+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    23 Aug 2019
    Mieszka w

    B³êdy modu³u regulacji reflektorów

    Dzieñ dobry, jaki¶ czas temu zakupi³em Mondeo IV 1.8 TDCI. Posiadam w nim funkcje AFS - skrêtne reflektory. Na pocz±tku, gdy je¼dzi³em autem przy ostrzejszym zakrêcie wyskakiwa³a mi "usterka o¶wietlenia przedniego" reflektory robi³y "zeza" (kalibracje) ustawia³y siê na wprost i tak mog³em kontynuowaæ jazdê, lecz po ostrzejszych zakrêtach reflektory kalibrowa³y siê na nowo. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika wszystko wraca³o do normy do czasu nastêpnego zakrêtu. Pobra³em ForScana pierwszym b³êdem jaki mi sie ukaza³ by³ b³±d:

    B169:64-2F - Czujnik sygna³u zwrotnego uk³adu regulacji ustawienia prawego reflektora
    Dodatkowe symptomy usterki:
    -B³±d wiarygodno¶ci systemu


    Jako, ¿e nie dawa³o mi to spokoju, po przewertowaniu internetu i nie znalezieniu jednoznacznej przyczyny, za pomoc± ForScana (Service) przeprowadzi³em reset modu³u, a pó¼niej ponown± kalibracje.

    Na ta chwile po odpaleniu auta od razu wita mnie komunikat o usterce o¶wietlenia przedniego, po odczytaniu b³êdów pojawia siê:

    B11F1:54-6C -Prze³±cznik obrotowy
    Dodatkowe symptomy usterki:
    -brak kalibracji

    Szczegó³y kodów usterek
    Z menu toolbox wybierz opcjê ustawiania reflektorów


    Oczywi¶cie podczas jazdy i kilku zakrêtach dochodzi b³±d opisany jako pierwszy.

    Czy kto¶ ma jak±¶ radê? Z ciekawo¶ci zadzwoni³em do ASO, gdzie za sam± diagnozê policzyli 280z³ :/

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne w±tki

  1. [MkII] silniczek regulacji reflektorów
    By Harob in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2006, 14:28
  2. silniczek regulacji reflektorów
    By Graluu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-07-2005, 21:25

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów