+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski

    Błąd TCM P0744 w automatycznej skrzyni AWF21

    Witam wszystkich,

    Mam nie lada problem i nie wiem czego dokładnie dotyczy. Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśnicie sytuację. Opiszę problem od początku:

    W ostatnim tygodniu auta używała żona (ja byłem w delegacji). Zatrzymała się na czerwonych światłach (nie zmieniała pozycji lewarka, stała na "D" z wciśniętym hamulcem). Kiedy chciała ruszyć, zwolniła hamulec ale auto nie zaczynało się toczyć jak zwykle. Nacisnęła gaz, obroty się zwiększały ale auto dalej stało. Powtórzyła naciśnięcie pedału gazu 3 razy i w końcu zaskoczyło - pojechała dalej.

    Druga sytuacja zdarzyła się jej kiedy chciała zaparkować. Żeby wpasować się w miejsce wrzuciła wsteczny "R". Auto się toczyło. Chciała poprawić pozycję więc wrzuciła "D" ale auto już nie zareagowało (wciskanie gazu, obroty w górę i stoi w miejscu). Przerzuciła z "D" na "P" i z powrotem jeszcze raz na "D". Auto zaskoczyło.

    Trzecia sytuacja pojawiła się już u mnie wczoraj. Ruszaliśmy z parkingu w centrum handlowym. Wrzuciłem "R" aby wycofać z miejsca. Następnie "D" aby odjechać. W momencie puszczenia hamulca po zmianie auto ruszyło ale za 1 sekundę zgasł silnik. Uruchomiłem motor ponownie i od tej chwili mogłem jechać tylko na pierwszym biegu. Skrzynia nie zmieniała przełożeń nawet w trybie półautomatycznym.

    Dotoczyliśmy się do domu i podłączyłem auto pod komputer. W TCM pojawił się błąd: P0744 oraz U0001. Opis w obrazku poniżej:


    Wykasowałem błąd. Skrzynia zaczęła działać normalnie. Czekam teraz czy błąd powróci. Co to może znaczyć ? Czy to oznaka umierającego konwertera, czy problem elektryczny ?

    Żadnych innych objawów nie ma. Skrzynia płynnie wrzuca biegi, nie szarpie ani nie występuje falowanie obrotów.
    Nadmienię, że ostatnio był aktualizowany soft skrzyni, może ma to jakieś znaczenie. Sprawa dotyczy skrzyni hydrokinetycznej AWF21 (Nie powershift).
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Witam, update z dnia wczorajszego i dzisiejszego poranka:

    Wczoraj (czyli następny dzień po wykasowaniu błędów), chcieliśmy jechać nad jezioro. Odpaliłem silnik, wrzuciłem "R" aby wycofać z podjazdu i... silnik zgasł. Próbowałem jeszcze 3 razy. Ostatecznie zmieniliśmy auto. Niestety nie udało mi się podłączyć pod komputer.
    Dzisiaj rano spróbowałem przejechać się "wokół komina". Wszystko działało jak w zegarku. Zmieniało biegi, przełączało kierunki przód/tył, silnik nie gasł.

    Zaczynam się zastanawiać czy nie jest to kwestia temperatury, ponieważ wszystkie te objawy występowały w momencie gdy na zewnątrz było gorąco. Może kwestia przegrzewania ? Ale w tym przypadku skąd błędy o przerywanym sygnale ?

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W MKIV jest ogólny problem z elektryką że gnije, niekontaktuje.
    zacząłbym od przeglądu oczyszczenia wtyczki przy PCM-ie i tak samo z kabelkologią skrzyni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Błąd P0174 a praca skrzyni automatycznej
    By maestro214 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2018, 12:59
  2. [MkIII] Szarpanie automatycznej skrzyni biegów "Błąd regulacji sprzęgła
    By Trigen in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 00:06
  3. [MkIII] Uszkodzenie skrzyni automatycznej.
    By wuszu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 16:06
  4. [MkIII] Programownie automatycznej skrzyni
    By skuter in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 14:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów