+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Aug 2019
    Mieszka w
    Słupsk

    Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

    Witam wszystkich czytających nie będę tutaj rozsyłać linków do aut, bo mam problem raczej trochę inny, który w ogłoszeniu się nie znajdzie. Otóż planuję zakup auta w niemczech, więc nawet nie ma możliwości go sprawdzenia. Mam trzy auta na oku, jedno to wersja ghia z 08/2009r, 60tys km, który jest na sprzedaż przez salon forda . Dają oni gwarancję roczną na podstawowe rzeczy i auto niby sprawdzone przez nich, w ogóle pod maską czysto, wszystko wymyte. Jak odpaliłem auto to falowały mi obroty dość mocno, silnik jakby nie równo chodził. Po około 2-3minutach i jak mu przygazowałem to się uspokoił. I tak się zastanawiam czy to powinna być dla mnie czerwona mocna lampka, czy jednak to mógł być np zapowietrzony układ i potrzebował chwilę. Spadło do 900 obrotów jak pochodził i się tego trzymał. Gościu zapewniał, że wszystko na pewno musi być w porządku jak mu o tym powiedziałem. Jazdę próbną będę mógł dopiero w poniedziałek wykonać i zastanawiam się czy w ogóle warto próbować czy jest to coś niepokojącego. I do tego miałem wrażenie, że jak silnik pracował słyszałem pusty dźwięk tak jakby jakaś rolka czy wałek stukał. Macie jakieś pomysły, patrzyłem forum o falujących obrotach to najczęściej tyczyło się to gazu, a nie czystej benzyny.

    drugie auto to ghia z 04/2009r., 80tys km , jest to zwykły handlarz autami jakich pełno w niemczech. Trudno mi było się do niego przyczepić, wszystko wyglądało w porządku i było w porządku, serwisowane auto do 2018 niby. Ale tam gwarancji żadnej nie ma.

    trzecie auto to titanium z 09/2009r., 100tys km . Wszystko niby w porządku, jedynie tyle, że dwie osoby go miały, jedna 7lat, druga tylko 2 lata. Powód to może pęknięta szyba przednia i ktoś po prostu chciał sprzedać auto, nie bawić się już w koszty i zmienił. I tu pytanie ile kosztuje wymiana takiej szyby. Jest podgrzewana i czujnik deszczu niby też jest. Czy czujnik deszczu muszę montować? Czy mógłbym samą podgrzewaną tylko dać? Jak to wygląda. I u tego handlarza mogę mieć gwarancję dodatkową na auto.

    Cenowo wypadają dość podobnie, jedynie salon forda liczy sobie 900euro więcej w porównaniu do innych, więc ceny i tak w miarę zbliżone.

    pozdrawiam i liczę, że ktoś coś pomoże, nawet najgłupsza odpowiedź może być dla mnie trafna, bo nie mam innych pomysłów jak podejść do tego

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Przednia szyba 2 lata temu z wymianą pilinktona dałem 1100zł,w ASO to pewnie 3500 do 4000zł

    ---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

    Jak masz "swojego"ubezpieczyciela to może "nie zauważyć" tego i wykupisz sobie opcja szyba i masz za 45zł

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    cena szyby zależy od tego jak ona jest,czy to IR czy może zielona lub niebieska...nie kupuj zadnych tanich zamienników bo po roku bedziesz płakał ze szyba nie grzeje...jaki sens wymienic szybe podgrzewaną a nie zamontować czujnika deszczu czy zmierzchu jesli jest na pokładzie?...szybe zamawia się pod vin lub jeśli masz dodane gadzety to pod wyposażenie...co do samochodów cieżko coś się wypowiedzieć bez ogłoszeń,tutaj musisz działać sam...ja kupiłem samochód z pęknietą szybą w narożniku,ale cene zjechałem 300 euro w dół
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

Podobne wątki

  1. Mondeo 2.0 145km - prośba o sprawdzenie
    By michukac in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 22:28
  2. [MkIV] Mondeo MK4 2.0 145KM Ghia 2007r
    By cfckriss in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 12:16
  3. Kupno Mondeo IV 2.0 145KM Hatchback - proszę o pomoc
    By krism84 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 00:13
  4. Mondeo Mk4 2.0 145KM PB - przymierzanie się do zakupu...
    By djmajkel in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 12:44
  5. Mondeo 2.0 145KM: zakup
    By pawelstozek in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów