+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Filtr paliwa jak ju¿ pisa³em wymieniony zaraz po zakupie, zrobione na nim jakie¶ 1200km, spróbuje dolewaæ tego oleju 2t oraz popytaæ o te ¶rodki przeciwparafinowe, zobaczymy jak bêdzie dalej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    11 Nov 2019
    Mieszka w
    Lubelskie
    Polecam KLEEN-FLO DIESEL LUBRICANT 1,92L -SMAR DO ON. Dzia³a na zasadzie oleju 2t jak i depresator. Cena przystêpna jak za tak± ilo¶æ.

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Ok dziêki, napewno spróbuje, strasznie za¿enowany jestem tym komputerem pok³adowym - w ¿adnym aucie jeszcze tak nie mia³em, chodzi o zasiêg jak ju¿ pisa³em raz mi ju¿ brak³o paliwa, kilka dni temu mia³em na wy¶wietlaczu 179km wiêc my¶lê ¿e spokojnie oblecê trasê oko³o 30-35km i prawie by siê historia nie powtórzy³a, w drodze powrotnej za¶wieci³a mi rezerwa a jak dojecha³em do domu to mia³em raptem 36km (!!!) masakra jaka¶ 100km uciek³o. Postanowi³em obadaæ jak to spadaj± te kilometry i maj±c w³±czony komputer tylko na zasiêg, jecha³em i od oko³o 200km spada³o szybciej, przy 130 za¶wieci³a siê rezerwa a od 100 to totalna masakra bo zaczê³o siê normalne odliczanie jak w zegarku sekunda po sekundzie - ledwie dojecha³em do stacji która by³a mo¿e 8-10km odemnie, jak doje¿d¿a³em pod dystrybutor to komputer pokaza³ 0. Czy to siê da jako¶ skalibrowaæ? Bo na obecn± chwile to ten komputer jest totalnie bezu¿yteczny. Dlaczego w autach VAG dzia³a to intuicyjnie i przewidywalnie a tu taka kupa?

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    Dlaczego w autach VAG dzia³a to intuicyjnie i przewidywalnie a tu taka kupa?
    Jak siê ma silnik gnojówk± zasilany no to nie dziwota ¿e kupa wychodzi
    A na powa¿nie, zalewa³e¶ go pod korek? zresetowaæ mo¿na ¶rednie spalanie, ewentualnie jak go po jaja zatankujesz odepnij akumulator na pó³ godziny, wtedy siê ECU zresetuje. Trza bêdzie kod do radia wprowadziæ i ewentualnie szyby/drzwi od nowa zaprogramowaæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIV] 2.0 TDCi - kilka pytañ
    By Robert68 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2019, 10:13
  2. [MkII] Kupi³em mk2 - kilka pytañ
    By hektor80 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 12:54
  3. [MkIII] Kupi³em MkIII i mam kilka pytañ
    By Kasspeer in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 21:58
  4. [Zetec]kilka niepokoj±cych mnie spraw
    By Baksiu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 18:24
  5. [MkII] Kupi³em TD i mam kilka pytañ
    By Harob in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2006, 10:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów