+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    25 Feb 2019
    Mieszka w
    Dk

    Question Zerwany pasek klimatyzacji przestawił rozrząd

    Witajcie

    Niedawno miałem wymieniany rozrząd z pompą wody. Mechanik wymienił pasek rozrządu oraz uszczelniacz wałka rozrządu po prawej stronie, ponieważ przeciekał. Pasek od klimatyzacji oraz alternatora nie był wymieniany, ponieważ były w należytym stanie.
    Po przejechaniu 500 km silnik zgasł mi na światłach i nie odpalił. Okazało się że zerwał się pasek od klimatyzacji, który wdarł się pod pasek rozrządu, przestawiając go o 2 zęby. Silnik stracił kompresję i nie można uruchomić. Na moment aktualny silnik jest w trakcie dogłębnych oględzin jak potężne są uszkodzenia silnika, wału, tłoków, głowicy etc.
    Mechanik powiedział że w jego życiu zdarzyło się jemu już 2 razy by pasek od klimatyzacji się zerwał i zrobił zamieszanie w silniku. Czy ktoś miał podobną sytuację?

    #Mondeo MK4 2007 2,5T Benzyna
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    oby go bardzo nie poniszczyło, 2 zęby to może przeżył bez większych szkód. Nie hałasowała Ci wcześniej sprężarka klimy? Może się zatarła i dlatego zerwało pasek. Ja zmieniałem u siebie komplet rozrządu z pompą i paski osprzętu jakieś 40kkm temu i na razie spokój ale sprężarka hałasuje i trochę się boje żeby nie zerwało paska jak u Ciebie.

    powodzenia i pozdrawiam

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    25 Feb 2019
    Mieszka w
    Dk
    Było słychać wyraźnie kiedy klima była włączona, jednak działała cały czas. Nie wiem czy się zatarła, możliwe jest, że to zerwało pasek w tedy?


    Sendt fra min H8324 med Tapatalk

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    mogła się zatrzeć i wtedy by na pewno pasek pękł, ewentualnie był poprostu stary i strzelił z tego powodu, do klimy przewidziany jest pasek elastyczny który napewno też ma przewidziany jakiś interwał wymian.
    Ewentualnie koło pasowe klimatyzatora osadzone jest na łożysku które jak się mocno zużyje może powodować przekoszenie koła pasowego przez co pasek poprostu może się zsunąć a potem podejść pod pasek rozrządu.
    U mnie jak właczam klime szczególnie na początku jest mocno słyszalna sprężarka ale to trwa już kilka lat i narazie działa z tym że zmieniałem i łozysko i pasek ok. 40kkm temu.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Sep 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Miałem podobną historię w Xsarze 2.0 HDi. Strzelił jeden "grzbiet" paska wielorowkowego. Odrywając się walił o obudowę rozrządu i po kawałku odcinał się i wpadał do środka tej obudowy. W końcu któryś kawałek wskoczył pod pasek rozrządu i stało się. Silnik nagle zaczął terkotać, stracił całkowicie moc.

    Tłoki spotkały się z zaworami. Na szczęście w przypadku 2.0 HDi 8V podobno zazwyczaj kończy się to rozwaleniem popychaczy. Tak było w moim przypadku, naprawa bez zrzucania głowicy. Silnik wrócił do życia.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zerwany pasek alternatora
    By maciejdr in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2019, 23:54
  2. [TD MkII] zerwany pasek rozrządu pomocy
    By ALAN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 11:22
  3. [Zetec]Zerwany Pasek Rozrządu POMOCY
    By Paker in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 23:32
  4. [TD MkI] Czy zerwany pasek rozrządu może...
    By exterminator in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 23:05
  5. [TD][MK1] Zerwany pasek rozrządu 1,8 TD
    By gorg66 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 22:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów