+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Ten 2075 bêdzie dobry?
    Nie pamiêtam kurcze d³ugo¶ci,
    a co do znaczników mo¿e to zakres pracy, a mo¿e po prostu nadlew, nie mam pojêcia.
    To zamowie 2075 mo¿e bêdzie git, oby nie by³ za krótki i ¿eby go nie zerwa³o ale raczej 2 cm nie powinno robiæ jakiej¶ wielkiej ró¿nicy albo?

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    U zony jak je¼dzi³a mk3 tez zaczê³a migac kontrolka od czasu do czasu a¿ w koñcu zaswiecila i gasla tylko po rozpedzeniu auta i puszczeniu na luz. Okaza³o sie ze regulator i diody juz przytopilo.
    Ostatnio edytowane przez Peteypee ; 21-06-2019 o 21:34

  4. #23
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Peteypee Zobacz posta
    U zony jak je¼dzi³a mk3 tez zaczê³a migac kontrolka od czasu do czasu a¿ w koñcu zaswiecila i gasla tylko po rozpedzeniu auta i puszczeniu na luz. Okaza³o sie ze regulator i diody juz przytopilo.
    To mnie pocieszy³e¶ reraz:/

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:21 ----------

    Pewnie bêdê mia³ to samo, bo tak przemy¶la³em i jak by pasek siê slizga³ to chyba by piszcza³ czy nie koniecznie?

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  5. #24
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓÆ
    Stare auto co¶ siê zu¿y³o. Nie rób z tego tragedii. Licz z 300-500z³ za regeneracjê z robocizn±.
    Ka¿demu kto ma auto zawsze polecam zakup :
    Woltomierz-Tester-Miernik-Akumulatora-Auta-12V-24V.jpeg
    Jak co¶ fiksuje z ladowaniem widzisz w czasie jazdy w konkretnych warunkach. Mo¿e lekko przek³amuje bo droga do gniazda zapalniczki jest d³uga jednak jak spada ³adowanie poni¿ej 12 czy wzrasta do 19v jak by³o u mnie to widzia³em kiedy i jak bardzo skacze napiêcie co pomog³o w diagnozie.

  6. #25
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Stare auto co¶ siê zu¿y³o. Nie rób z tego tragedii. Licz z 300-500z³ za regeneracjê z robocizn±.
    W DE za tak± robotê 100€??? No to bym siê cieszy³ i z pocalowaniem rêki bym odda³. No nic podskocze do kolesia co mi kiedy¶ silnik od maszyny regenerowal i zobacze co powie i siê podzielê "wra¿eniami"

    Nowy alternator 400€ i tragedia jest trochê bo jestem przed urlopem...

    Jakich¶ regenerowanych/nowych zamienników nie op³aca siê wsadziæ?


    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:46 ----------

    Zamiast kupowaæ taki wska¼nik wystarczy multimetra do zapalniczki podpi±æ i patrzeæ co siê dzieje podczas jazdy jak miga, chyba bêdzie to samo. Lub Forscan bo te¿ pokazuje napiêcie, tylko czy dobrze pokazywaæ bêdzie podczas jazdy?

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 22-06-2019 o 11:51

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    i jak by pasek siê slizga³ to chyba by piszcza³ czy nie koniecznie?
    Niekoniecznie.
    A z tego co piszesz ¿e po za³±czeniu klimy jest OK, no to klima raczej nie uzdrawia altka
    Z Twojego opisu na 99.9% wychodzi ¿e problem jest w napêdzie (pasek? napinacz? rolka po¶rednia?)
    0.1% ¿e zbiegiem okoliczno¶ci tylko w jednym zakresie obrotów i bez klimy altkowi co¶ odbija.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #27
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruñ
    Odpowied¼ by³a udzielona kilkana¶cie postów temu. Zderzaj±æ siê z argumentem, ¿e jak pasek nie piszczy to jest ok - wymiêkam. Zaczyna siê wró¿enie z fusów.

  9. #28
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    i jak by pasek siê slizga³ to chyba by piszcza³ czy nie koniecznie?
    Niekoniecznie.
    A z tego co piszesz ¿e po za³±czeniu klimy jest OK, no to klima raczej nie uzdrawia altka
    No raczej nie, a szkoda masz racjê, zapomnia³em o tej Klimie,no nic pasek i tak zamówi³em 6pk2075 to bêdê co¶ wiêcej wiedzia³ jak wymieniê.
    A nie mo¿e byæ tak ¿e alternator pod wiêkszym obci±¿eniem klimy daj±c wiêksze napiêcie siê "naprawia"? Diody lub samoregulator
    Inaczej pracuj± i jako¶ daj± radê? Wiem z logicznego punktu widzenia im wiêksze napiêcie i alternator nie dawa³ by rady powinna kontrolka czê¶ciej /d³u¿ej/ca³y czas ¶wieciæ a nie gasn±, ale ja z tymi autami to czasami wbrew logice co¶ dzia³a.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Positive Zobacz posta
    Odpowied¼ by³a udzielona kilkana¶cie postów temu. Zderzaj±æ siê z argumentem, ¿e jak pasek nie piszczy to jest ok - wymiêkam. Zaczyna siê wró¿enie z fusów.
    Gdzie by³ poruszany temat piszczenia???? I gdzie by³a udzielona odpowied¼ ¿e jak nie piszczy to jest ok??
    Zada³em normalne pytanie czy kto¶ takie objawy mia³ i jak by kto¶ mia³ dok³adnie takie objawy jak napisalem i powiedzia³ po wymianie czego na 100% pomog³o to by nie by³o wró¿enia z fusów. Poza tym to nie wró¿enie z fusów tylko sugestie i chêæ pomocy dobrych ludzi na tym forum.


    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  10. #29
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruñ
    "Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk"

    A na niemieckich forach co doradzaj±?

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Positive Zobacz posta
    "Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk"

    A na niemieckich forach co doradzaj±?
    Ah ta wspania³a polska mentalno¶æ, jak siê nie ma argumentu na to co siê palnê³o to najlepiej dowalic Niemcem, ¯ydem, Tuskiem, turasem albo murzynem i zaraz od razu odwróciæ wszystko i zaprzeczyæ ¿e siê nic z³ego nie mia³o na my¶li tylko z ciekawo¶ci sie zapytalo co?

    To samo co tu doradzaj± a co to ma do tego? Niektórzy doradzaj± ¿e pasek za lu¼ny, napinacz mo¿e byæ, kabel jaki¶ niekontakt ma albo alternator.

    Wpisz sobie w szulajke," Batterieleuchte leuchtet/blinkt" i bêdziesz wiedzia³ co doradzaj±.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  12. #31
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruñ
    A kolega ma ju¿ t± "niemieck±" mentalno¶æ? Gratulujê.
    O tym, ¿e "jakby pasek by³ zu¿yty, to chyba by piszcza³" to nie ja pisa³em a jegomo¶æ we w³asnej osobie. Proponujê naprawdê przeczytaæ mój pierwszy post w tym temacie.

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Positive Zobacz posta
    A kolega ma ju¿ t± "niemieck±" mentalno¶æ? Gratulujê.
    O tym, ¿e "jakby pasek by³ zu¿yty, to chyba by piszcza³" to nie ja pisa³em a jegomo¶æ we w³asnej osobie. Proponujê naprawdê przeczytaæ mój pierwszy post w tym temacie.
    Nooooo, oj boli boli....

    Stary ja to napisa³em 2 godziny temu o piszczeniu czyli nie mog³em dostaæ odpowiedzi kilkana¶cie postów temu!!! Oj szukasz szukasz zaczepki, lewa noga wstales?? To siê po³ó¿ znowu.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  14. #33
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruñ
    To przestañ zalecaæ ludziom to co ja zaleci³em. Zbierz siê do kupy i wymy¶l co¶ sam (temat o " choince"). Wymieñ pasek, napinacz (najlepiej na "oryginalny" niemiecki) i bêdziesz mia³ k³opot z g³owy. Chyba, ¿e chcesz debatowaæ w oczekiwaniu na przesy³kê. Jestem do dyspozycji, ale to chyba nie to forum.

  15. #34
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Positive Zobacz posta
    To przestañ zalecaæ ludziom to co ja zaleci³em. Zbierz siê do kupy i wymy¶l co¶ sam (temat o " choince"). Wymieñ pasek, napinacz (najlepiej na "oryginalny" niemiecki) i bêdziesz mia³ k³opot z g³owy. Chyba, ¿e chcesz debatowaæ w oczekiwaniu na przesy³kê. Jestem do dyspozycji, ale to chyba nie to forum.
    Stary ty masz serio jaki¶ problem, pierwszy odpowiedzia³em w tamtym temacie i nie zalecalem tego co ty!!!! O co ci kamman??? Jest tu jaki¶ OP w ogóle ¿eby zrobi³ porz±dek?

    A pasek zamówi³em chiñski w nanotechnologii bo cebulactwo niestety we mnie tak g³êboko siedzi ¿e nie potrafi³em siê powstrzymaæ...

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  16. #35
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruñ
    Pod³±czenie bezpo¶rednio do masy sam wymy¶li³e¶? Zapewne, tylko ja pierwszy o tym napisa³em. Podpisu pod ka¿dym postem te¿ zapewne nie umiesz wy³±czyæ. Wiele to warto¶ci nadaje ka¿demu postowi. Odpuszczam, bo nie ma sensu.

  17. #36
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Positive Zobacz posta
    Pod³±czenie bezpo¶rednio do masy sam wymy¶li³e¶? Zapewne, tylko ja pierwszy o tym napisa³em. Podpisu pod ka¿dym postem te¿ zapewne nie umiesz wy³±czyæ. Wiele to warto¶ci nadaje ka¿demu postowi. Odpuszczam, bo nie ma sensu.
    Tak wymy¶li³em i ko³o te¿ wymy¶li³em
    Co ma do tego podpis, 1000 osob na tym forum ma podpis który wy¶wietla siê automatycznie to po co mam wy³±czaæ, czemu 1000 osób nie wy³±cza?? Cz³owieku ogarnij siê.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

    Cz³owieku ja nawet nie czyta³em co ty napisa³e¶, odpowiedzia³em na post kolegi a nie twój i nie bezpo¶rednio pod twoim i jest to wyrwane z kontekstu, a nawet jak bym od razu ppd twoim napisa³ to co z tego?? Oj ch³opie...

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  18. #37
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓÆ
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Stare auto co¶ siê zu¿y³o. Nie rób z tego tragedii. Licz z 300-500z³ za regeneracjê z robocizn±.
    W DE za tak± robotê 100€??? No to bym siê cieszy³ i z pocalowaniem rêki bym odda³. No nic podskocze do kolesia co mi kiedy¶ silnik od maszyny regenerowal i zobacze co powie i siê podzielê "wra¿eniami"

    Nowy alternator 400€ i tragedia jest trochê bo jestem przed urlopem...

    Jakich¶ regenerowanych/nowych zamienników nie op³aca siê wsadziæ?


    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:46 ----------

    Zamiast kupowaæ taki wska¼nik wystarczy multimetra do zapalniczki podpi±æ i patrzeæ co siê dzieje podczas jazdy jak miga, chyba bêdzie to samo. Lub Forscan bo te¿ pokazuje napiêcie, tylko czy dobrze pokazywaæ bêdzie podczas jazdy?

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
    150-300zl regeneracja zale¿y co jest do wymiany i w jakim aucie. U mnie wytrzyma³ 5 lat. Robota 100-200zl zale¿y ile roboty przy wyjêciu.

    Miernikiem pewnie, ¿e sprawdzisz tylko nie jest to wygodne. Voltomierzem pod gniazdko zapalniczki jad±c tylko zerkasz, i wiesz przy jakich obrotach, co siê dzieje na wolnych, a co jak masz silnik pod obci±¿eniem, po rozgrzaniu itd. Czêsto ma to du¿e znaczenie.

    Jak nie staæ ciê na serwis auta w kraju w którym mieszkasz to wracaj do Nas, albo przyjed¼ na naprawê lub tez zmieñ pracê na lepiej p³atn±, bo jak s³yszê, ¿e "nie mam na naprawê auta, bo jadê na wakacje" to ¶miaæ mi siê chce.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 22-06-2019 o 14:47

  19. #38
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Stare auto co¶ siê zu¿y³o. Nie rób z tego tragedii. Licz z 300-500z³ za regeneracjê z robocizn±.
    W DE za tak± robotê 100€??? No to bym siê cieszy³ i z pocalowaniem rêki bym odda³. No nic podskocze do kolesia co mi kiedy¶ silnik od maszyny regenerowal i zobacze co powie i siê podzielê "wra¿eniami"

    Nowy alternator 400€ i tragedia jest trochê bo jestem przed urlopem...

    Jakich¶ regenerowanych/nowych zamienników nie op³aca siê wsadziæ?


    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

    ---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:46 ----------

    Zamiast kupowaæ taki wska¼nik wystarczy multimetra do zapalniczki podpi±æ i patrzeæ co siê dzieje podczas jazdy jak miga, chyba bêdzie to samo. Lub Forscan bo te¿ pokazuje napiêcie, tylko czy dobrze pokazywaæ bêdzie podczas jazdy?

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
    150-300zl regeneracja zale¿y co jest do wymiany i w jakim aucie. Robota 100-200zl zale¿y ile roboty przy wyjêciu.

    Miernikiem pewnie, ¿e sprawdzisz tylko nie jest to wygodne i jad±c tylko zerkasz, i wiesz przy jakich obrotach co siê dzieje jak jedziesz autem i masz silnik pod obci±¿eniem co ma du¿e znaczenie.

    Jak nie staæ ciê na serwis auta w kraju w którym mieszkasz to wracaj do Nas, albo przyjed¼ na naprawê lub tez zmieñ pracê na lepiej p³atn±, bo jak s³yszê, ¿e "nie mam na naprawê auta, bo jadê na wakacje" to ¶miaæ mi siê chce.
    A czy ja napisa³em ¿e nie mam na naprawê?? Napisa³em ¿e boli bo jestem przed urlopem i jest to nie planowany do¶æ spory wydatek, no ale jak by tobie z kieszeni z 2000 zeta ( a nie 200 czy 500) przed urlopem znik³o i by¶ nie odczu³ i nie "p³aka³" to looz pozazdro¶ciæ i gratulujê pracy jak by mi mia³o 100€ znikn±æ to bym nie odczu³ ale 400 czy 500 ju¿ cz³owiek odczuwa i boli trochê... Bo tyle np. to p³acê za mieszkanie.

    Z tym Multimeter to alternatywa i. Mo¿na go zamontowaæ w uchwyt od telefonu bêdzie wygodniej i obserwowaæ, tak tylko pisze i nikomu nie karze tego robiæ

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  20. #39
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓÆ
    A czy ja napisa³em ¿e nie mam na naprawê?? Napisa³em ¿e boli bo jestem przed urlopem i jest to nie planowany do¶æ spory wydatek, no ale jak by tobie z kieszeni z 2000 zeta ( a nie 200 czy 500) przed urlopem znik³o i by¶ nie odczu³ i nie "p³aka³" to looz pozazdro¶ciæ i gratulujê pracy jak by mi mia³o 100€ znikn±æ to bym nie odczu³ ale 400 czy 500 ju¿ cz³owiek odczuwa i boli trochê... Bo tyle np. to p³acê za mieszkanie.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
    Dowarto¶ciowa³em siê. Dziêkujê.

    Co do naprawy meritum to regenerowane s± na allegro po 200-300zl, a za wyslanie starego jeszcze dostaniesz jaki¶ bonus tylko nie wiem czy Ci siê to bêdzie op³acaæ bior±c pod uwagê koszt wysylki, której koszt w obie strony musisz sprawdziæ.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 22-06-2019 o 22:10

  21. #40
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    A czy ja napisa³em ¿e nie mam na naprawê?? Napisa³em ¿e boli bo jestem przed urlopem i jest to nie planowany do¶æ spory wydatek, no ale jak by tobie z kieszeni z 2000 zeta ( a nie 200 czy 500) przed urlopem znik³o i by¶ nie odczu³ i nie "p³aka³" to looz pozazdro¶ciæ i gratulujê pracy jak by mi mia³o 100€ znikn±æ to bym nie odczu³ ale 400 czy 500 ju¿ cz³owiek odczuwa i boli trochê... Bo tyle np. to p³acê za mieszkanie.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
    Dowarto¶ciowa³em siê. Dziêkujê.

    Co do naprawy meritum to regenerowane s± na allegro po 200-300zl, a za wyslanie starego jeszcze dostaniesz jaki¶ bonus tylko nie wiem czy Ci siê to bêdzie op³acaæ bior±c pod uwagê koszt wysylki, której koszt w obie strony musisz sprawdziæ.
    Proszê bardzo nie no tu te¿ s± regenerowane dlatego pytam czy takie bêd± dzia³aæ, kosz oko³o 60-70€ tylko ponoæ z regulatorami trzeba uwa¿aæ bo mog± byæ jajca... ponoæ.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-10-2022, 00:14
  2. [MkII] Brak ³adowania, ale kontrolki te¿ brak - pytanie
    By maxiks in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 17:58
  3. [MkIII] Brak ³adowania i brak kontrolki na desce
    By wolly1987 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 18:43
  4. [MkIII] Migniêcie przy otwieraniu
    By blucas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 15:58
  5. [MkI] jak znale¼æ przewód kontrolki ³adowania
    By zbigniew in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów