+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa

    Obficie kopci przy ruszaniu

    Witajcie, mam chwilę wolnego to od razu załaduje kolejny temat - z kolejnym problem. Wiadomo diesel z zasady lubi przykopcic ale chciałbym to ograniczyc.
    W zeszłym roku kopcił okruuutnie, poszedł do serwisu, wszystkie 4 wtryski po regeneracji przez kilka miesięcy wszytko idealnie ale od dłuższego czasu pryknie sobie na czarno przy ruszaniu z jedynki lub przy dużym obciążeniu np. w sytuacji gdzie jadę na 5tce ale mam poniżej 2000 obrotów i wcisne pedał gazu na maksa. Mam wrażenie że coś go dławi a jak już sobie pryknie to leci jak szalony.
    Silnik 2,0tdci 130km, dwóch mechanikow po krótkich przejazdach przy drobnych naprawach stwierdziło że ktoś bawił się z mapą w tym silniku bo ma lepsze od innych takich samych przyspieszenie (to ich zdanie) więc może po prostu nie odpowiednią dawka paliwa ?
    EGR czyszczony co roku, tak samo olej filtry zawsze na czas


    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    stwierdziło że ktoś bawił się z mapą w tym silniku bo ma lepsze od innych takich samych przyspieszenie (to ich zdanie) więc może po prostu nie odpowiednią dawka paliwa ?
    W tym okresie ktoś się bawił mapą?
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    W zeszłym roku kopcił okruuutnie, poszedł do serwisu, wszystkie 4 wtryski po regeneracji przez kilka miesięcy wszytko idealnie ale od dłuższego czasu pryknie sobie na czarno
    Jeśli nie robiłeś pompy przy okazji wtrysków to raczej w tym jest problem, najczęściej kończy się na ponownej regeneracji wtrysków oraz pompy.
    Zacząłbym od próby przelewowej.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-06-2019 o 15:31
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Nie w tym okresie, samochód jest w rodzinie już z 6 lat, prawdopodobnie jeszcze poprzedni właściciel mógł to robić ale to tylko przypuszczenia.

    Wtryski robiłem w serwisie który ma bardzo dobrą renomę, zarzekali się że z pompą nic nie trzeba robić dlatego zrobili tylko wtryski, przed naprawą parę razy wywalał mi już błąd i auto przechodziło w tryb awaryjny. Aktualnie nie miałem razu tego problemu tylko kopcenie przy ruszaniu z jedynki lub przy dużym obciążeniu silnika tak jak opisałem to wyżej.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    zarzekali się że z pompą nic nie trzeba robić
    Otworzyli pompę i sprawdzili że jest w dobrym stanie?
    Czy przy robieniu wtrysków był chociaż zbiornik i układ paliwowy oczyszczony z opiłków?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Z tego co wiem układ i zbiornik byl czyszczony. Znam kilka osób które wcześniej regenerowały tam wtryski i nikt złego słowa nie powiedział (może ja miałem pecha ).

    A co do pompy..
    Historia zaczęła się tak że po wywaleniu kilka razy błędu "sprężynki" zawiozłem auto do autoryzowanego serwisu Boscha w Częstochowie. Gość dzownil po kilku dniach "4 wtryski do robienia" tego się spodziewalem więc mówię okej róbcie, nie zdążyłem skończyć zdania a gość mi zaczyna być tłocząc że tu jeszcze pompa do wymiany bo regenerować się nie opłaca (tłumaczyli to wynikiem po sprawdzeniu ciśnienia na pompie) i doszedł do kwoty ponad 8000zl. No chyba bym musiał na głowę upaść żeby tyle pakować w 12 letnie auto. Zabrałem od nich samochód szczególnie jak się dowiedziałem że lubią kosić siano ja ludziach na obcych blachach ( mam z łódzkiego) i tak mi naliczyli skromne 700zl za samo SPRAWDZENIE wtrysków.
    Więc poszukałem wśród znajomych i na internecie innego serwisu "diesel service gawron" wystarczy wpsica ma FB jest sporo samych dobrych opinii.
    Sprawdzili mi tam i stwierdzili że pompy nie trzeba ruszyć ale wszystkie 4 wtryski do roboty. Zrobili, na początku miałem wrażenie że pali mi około litra ropy na 100km więcej niż przed, byłem dwa razy coś tam resetowali i wydaje mi się że spalanie wróciło do normy ale znowu pojawiło się kopcenie.
    Ot cała historia

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    Sprawdzili mi tam i stwierdzili że pompy nie trzeba ruszyć ale wszystkie 4 wtryski do roboty.
    Zrób najpierw tę próbę przelewową i w zależności od wyniku albo trza będzie robić układ wtryskowy, albo może wtryski się wykodowały.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Dzięki za rady. Spróbuję sprawdzić to na dniach, jeżeli natomiast okaże się że znów wtryski leja to niestety nie ma opcji żebym znowu to robił. Bo jak pewnie wiadomo serwis nie uzna mi tego w ramach reklamacji

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Może warto też na próbę zaślepić EGR?

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Chciałem dziś odkręcić EGR ale dwie śruby mi się tak zapiekły że nie szło jej ruszyć kompletnie. Ale udało mi się go zatkać wycietym kawałkiem aluminiowej puszki po coca coli, prowizorka wiadomo ale przejechałem się i powiem wam że teraz pryknie sobie czasem tylko przy ruszaniu i to o wiele mniej....
    Teraz pytanie, chwilowo czym to najlepiej zatkać ? Jak będę miał trochę więcej czasu to sam oczyszcze sobie go dokładnie bo jak widać na aktualnym mechaniku nie mogę polegać ...
    Kolejna sprawa, znajomy polecił mi środek do oczyszczania wtrysków, oj go używa zapobiegawczo co prawda ale sądzę że nie zaszkodzi dolać. Nie pamiętam nazwy ale mówił że amerykańskiej produkcji kosz około 100zl za puszkę dolewana w całości na pełen bak ropy.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    Teraz pytanie, chwilowo czym to najlepiej zatkać ?
    Na alegro są gotowe sety.
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    bo jak widać na aktualnym mechaniku nie mogę polegać ...
    Ciekawe jak było z płukaniem zbiornika...
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    środek do oczyszczania wtrysków,
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...zyszcz%C4%85cy
    A swoją drogą STP dobrze się sprawdza i jest praktycznie wszędzie dostępny.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Źle mnie zrozumiałeś kolego, albo ja to źle wyjaśniłem.

    Mechanik który wymieniał mi skrzynie i przy okazji miał wyczyścić EGR nie ma nic wspólnego z zakładem gdzie robili mi wytryski i według ich słów także czyścili zbiornik. Oni zajmują się tylko takimi sprawami.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Puszka po cocacoli nir wytrzymała nawet 3 dni dzisiaj zastąpiłem blacha 4mm i póki co nic nie kopci

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    I po temacie Pytanie jeszcze czy szwankuje sam EGR (bardziej prawdopodobne) czy sterowanie nim.
    Co do środków czyszczących.. czasem może to pomóc ,czasem bardzo zaszkodzić. Jeśli już , to przed zastosowaniem wymień filtr paliwa . Ja przerabiałem Kleen flo. Ważne jest też -moim zdaniem - poprawienie smarności paliwa. Po czyszczeniu leję co tankowane mix; kleen flo lubryficant (czy jakoś tak) i olej 2T Ravenol Scooter.
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 09-06-2019 o 01:44

Podobne wątki

  1. [MkIII] Skrzynia dość obficie cieknie-skąd?
    By mishaq in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 02:40
  2. [MkIII] szarpanie przy ruszaniu
    By Raiz3n in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 10:14
  3. [MkIII] przy ruszaniu z piskiem opon coś tłucze przy prawym
    By JOHNYY in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 15:15
  4. [MkIII] Kliknięcie przy ruszaniu
    By grzenda in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 16:56
  5. [MkII] stuki przy ruszaniu szarpanie kierownica przy przyśpie
    By cyc in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 11:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów