+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu

    Regeneracja si³ownika centralnego zamka, który umar³ na amen

    Czo³em.

    Dawno nic nie pisa³em, ale musia³em odpocz±æ od forum. Do rzeczy. Ostatnio zdech³ mi zamek pasa¿era, przesta³ otwieraæ siê i zamykaæ z pilota. Uda³o siê go na szczê¶cie do¶æ sprawnie zregenerowaæ, bez potrzeby wymiany. Pomys³ zaczerpn±³em z netu, autor zaczerpn±³ jeszcze od kogo¶, ponoæ 99% skuteczno¶ci. U mnie zadzia³a³o, sposób pewnie dla wielu osób znany, ale pomy¶la³em, ¿e opiszê ze zdjêciami.


    Generalnie bêdziemy potrzebowali:
    • Preparat wypieraj±cy wodê WD-40
    • Ma³± wkrêtateczkê z wierte³kiem
    • ¶rubokrêt krzy¿akowy
    • ¶rubokrêt torx (zapomnia³em rozmiaru)
    • no¿yk do tapet
    • klej na gor±co, sylikon, albo zwyczajnie ta¶ma izolacyjna

    1. Ok, do dzie³a, musimy zdj±æ boczek drzwi - na szczê¶cie w MKIII nie ma ¿adnych durnych zaczepów, jedynie kilka ¶rubek. Zaczynamy od wyjêcia za¶lepek ma³ych (najlepiej no¿ykiem do teapet). Jedna okr±g³a za¶lepka jest w trójk±ciku przy lusterku, druga za¶lepka w klamce drzwi. Po zdjêciu za¶lepek Torxem nale¿y wykrêciæ ¶rubkê z klamki i wyj±æ plastik, który ona trzyma oraz odkrêciæ krzy¿aka z trójk±cika lusterka. Na górze trójk±cika jest zatrzask - wystarczy poci±gn±æ do siebie i wyjdzie.







    2. Reszta ¶rubek bez kombinowania to ju¿ zwyk³e krzy¿aki, w sumie na wierzchu, wyj±tek stanowi± 2 schowane ¶rubki w uchwycie - plastik wystarczy lekko podwa¿yæ w kierunku drzwi i do góry i zobaczymy obie. Tu zaznaczy³em wszystkie miejsca do odkrêcenia:






    3. Po odkrêceniu ¶rubek, wystarczy lekko podnie¶æ ca³o¶æ do góry (lekko bo przewód bêdzie jeszcze trzymaæ). Od³±czamy nastêpnie wtyczkê od szyb i odk³adamy gdzie¶ boczek, najlepiej do baga¿nika. Oczywi¶cie trzeba bêdzie jeszcze no¿ykiem do tapet odci±æ klej od wyg³uszenia - nie uda³o mi siê niestety go nie urwaæ. Nie trzeba szykowaæ nowego kleju - przyklei siê na ten sam.




    4. Teraz ma³ym wierte³kiem wykrêcamy 2 dziurki na górze, tak aby wesz³a s³omka od WD-40. Zalewamy wszystko WD-40 do¶æ konkretnie w obie dziurki, tak ¿eby z 1/3 p³ynu wesz³a do zamka. Nadmiar i tak wyleci do³em przez otwory w drzwiach i przy okazji drzwi siê przesmaruj±. Miejsca wiercenia zaznaczy³em tutaj:







    5. Po ca³ej akcji zaklejamy dziurki, ¿eby siê nie dosta³a wilgoæ. Z braku laku, zrobi³em to ta¶m± izolacyjn±, ale lepszy by³by klej na gor±co albo sylikon








    6. Sk³adamy wszystko i czekamy 24 - 48 h.
    ...

    Mój zamek zdech³ ca³kowicie, najpierw dzia³a³ z lekkim opó¼nieniem, potem raz siê nie otworzy³ i znów dzia³a³, potem ju¿ pad³ tak, ¿e nawet jak 20x pod rz±d otwiera³em lub zamyka³em to zero reakcji. WD-40 ma to do siebie, ¿e potrafi penetrowaæ nawet w górê. Po 1 - 2 dniach nasmaruje tam wszystko co siê da i za¶niedzia³e styki powinny siê odwiesiæ. U mnie dzia³a jak nowy po tej akcji.
    Za³±czone obrazki
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 25-05-2019 o 11:11

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imiê
    Miko³aj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbl±g
    Trzeba podpiac!

    Wys³ane z mojego JSN-L21 przy u¿yciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Bêdzinie
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    Czo³em.

    Dawno nic nie pisa³em, ale musia³em odpocz±æ od forum. Do rzeczy. Ostatnio zdech³ mi zamek pasa¿era, przesta³ otwieraæ siê i zamykaæ z pilota. Uda³o siê go na szczê¶cie do¶æ sprawnie zregenerowaæ, bez potrzeby wymiany. Pomys³ zaczerpn±³em z netu, autor zaczerpn±³ jeszcze od kogo¶, ponoæ 99% skuteczno¶ci. U mnie zadzia³a³o, sposób pewnie dla wielu osób znany, ale pomy¶la³em, ¿e opiszê ze zdjêciami.


    Generalnie bêdziemy potrzebowali:
    • Preparat wypieraj±cy wodê WD-40
    • Ma³± wkrêtateczkê z wierte³kiem
    • ¶rubokrêt krzy¿akowy
    • ¶rubokrêt torx (zapomnia³em rozmiaru)
    • no¿yk do tapet
    • klej na gor±co, sylikon, albo zwyczajnie ta¶ma izolacyjna


    1. Ok, do dzie³a, musimy zdj±æ boczek drzwi - na szczê¶cie w MKIII nie ma ¿adnych durnych zaczepów, jedynie kilka ¶rubek. Zaczynamy od wyjêcia za¶lepek ma³ych (najlepiej no¿ykiem do teapet). Jedna okr±g³a za¶lepka jest w trójk±ciku przy lusterku, druga za¶lepka w klamce drzwi. Po zdjêciu za¶lepek Torxem nale¿y wykrêciæ ¶rubkê z klamki i wyj±æ plastik, który ona trzyma oraz odkrêciæ krzy¿aka z trójk±cika lusterka. Na górze trójk±cika jest zatrzask - wystarczy poci±gn±æ do siebie i wyjdzie.




    2. Reszta ¶rubek bez kombinowania to ju¿ zwyk³e krzy¿aki, w sumie na wierzchu, wyj±tek stanowi± 2 schowane ¶rubki w uchwycie - plastik wystarczy lekko podwa¿yæ w kierunku drzwi i do góry i zobaczymy obie. Tu zaznaczy³em wszystkie miejsca do odkrêcenia:






    3. Po odkrêceniu ¶rubek, wystarczy lekko podnie¶æ ca³o¶æ do góry (lekko bo przewód bêdzie jeszcze trzymaæ). Od³±czamy nastêpnie wtyczkê od szyb i odk³adamy gdzie¶ boczek, najlepiej do baga¿nika. Oczywi¶cie trzeba bêdzie jeszcze no¿ykiem do tapet odci±æ klej od wyg³uszenia - nie uda³o mi siê niestety go nie urwaæ. Nie trzeba szykowaæ nowego kleju - przyklei siê na ten sam.




    4. Teraz ma³ym wierte³kiem wykrêcamy 2 dziurki na górze, tak aby wesz³a s³omka od WD-40. Zalewamy wszystko WD-40 do¶æ konkretnie w obie dziurki, tak ¿eby z 1/3 p³ynu wesz³a do zamka. Nadmiar i tak wyleci do³em przez otwory w drzwiach i przy okazji drzwi siê przesmaruj±. Miejsca wiercenia zaznaczy³em tutaj:







    5. Po ca³ej akcji zaklejamy dziurki, ¿eby siê nie dosta³a wilgoæ. Z braku laku, zrobi³em to ta¶m± izolacyjn±, ale lepszy by³by klej na gor±co albo sylikon


      Za³±cznik 10291





    6. Sk³adamy wszystko i czekamy 24 - 48 h.
    ...

    Mój zamek zdech³ ca³kowicie, najpierw dzia³a³ z lekkim opó¼nieniem, potem raz siê nie otworzy³ i znów dzia³a³, potem ju¿ pad³ tak, ¿e nawet jak 20x pod rz±d otwiera³em lub zamyka³em to zero reakcji. WD-40 ma to do siebie, ¿e potrafi penetrowaæ nawet w górê. Po 1 - 2 dniach nasmaruje tam wszystko co siê da i za¶niedzia³e styki powinny siê odwiesiæ. U mnie dzia³a jak nowy po tej akcji.
    A powiedz mi je¶li zdarza siê, ¿e ca³y centralny wariuje, podczas jazdy zamyka sie lub otwiera, czasami zamyka drzwi czasami nie, to pomo¿e taka operacja do drzwi kierowcy czy mo¿e byæ gorzej ?

  5. #4
    Kursant Awatar Dziergi
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    19 Sep 2011
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    A powiedz mi je¶li zdarza siê, ¿e ca³y centralny wariuje, podczas jazdy zamyka sie lub otwiera, czasami zamyka drzwi czasami nie, to pomo¿e taka operacja do drzwi kierowcy czy mo¿e byæ gorzej ?
    Mondeo ma funkcjê ryglowania drzwi po ruszeniu. Nie masz przypadkiem ustawionej tej opcji?

    Warszawa Warszaw±, ale góralem bêdê zawsze



  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imiê
    Miko³aj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbl±g
    Te ryglowanie automatyczne to jak dmuchawa w Maluchu, jest nie wiadomo po co i ¼le dzia³a.
    Mk3 rygluje a jak siê zatrzymasz to nie otwiera. Potem zamykaj±c z pilota nie zamyka losowo wszystkich drzwi.

    Wys³ane z mojego JSN-L21 przy u¿yciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    A powiedz mi je¶li zdarza siê, ¿e ca³y centralny wariuje, podczas jazdy zamyka sie lub otwiera, czasami zamyka drzwi czasami nie, to pomo¿e taka operacja do drzwi kierowcy czy mo¿e byæ gorzej ?
    Nie nie mam takiego problemu, to rzeczywi¶cie musi byæ opcja auto ryglowania. Na szczê¶cie mo¿na j± wy³±czyæ:

    1. Przekrêciæ klucz w pozycjê II, zaczekaæ a¿ zgasn± wszystkie kontrolki - nie zapalaæ silnika
    2. Zablokowaæ i odblokowaæ drzwi - 3 razy (zapadk± w drzwiach)
    3. Przekrêciæ klucz w pozycjê 0
    4. Przekrêciæ klucz w pozycjê I
    5. Zablokowaæ i odblokowaæ drzwi - 3 razy
    6. Przekrêciæ klucz w pozycjê 0
    7. Przekrêciæ klucz w pozycjê II - bêdzie s³ychaæ krótkie beep
    8. Zablokowaæ i odblokowaæ drzwi - 1 raz - znów bêdzie s³ychaæ krótkie beep
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 25-05-2019 o 11:17

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Awaria si³ownika centralnego zamka
    By profess in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 00:57
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 23:33
  3. [MkII] Zmiana si³ownika centralnego
    By Virek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 00:07
  4. [MkII] Terkotanie si³ownika zamka tylnej klapy.
    By fresk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 20:21

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów