+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Feb 2019
    Mieszka w
    Częstochowa

    Question Mondeo mk3 2.5 v6 przelot ostatnie tłumiki.

    Witam, przerabiał ktoś tylne tłumiki na przelot ? Chciałbym troszkę "podgłosić" autko bo seryjnie chodzi bardzo cicho. Czytałem, że przeróbka tylnych wydechów wyciąga ten "bulgot" . Stąd pytanie czy jak zrobie przelot na końcowych to nie będzie zbyt głośno ? Czy może dać jakieś uniwersalne ?
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pomruk to się uzyskuje przez mody w środkowym tłumiku, tylne jak się przebije to pomruk będzie w pierdzenie przechodził.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Feb 2019
    Mieszka w
    Częstochowa
    no ok, ale też chciałbym coś zrobić z tyłem bo jak się stanie za autem to go wql nie słychać

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maloszyc6@gmail.com Zobacz posta
    ale też chciałbym coś zrobić z tyłem
    Tutaj to jest o tyle problem że rasowy przelot zrobi Ci pierdzenie, seryjne tłumiki są jakie są jeśli chodzi o dźwięk, i żeby z tyłu coś wykrzesać to trza by na zamówienie robić a tu koszta to start od tysiąca. Poszukaj może czegoś z oferty Ulter.

    ---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

    Z tym że i tak musisz środek zrobić, bo wymiana samego tyłu dużo nie da jak środek będzie blokował.
    No i dolot wtedy też trza by odetkać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Feb 2019
    Mieszka w
    Częstochowa
    ok, rozumiem, aa co w przypadku, gdybym dostał używane wydechy końcowe z ST lub z wersji 3.0 razem juz z y - pipem. Zmieniło by to coś wql?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maloszyc6@gmail.com Zobacz posta
    gdybym dostał używane wydechy końcowe z ST lub z wersji 3.0 razem juz z y - pipem.
    Średnio takie zestawy mają już co najmniej 250tyś przebiegu, więc pewnie byłoby głośniej ale jaki efekt to zależy od stanu wyeksploatowania tłumika.
    Ja u nas w fałce zrobiłem tylko przelot w obudowie katalizatora z grubościennej kwasówki, dolot odetkany był przez stożek, harmonijka zmieniona na rurę chromowaną i dźwięk był satysfakcjonujący (na wolnych mocno nie było zmiany, ale przy ruszaniu było już wyraźnie czuć że fałka pod maską, a po otwarciu dolotów poezja ) mimo że tył był seria.
    Kwestia czego się oczekuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Feb 2019
    Mieszka w
    Częstochowa
    Powiem tak, jak przyśpieszam słychać w kabinie fajny bulgot w okolicy nóg, tunelu środkowego. Chciałbym właśnie aby było głośniejsze to auto bo jak pisałem na zewnątrz mało co słychać. Oczywiście też chce w granicach rozsądku

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maloszyc6@gmail.com Zobacz posta
    Chciałbym właśnie aby było głośniejsze to auto bo jak pisałem na zewnątrz mało co słychać.
    Tego to się nie da opisać o ile głośniej ma być no i co dla danej osoby oznacza samo głośniej
    Dla nas to co zrobiłem było wystarczające, pewnie jakbym tył zmienił na Ultera też by był jakiś efekt, ale jak pisałem, na serii już nam wystarczało po modzie z katalizatorem i odetkaniu dolotu, A odetkanie dolotu dało i ładniejszy dźwięk i silnik z dołu odczuwalnie lepiej ciągnął.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Feb 2019
    Mieszka w
    Częstochowa
    ok, Dzięki za odpowiedzi. A o katalizatorze mówisz o tym pod autem ? z prwkatami nie kombinowałeś nic ?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Prekatów nie ruszałem, jedynie wkład głównego kata został wydłubany i w środek wspawana grubościenna rura, silnik miał wtedy 250tyś przebiegu i spaliny na kontroli były jak najbardziej w normie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    ni wiem
    Apropo ultera, miał ktoś styczność z takimi tłumikami?:
    https://allegro.pl/oferta/kadex-tlum...ort-7669029442

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    08 Feb 2019
    Mieszka w
    Częstochowa
    Mam jeszcze jedno pytanie , co gdyby w V6 zostawić tylko jeden wydech końcowy tzn. jedną puchę ? dało by to coś było by głośniej ? Pytam z czystej ciekawości.
    Pozdrawiam

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maloszyc6@gmail.com Zobacz posta
    dało by to coś było by głośniej ?
    No coś tam będzie głośniej, bo jedno wyciszenie odejdzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Tłumiki do Mondeo MK4 2.3l kombi
    By kali7511 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 18:37
  2. [TDCi MKIII] Mondeo MKIII ostatnie lata produkcji. Czy warto?
    By szull in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów