+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Gdańsk

    STUKI SŁYSZALNE Z GÓRY SILNIKA - OKOLICE KOLEKTORA DOLOTOWEGO

    Witam,
    Po ostatniej zmianie oleju ( w poniedziałek - 5w50 valvo vr1 ) nasiliły się stuki od strony podszybia - słyszalne z góry. Czytałem już sporo o prodecurze dokręcania łożysk wałków rozrządu, nagrałem film i będę bardzo wdzięczny za zaintersowanie tematem i jakąkolwiek podpowiedź. Historia ze stukaniem zaczęła się po pierwszej zmianie oleju po zakupie, ok. 1 rok temu. Auto było zalane 5w30 fordowskim, ja natomiast zalałem millersa 5w40 i od tego czasu po rozgrzaniu silnika powyżej ~ 60 stopni zaczęło występować głuche stukanie, ale tylko na biegu jałowym, podczas podkręcania na obroty nie było słyszalne - zbagatelizowałem sprawę, z autem nic więcej się nie działo poza tym postukiwaniem. Jak już napisałem teraz po 12k kilometrów zmieniłem olej, a że jest lato i po prześledzeniu forum zdecydowałem się na 5w50, aby lepiej chronić silnik. Niestety już po pierwszych kilometrach zauważyłem, że owo stukanie nasiliło się, i jest słyszalne teraz w zakresie mniej- więcej do 2,5 tys obrotów, oraz po odpuszczeniu gazu - schodzenie z obrotów. Dzieję się tak jednak dalej tylko na ciepłym silniku, na zimny ani słychu podejrzanych dźwięków. Podjechałem dzisiaj do mechanika, który ogarniał olej, i na jego ucho ( niestety kolektor trochę rezonuje ) mogą to być popychacze hydro na 1-2 cylindrze, wg. mnie również słychać to z tamtych rejonów - natomiast nie słyszałem, żeby jakikolwiek st miał problem z hydro i to mnie zastanawia. Proszę o opinie, zanim natnę się na niepotrzebne koszta ( i tak stawiam na diagnozę ), może ktoś z was miał podobny problem, a może to chodzi właśnie o dokręcenie tych wałków rozrządu ? - tylko zachodzę w głowę jakie powiązanie mogłoby to mieć bezpośrednio ze zmianą oleju. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, poniżej wrzucam linka na YT.

    https://youtu.be/gcG50inGgUM

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy Awatar bartoszdalton
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    12 May 2019
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    od kilku dni mam to samo tyle ,że u mnie słychać to po kilku sekundach od odpalenia nie ważne czy zimny czy ciepły z jednej z głowic tej od podszybia ciekawe o co biega , na tym forum bedzie ciężko z tego już chyba prawie nikt nie korzysta

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bartoszdalton Zobacz posta
    na tym forum bedzie ciężko z tego już chyba prawie nikt nie korzysta
    Forum jak najbardziej żyje, podejrzewam że brak odpowiedzi podyktowany jest tym że usterka jest tego typ jak zapytanie co brzęczy w kobiecej torebce i nikt nie chce podjąć się wróżenia na odległość.
    Mogą to być wałki, może być hydraulika, może olej kiepski, może pompa oleju słabawa, może być co innego co na razie do głowy nie przychodzi. Przy takim problemie na odległość nie ma możliwości podania konkretnej przyczyny.
    A żeby potwierdzić np hydraulikę no to trza by ściągnąć pokrywę zaworów i nadusić zawór i wyczuć czy się ugina bo samoregulator nie trzyma w sobie oleju.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    27 Aug 2018
    Mieszka w
    Piła
    Ewidentnie popychacze słychać
    Ostatnio edytowane przez andsaw111 ; 23-08-2019 o 21:41

  6. #5
    Kursant Awatar Gofer9
    Imię
    Domin
    Model
    FL
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Nr. 782541521
    Od
    12 Jun 2015
    Mieszka w
    Poznań, Dąbrówka
    Dokręć wałki. Jak nie pomoże to szukać dalej.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Dokręcanie kolektora dolotowego
    By Rafal_Blues in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2018, 09:23
  2. [TDCi MKIII] Zaolejona połowa kolektora dolotowego.
    By marcinek73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 11:13
  3. [ST200] nr zaślepki kolektora dolotowego-EGR i kolektora wydechowego-EGR
    By GrekuPL in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 11:55
  4. Czyszczenie kolektora dolotowego...
    By STraits in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 21:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów