+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    https://zapodaj.net/2f59ebff7e3cb.jpg.html
    https://zapodaj.net/010cd0a28719c.jpg.html

    Temp powietrza zasysanego 50 stopni. tyle że jeździłem trochę. Podczas jazdy mniejsze korekty są na lpg bo mam kabelek i zwiększyłem dawkę.
    i jak włączę światła to korekta leci nieznacznie w dół. Nie wiem czy to ważne ale piszę.
    i nie wiem czemu korekty długie cały czas się zmieniają. Nie powinny być stałe jakieś?
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 02-09-2019 o 13:09

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Hmm, albo masz mocno ubogą mieszankę albo lambda poległa, ledwo co do 0.5V dobija a powinna do 0.9
    Co z tym mafem? udało się go podmienić?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Tak założony mam drugi tylko nie maf tylko map sensor bo nie mam przepływomierza przy filtrze. Mam tylko map sensora na kolektorze .
    Lambda właśnie nowa z bosha .
    Dodam że wcześniej jak odpialem krokowego to kulał ale nie gasł. A teraz gaśnie. Ale korekty dalej na 25 stoją. Na zimnym jest że ma bogato bo na ssaniu a z czasem rosną az do 25.
    A jak odepne map sensor to jak mu dodaje gazu to jakby się dławił i trzeba delikatnie gazować. Wszystko na jałowym.
    I słychać jakby pasek klinowy o coś ocierał takie syczenie rytmiczne słychać .
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 02-09-2019 o 14:26

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To że korekty są na mocnym plusie to oznacza ubogą mieszankę. PCM chce ją skorygować i dlatego podnosi do góry podlewanie paliwa.
    No i teraz kwestia, czy masz lewe powietrze, czy sonda zaniża, a może paliwa za mało idzie (słaba pompka paliwa, kulejące wtryskiwacze PB.)
    Robiłeś reset PCM-a, żeby wykasować potencjalnie rozjechaną mapę (przez kuchenkę) po tym z 5-10 kilosów na samej benie pojeździć i zobaczyć co z tymi korektami i sondą?
    Zerknij jeszcze jak wygląda wykres lambdy przy katalizatorze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Dzisiaj zrobiłem trasę 200 km. 2x100 i sprawa wygląda tak . W jedną stronę na pb (wcześniej reset) I korekty im szybciej jechałem na 5 biegu korekty zmniejszały się. Gdy puściłem gaz to w zależności od prędkości wracały na plus. Ale zazwyczaj jak puściłem gaz to tak 22,7 przy dojeżdzie do świateł. Na autostradzie było różnie w zależności od otwarcia przepustnicy
    W drugą stronę jechałem na LPG do którego kupiłem kabelek bo był ten bład ubogiej mieszanki , a że nie wiedziałem jeszcze wtedy o korektach to zwiększyłem dawkę w sumie o 8 %. I teraz tak sonda przy stałej prędkości oscylowała ładnie 0,8 i w dół. Gdy przyspieszałem to fakt mam zbyt bogato bo pokazywało na ok -10 . Ale gdy puszczałem gaz znowu przepustnica na 19.2 hamowanie silnikiem i korekty znów na plus tylko teraz +14., a przy stałej jeździe idealnie korekty stft +- 5 i ltft +- 3

    Teraz Chyba wiem o co chodzi. Znaczy jedno z tych
    - położenie przepustnicy 19,2 % uszkodzony czujnik położenia przepustnicy o ile jest
    - lewe powietrze
    - Silnik krokowy cały czas albo otwarty albo zamknięty bo nie wiem w sumie jak działa dokładnie a nie schodzi poniżej 19.2 a chyba powinno być 0 albo kilka procent (silnik krokowy ma małą dziurkę.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 02-09-2019 o 22:39

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    - położenie przepustnicy 19,2 %
    Tu jest ok, takie uchylenie ma przepustnica w położeniu spoczynkowym. Maksymalne otwarcie to tak 93-95%, mało komu pokazuje 100% otwarcia.
    Jak sonda zaczęła pracować w pełnym zakresie po podregulowaniu kuchenki no to wygląda że jest sprawna.
    Krokowy pracuje płynnie, gdyby był na maxa otwarty no to byś miał zbyt wysokie obroty.

    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    - lewe powietrze
    Teraz za tym przemawia najbardziej, jakiś podsys lewego powietrza, a jak rośnie podciśnienie no to nieszczelność się zasklepia/zaciąga.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    W sumie chyba też do takiego wniosku doszedłem gdyż. Po odłączeniu krokowego były takie parametry.
    - https://zapodaj.net/872447746a20f.jpg.html

    a po obniżeniu obrotów do ok 500 i przepustniicy 19,6 takie
    - https://zapodaj.net/cce1022174db2.jpg.html

    A jakiś sposób na sprawdzenie lewego? Bo tym samostartem nic nie znalazłem
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 03-09-2019 o 11:59

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Maksymalne otwarcie to tak 93-95%
    Dla 1.8 max to około 80% dla 2.0 to około 95%

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może uszczelka pod krokowym się wygniotła. W rzędówce MK3 jest taka dziwna gumowa. W zamiennikach płaska z tektury.
    Jak dobrze pamiętam to na wolnych obrotach krokowy chodzi w dolnym położeniu a przy obciążeniu silnika jest na maksa otwarty, i wtedy jak jest słabe podciśnienie to może podsysa bokiem, jak wzrasta obciążenie silnika to co nieco przysysa się i zasklepia.
    To takie dywagacje na głowę po Twoich opisach, bo inaczej jak się w realu widzi, słyszy pracę silnika.

    ---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Dla 1.8 max to około 80% dla 2.0 to około 95%
    No tak, był o tym temat, zapomniałem że tak to jest, i do tej pory się dziwię dlaczego tak mało się w tych silnikach otwiera
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    krokowca przykleiłem na silikonie dodatkowo bo tez podejrzewałem że to może być uszczelka.

    Panowie w miejscach na czerwono zaznaczonych przy wyłączonym silniku wychodzi tędy dym.
    https://zapodaj.net/7a9dab3f3275d.jpg.html

    Nieszczelność krokowca czy przepustnicy czy tego i tego? dmuachane w rurkę od regulatora ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.

    ---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

    I tak jakby jeszcze z tego co steruje klapkami

    ---------- Post added at 13:19 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

    Czyli nieszczelności mam :
    -krokowy dziurka w przepustnicy ale on może ma być otwarty przy zgaszonym samochodzie.
    - sprężyna na przepustnicy
    - okolice gdzie wychodzi drut od klapek
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 03-09-2019 o 13:19

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Nieszczelność krokowca czy przepustnicy czy tego i tego
    Przez ośkę przepustnicy no to nie powinno się dymić, może wyrobiona ośka/tuleje jest.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 03-09-2019 o 14:21
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Tylko to chyba nie rozbieralne jest. A co myślisz o tym druciku co klapkami steruje też może być nieszczelność ? Tylko jak ja załatać?

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Tylko to chyba nie rozbieralne jest
    Samemu ciężkawo ale idzie zrobić, tylko że i tak nic nie zrobisz bo trza by tuleje dotoczyć.
    spróbuj paluchami wyczuć czy duży luz ośki jest góra/dół

    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    A co myślisz o tym druciku co klapkami steruje też może być nieszczelność ? Tylko jak ja załatać?
    Tu to nie mam pojęcia, ponad 5 lat nie widziałem tego na oczy, nie pamiętam budowy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Czemu na obd pokazuje mi w zakładce "air temp 91stopni" na wyświetlaczu jest 20 płynu w chłodnicy 88, powietrza zasysanego 31 , a tu 91 ?

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    odczyt z nieistniejącego czujnika?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #36
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    A to przepraszam ��

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pewności nie mam, ale jak wcześniej pisałem, programy potrafią podawać dane z nieistniejących podzespołów/czujników, a że fizycznie nie ma takiej temperatury no to by wychodziło że program z nieba pociągnął te dane.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Sep 2017
    Mieszka w
    GWE
    Tak czytam i czytam. Chyba coś pominęliśmy. Sprawdzałeś filtr paliwa i ciśnienie na listwie? Może pompa kończy żywot?
    Tzn. Za niskie ciśnienie paliwa, za malo na sterowniki więc korekta na plus. Problem pojawia się przy większym zapotrzebowaniu.
    Ostatnio edytowane przez keszel83 ; 03-09-2019 o 19:37

  20. #39
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy wyższych obrotach korekty koledze się zmniejszają, problem jest że dołem mocno plusują.

    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    hamowanie silnikiem i korekty znów na plus tylko teraz +14., a przy stałej jeździe idealnie korekty stft +- 5 i ltft +- 3
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #40
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Sep 2017
    Mieszka w
    GWE
    Mam tylko wrażenie że spadają przy hamowaniu silnikiem więc zapotrzebowanie zero. W innym przypadku za niskie ciśnienie daje mały przepływ stąd plusy zwłaszcza przy ruszaniu. W innym przypadku musiałby mieć sporą lewizne.chyba że krokowy się nie domyka. Ciśnienie paliwa i tak bym sprawdził przy gazie czasami się zapomina o paliwie w zbiorniku i pompa kleka.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Korekty wtrysków
    By daroo_00 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 10:31
  2. [Duratec] STFT i LTFT jakie powinny być ?
    By Azael in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 20:25
  3. [TDCi MKIII] Korekty wtryskiwaczy
    By Gizu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 22:03
  4. [Duratec] Korekty czasu wtrysku
    By Grzesio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 01:17
  5. [Duratec] Duratec HE 1.8 korekty dlugoterminowe
    By Pedro69 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów