+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    A Ja chciałbym zapytać czy klapy wirowe są czy wymontowane?
    W moim przypadku po wymontowaniu klap przy jeździe w zakresie niskich obciążeń i obrotach do ok 3000 obr/min jest zauważalny spadek elastyczności ,a korekta LTFT zaczęła oscylować w granicach +8% do +20%. Przed demontażem korekty od 0% do + 5%. Teraz żałuję że nie zainwestowałem w nowy zestaw klap wirowych. Po demontażu pręta od klap wirowych otwory po nim zostały wypełnione masą uszczelniającą tak więc nie ma mowy o lewym powietrzu.
    Co do nieszczelności w układzie dolotowym radzę z doświadczenia sprawdzić oringi wtryskiwaczy oraz mocowanie wkrętek LPG w kolektorze.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 05-09-2019 o 19:51

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Pompa nową ma jakieś 8 miesięcy. Klapki po remoncie zostały z tego co mi wiadomo, ale dym właśnie gdzieś w okolicy tego pręta od klapek.
    Teraz najlepsze, właśnie wróciłem od mechanika i powiedział że map sensor ale nie jest pewien. .. mówi że kolektor szczelny hmmm no nie wiem. Jutro jeszcze spróbuje tam przy przepustnicy zakleić jakims silikonem na próbę czy to ta nieszczelność. Bo jak nie to nie wiem. Krokowca jak odepne to gaśnie czyli w teorii nie ma lewego, ale nie wiem czy dla świętego spokoju go nie wymienię na nowy i map sensora chyba też bo brakuje już pomysłów. Regulator lpg odpięty od podciśnienia więc to też nie to. A te oringi to jak sprawdzić wymienić?

  4. #43
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Krokowca wyciągnąłem zatkalem ręką i dalej korekty na plus. Tyle że ciśnienie było ok 10 psi przy utrzymaniem Goa przepustnicy żeby nie zgasł. Na przepustnicy co niby ten dym leciał zatkalem szmatką też bez zmian. Czyli krokowiec i przepustnica raczej sprawne.

    ---------- Post added at 10:41 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

    Zostaje map sensor albo lambda.

  5. #44
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź ty wlej do benzyny STP (do czyszczenia układów wtryskowych)
    Przejedź ze 2-3 kilometry na benie, i na wieczór jak będziesz na noc parkował przełącz na PB niech z 15 sekund sobie popracuje i zgaś.
    Może wtryski masz przybrudzone i przy małym otwarciu nie idzie tyle paliwa co powinno.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #45
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Mogę spróbować, niby wtryski miałem czyszczone przed remontem bo szukałem objawów słabych osiągów i oddałem od czyszczenie. Mam jeszcze drugi komplet wtrysków może jego spróbuje założyć.
    I jeszcze proszę o analizę po odpięciu map sensora takie parametry, bo sonda się dziwnie zachowuje i korekty jakieś takie dziwne. niby komp widzi -40 a ona zubaża mieszankę na kktft.
    https://zapodaj.net/55a7fb15704ae.jpg.html

    to stp to wziąć do silników benzynowych zasilanych lpg, czy po prostu do silników benzynowych?
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 06-09-2019 o 12:23

  7. #46
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    oddałem od czyszczenie.
    A przy montażu nowe gumki/oringi poszły pod wtryski?
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Mam jeszcze drugi komplet wtrysków może jego spróbuje założyć.
    Wtryski w mondkach są ciężkie do zajechania ale potrafią nagarem obrosnąć szczególnie przy LPG i wtedy STP świetnie sobie z tym radzi.
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    czy po prostu do silników benzynowych?
    Dokładnie, jeden STP jest do konserwacji układów wtryskowych, a drugi właśnie do czyszczenia. Tylko na flaszce czytaj coby było do PB a nie do gnojówki.
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    niby komp widzi -40 a ona zubaża mieszankę na kktft.
    Sonda nie zuboża mieszanki tylko pokazuje "gęstość" spalin i na tej podstawie PCM robi korekty, i faktycznie dziwne że korekta tak mocno w dół poszła, a przecież wcześniej na plusie mocnym była przy takim wskazaniu sondy.
    Jak masz możliwość zamień miejscami lambdy, tę przy katalizatorze z tą w kolektorze, może lambda jest po prostu trafiona i dlatego dziwnie pokazuje i PCM głupieje.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-09-2019 o 12:41
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #47
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Nie wiem czy nie kupię map sensora i nowej sondy . Ale jeszcze dam to druga jako pierwsza i zobaczę co będzie . Jak bd lepiej to wiadomo. Ale możliwe że jest to ten map sensor bo to niby głównie on chyba reguluje.

  9. #48
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Ale możliwe że jest to ten map sensor bo to niby głównie on chyba reguluje.
    Skład mieszanki to reguluje PCM na podstawie odczytów z czujników : Lambda, MAP, VSS, TPS, obroty silnika.
    Jak któryś z czujników przekłamuje bądź jest uszkodzony no to PCM trochę durnieje.

    A weź jeszcze pokaż wykres z lambdy co przy katalizatorze jest, Bank1sensor2
    I na jednym screenie żeby było:
    korekty: krótka i długa
    obroty silnika
    Lambdy obydwie
    MAP
    korekty krótka i długa.
    Nie załączaj więcej pidów/czujników aby nie było przekłamań.
    I dobrze by było żeby zrobić jeden screen z jazdy i drugi jak silnik na wolnych obrotach będzie. no i na PB żeby to było.

    ---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MateoMondeo Zobacz posta
    Nie wiem czy nie kupię map sensora i nowej sondy
    Najpierw to trzeba ustalić czy wina jest w czujnikach czy w silniku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #49
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    map sensor
    https://zapodaj.net/35724be89398b.jpg.html

    sonda
    https://zapodaj.net/afa48641e22ca.jpg.html

    ltft
    https://zapodaj.net/0fadd8241f8e0.jpg.html

    spark
    https://zapodaj.net/d9c2db18c9509.jpg.html

    wyprzedzenie zapłonu
    https://zapodaj.net/549239ab38dbf.jpg.html


    za chwilę dodam, jeszcze z torga z jazdy i postoju

    ---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

    postój po odpaleniu
    https://zapodaj.net/7b68836860fa9.jpg.html

    przyspieszanie
    https://zapodaj.net/926150c0c2b78.jpg.html

    przyspieszanie 2
    https://zapodaj.net/cca5cdbffbfef.jpg.html

    hamowanie silnikiem
    https://zapodaj.net/742eac903581b.jpg.html

    sonda po jeździe
    https://zapodaj.net/420d9730f54ec.jpg.html

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

    Wszystko na pb , komputer gazowy odłączyłem .

  11. #50
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    Sprawdziłeś lub wymieniłeś oringi wtryskiwaczy?
    Kupuj tylko Bosch 1 280 210 796 lub Elring 893.889 lub na bogato w serwisie. Nie kupuj Hart/Topran.
    Pompę paliwa , sondy i "MAFy" na razie zostaw w spokoju.
    Do sprawdzenia:
    1. Zawór EVAP i jego przyłącze
    2. Szczelność układu wydechowego od głowicy do katalizatora włącznie
    3. Wkrętki przewodów wtryskiwaczy LPG
    4. Wkrętka i przewód: kolektor - reduktor LPG
    5. Przewód: kolektor - serwo hamulców. Samo serwo rzadko pada
    6. Przewód: kolektor - separator oleju
    7. Przewód: kolektor - zawór sterowania klapami - gruszka siłownika klap
    8. Sprawdzenie szczelności połączenia kolektor-głowica, prawidłowe dokręcenie kolektora - 8 śrub.
    9. Zamontować nowe oringi wtryskiwaczy benzynowych, sprawdzić szczelność połączenia
    Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 07-09-2019 o 18:07

  12. #51
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Oringi nie sprawdzone jeszcze, ale to i na LPG i pb wysokie korekty wiec nie wiem. Pompa nowa. Mafa nie mam tylko mapa. Evap odłączyłem i zaslepilem podciśnienia i tak samo. Odłączyłem wtyczkę od evapu i też bez zmian. Jedyne zmiany jakie następują to po odłączeniu map sensora. Ale wtedy jak mu przegazuje to nie bardzo chce wchodzić na obroty i się dławił. A korekty 20 na minus. Także zagadka. Po remoncie takie jaja. I nie wiem co to może być . Przy przyspieszaniu jakby był spokój niewielkie korekty.
    Zostaje lewe przed sonda .

    ---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

    A te oringi jak się sprawdza, wyciąga ? Żeby nie zepsuć? M

  13. #52
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    Zanim wyjmiesz listwę zaopatrz się w 4 szt. nowych oringów , to nie majątek. Wymieniasz te które "wchodzą" w głowicę. Wymontuj listwę to prosta czynność, oczyść otwory w głowicy , załóż nowe oringi. "Popsikaj"silikonem w sprayu na oringi i otwory w głowicy i zamontuj listwę.

    listwa.jpg
    Zapytaj fachowca który remontował silnik czy założył nowe uszczelki kolektora , na pewno ciężko zdobyć w zamienniku tę okrągłą która uszczelnia połączenie kolektor-EGR. A być może przy montażu kolektora spadł gumowy przewód łączący odmę, sprawdź czy jest nałożony.
    kolektor.jpg

  14. #53
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    Przyjrzę się czy jest ta uszczelka przy egr. Powinna być jakaś reakcja jak odepnę sterowanie klapkami?

    A ten wężyk od odmy gdzie jest? Znaczy inaczej widoczny bez ściagania kolektora?

  15. #54
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    Celowo wstawiłem zdjęcie kolektora dolotowego od jego niewidocznej strony gdy jest zamontowany, abyś miał podgląd gdzie szukać m.in miejsce przyłączenia przewodu odmy. Króciec masz w lewej dolnej części kolektora na zdjęciu.
    Uszczelek kolektora nie zobaczysz bez jego demontażu, Ty masz mieć pewność że zostały założone nowe. Jeżeli zostały założone ponownie stare jeszcze oryginalne to jest wysoce prawdopodobne że nie spełniają swojej roli.
    Zostaw już w spokoju to oklepane na forach sterowanie klapkami. Sprawdź to co wskazałem w poprzednich postach.
    Piszesz że takie jaja po remoncie silnika, a więc mechanik MOŻE czegoś nie dokręcić ale musi wziąć to na siebie i zrobić to dobrze. Także reklamuj usługę.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 07-09-2019 o 17:07

  16. #55
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Git
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    Iwkowa
    No jak nic nie znajdę to wiadomo że będę reklamował. Tylko jestem teraz na urlopie a mechanika mam w Krakowie obok miejsca pracy. A co do uszczelek to sobie przypomniałem, że widziałem takie zielone uszczelki jak robił. Przypomniałem sobie że nawet się pytałem czy to do kolektora. Bodajże zielone były, w folii. Więc to można wykluczyć.
    Ostatnio edytowane przez MateoMondeo ; 07-09-2019 o 17:17

  17. #56
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    W poście nr 50 scaliłem i uzupełniłem do sprawdzenia czynności oraz miejsca które są potencjalną przyczyną powstania wysokiej korekty LTFT na biegu jałowym.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 07-09-2019 o 18:15

Podobne wątki

  1. [Duratec] Korekty wtrysków
    By daroo_00 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2017, 10:31
  2. [Duratec] STFT i LTFT jakie powinny być ?
    By Azael in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 20:25
  3. [TDCi MKIII] Korekty wtryskiwaczy
    By Gizu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 22:03
  4. [Duratec] Korekty czasu wtrysku
    By Grzesio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 01:17
  5. [Duratec] Duratec HE 1.8 korekty dlugoterminowe
    By Pedro69 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów