+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant Awatar kothianin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    28 Nov 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Rozstaw kół Mondeo MkII

    Witam, poszukuję rozstawu kół dla Mondeo MkII kombi, na str. autocentrum.pl znalazłem takie dane:
    - przód 1503 mm
    - tył 1504 mm
    dla hatchbacka:
    - przód 1522 mm
    - tył 1537 mm
    Czy rzeczywiście jest taka różnica między kombi a hatchbackiem?
    Chciałbym sprawdzić co pisze w instrukcji obsługi ale jej nie mam, czy jest gdzieś dostępna w pdf?
    Na stronie Forda jej nie ma.
    Potrzebuję tego żeby z grubsza ustawić zbieżność tak aby dojechać do SKP po wyciągnięciu maglownicy, wahaczy i wymianie końcówek drążków kierowniczych.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez kothianin Zobacz posta
    wymianie końcówek drążków kierowniczych.
    wystarczyło policzyć obroty przy odkręcaniu końcówki i tyle samo wkręcić, na dojazd do skp by starczyło

    ustaw sobie kierownicę na wprost, mierz sobie odległość od rantu jednej felgi do drugiej w dwóch punktach (jak najbardziej oddalonych od siebie) i tak kręć drazkami aby były jak najbardziej do siebie
    zawsze możesz też ustawić względem tylnich kół
    powyższe sposoby to doraźne ustawienie tak aby dojechać do skp
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Kursant Awatar kothianin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    28 Nov 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    wystarczyło policzyć obroty przy odkręcaniu końcówki i tyle samo wkręcić, na dojazd do skp
    gdybym tylko wymieniał końcówki to tak, ale u mnie była grubsza rzeźba z zawieszeniem: od 2 lat walczę z trzaskami przy maksymalnym skręcie kierownicą i czasami przy wolnym manewrowaniu czy dohamowywaniu. Po wydaniu prawie 4 tyś. na naprawy u mechaników (co stanowi chyba ponad dwukrotną wartość wozu) i braku poprawy próbuję sam coś zrobić. Udało mi się ustalić (po długim czasie że trzaski są tylko na suchej szorstkiej nawierzchni gdy jest duży opór (muszę wygarnąć piasek spod kół na betonie żeby się pojawiły). Kupiłem i włożyłem używaną maglownicę, ale było jeszcze gorzej: koła dziwnie się pochyliły, ledwie dojechałem do zakładu gdzie regenerują maglownice żeby im pokazać co się dzieje, bo tak darły mi się opony. Wg nich to była niedokręcona przekładnia, ale 130 nm to chyba nie jest mało. Zostawiłem starą maglownicę do sprawdzenia. Po tygodniu odebrałem ale powiedzieli że przestrzeliłem się z diagnozą i niepotrzebnie narobiłem. No nic wstawiłem wczoraj starą maglownicę w której skasowali minimalny luz. Przy okazji odkręciłem wahacze poprzeczne i dałem nowe śruby, bo okazało się że jedna ze śrub była nieoryginalna. Skręciłem całość i wydaje mi się że jest lepiej, ale wozu nie uruchomiłem bo pękła mi śruba przy dokręcaniu łapy do skrzyni biegów - zawsze coś Na szczęście udało mi się ją wykręcić bo trochę wystawała.
    Zanim kupię nowe śruby do łapy skrzyni chciałbym ustawić choć trochę zbieżność żeby nie powtarzać takiej jazdy jak poprzednio.
    Znalazłem taki filmik odnośnie ustawiania zbieżności

    https://youtu.be/5TdqnrmA6AI

    ale właśnie do tego potrzebowałbym rozstaw kół, więc spróbuję zrobić tak jak piszesz.

    Kierownica u mnie zawsze była krzywo ustawiona ale może to przez to ze sanki nie są ustawione idealnie: dwie nakrętki w podłużnicy przyrdzewiały ale nie chcę ich ruszać na siłę bo boje się że się obkręcą. Sworznie do ustawienia sanek wchodzą w otwory, tyle że nie są idealnie prosto.
    Druga rzecz jaka mi się nasuwa to że na tej "nowej" używanej maglownicy mogły być drążki do 14 calowych felg a u mnie są 15-calowe. Może przez to tak się zmienił kąt pochylenia koła? bo chyba nie ma innej możliwości jego regulacji w Mondeo?
    Ostatnio edytowane przez kothianin ; 20-06-2019 o 17:08

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez kothianin Zobacz posta
    Druga rzecz jaka mi się nasuwa to że na tej "nowej" używanej maglownicy mogły być drążki do 14 calowych felg a u mnie są 15-calowe. Może przez to tak się zmienił kąt pochylenia koła? bo chyba nie ma innej możliwości jego regulacji w Mondeo?
    nie, miałem takie drązki i takie, miałem koła takie i takie i zawsze kąt pochylenia koła wychodził prawidłowo
    ta wartość jest zależna jedynie od stanu zawieszenia (wahacz) jeśli ma luzy to jest to jego wina.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Kursant Awatar kothianin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    28 Nov 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    kąt pochylenia koła wychodził prawidłowo
    ta wartość jest zależna jedynie od stanu zawieszenia (wahacz) jeśli ma luzy to jest to jego wina.
    Dobrze wiedzieć, bo nie miałem pojęcia dlaczego tak się zrobiło, ale przy tych wszystkich moich manewrach na pewno gumy w tulejach wahaczy się ponaciągały. Wyczuwalnych luzów nie widziałem, ale nie mam specjalnego doświadczenia w ich ocenie, a same tuleje na pewno trochę lat już mają. Muszę jeszcze raz się przyjrzeć i zobaczyć czy wróci to do normy jak trochę pojeżdżę na ustawionej zbieżności, czy też od razu rozejrzeć się za nowymi tulejami czy wahaczami (nie mam prasy więc raczej w grę by wchodziły całe wahacze).
    Tylko nie uśmiecha mi się ściąganie po raz kolejny sanek... ale powoli dochodzę do wprawy: za pierwszym razem zajęło mi to z przerwami 3 dni a za drugim poniżej 2h

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    do wymiany wahacza nie ma potrzeby ruszania sanek
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Kursant Awatar kothianin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    28 Nov 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Wiem, że można było dać śruby od dołu, ale chciałem żeby było tak jak wyjechał z fabryki.
    Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo udało mi się pozbyć po długim czasie "strzelania" przy kręceniu kierownicą i ustawić zbieżność: trochę tak jak pisałeś wg tylnych kół, trochę wg rozstawu kół i jeździ ładnie prosto.
    Wcześniej była tragedia, ale nie dziwię się: oba koła były rozbieżne chyba na 2 cm każde.
    Zastanawiam się jeszcze czy do zrobienia zbieżności z przodu na skp muszę mieć sprawne śruby mimośrodowe z tyłu?
    Ogólnie tyłu nie ruszałem poza drążkiem poprzecznym który przeszkadzał mi w wyjęciu baku - walczę (nadal bezskutecznie) z powietrzem w przewodach paliwowych.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez kothianin Zobacz posta
    Zastanawiam się jeszcze czy do zrobienia zbieżności z przodu na skp muszę mieć sprawne śruby mimośrodowe z tyłu?
    zawsze ustawianie powinno zacząć się od tylnich kół, chyba że wartości są w granicach tolerancji (nie trzeba nic ustawiać) to wtedy się nie rusza
    Cytat Zamieszczone przez kothianin Zobacz posta
    Wiem, że można było dać śruby od dołu, ale chciałem żeby było tak jak wyjechał z fabryki.
    tak jak pisałem nie trzeba ruszać sanek wystarczy unieść skrzynie skoro koniecznie chcesz mieć tak jak fabryka zrobiła
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Kursant Awatar kothianin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    28 Nov 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    tak jak pisałem nie trzeba ruszać sanek wystarczy unieść skrzynie skoro koniecznie chcesz mieć tak jak fabryka zrobiła
    Dziękuję za pomoc, nie pomyślałem o tym.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Ja ustawiałem zbieżność poziomicą laserową, najpierw tył w równej odległości do przodu i do tyłu zaznaczałem na łacie odległość promienia i sprawdzałem czy jest równo odległy od przedniej osi i przód analogicznie. Póżniej pojechałem na zbieżność i nie trzeba było poprawiać.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Mondeo MK4 i alufelgi i wymiary ET, rozstaw itd
    By sebastiangora in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 23:16
  2. [MkII] Jaki rozstaw śrub?
    By chwally in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 22:10
  3. [MkII] rozstaw srob
    By kawer in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 21:30
  4. [MkII] Rozstaw Śrób
    By SLAVKO in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2006, 00:02
  5. rozstaw śrób w nondeo mkII / cena eksploatacji
    By Mludzik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2005, 23:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów