+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek

    Mo¿liwa przyczyna stukania w uk³adzie kierowniczym wed³ug ksi±¿ki "Sam naprawiam"

    Mam u siebie w³a¶nie taki problem,jak w tek¶cie poni¿ej. Zastanawiam,czy kto¶ z Was siê spotka³ z tak± przyczyn± i j± wyeliminowa³? Niestety osobom,z którymi poruszam tê kwestiê,jest ten temat ca³kowicie obcy.


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Przyznam siê ze pomimo d³ugoletniego u¿ytkowania Mondeo Mk2 (i to niejednego-w swoim czasie by³y w rodzinie jednocze¶nie cztery takie pojazdy-wszystkie w dieslu a benzynowych Mondeo Mk2 syn mia³ kolejno trzy) nie spotka³em sie z tak± usterk±.Tym niemniej posiadam w gara¿u wszystkie wê¿e i przewody wspomagania kierownicy pochodz±ce z Mondeo Mk2 1,8 benzyna (dla mnie nieu¿yteczne gdy¿ jest planowane jeszcze w tym roku zbycie lub wyz³omowanie ostatniego w rodzinie Mondeo Mk2,w dodatku diesla maj±cego nieco inne niektóre przewody) i mogê je nieodp³atnie przekazaæ pod warunkiem odbioru osobistego.



  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Wymienia³em kiedy¶ maglownicê na inn± u¿ywan±,która by³a w fachowym warsztacie sprawdzana pod k±tem luzów,wycieków itp. Okaza³o siê,¿e jest jak najbardziej w porz±dku. Przed w³o¿eniem jej do mojego wozu,by³y wymienione jeszcze dr±¿ki i koñcówki TRW,by na pewno by³o wszystko cacy,ale niestety jak stuki by³y,tak dalej s±.


    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    mogê je nieodp³atnie przekazaæ pod warunkiem odbioru osobistego.
    W sumie by³bym zainteresowany,ale nie na tyle,by jechaæ po nie 370 km w jedn± stronê

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    W sumie by³bym zainteresowany,ale nie na tyle,by jechaæ po nie 370 km w jedn± stronê
    Ale mo¿e za po¶rednictwem kogo¶ z forum albo i spoza forum,jadacego "po trasie" i zabranie wê¿y niejako "przy okazji".Pomy¶l.



  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Wymienia³em kiedy¶ maglownicê na inn± u¿ywan±,która by³a w fachowym warsztacie sprawdzana pod k±tem luzów,wycieków itp. Okaza³o siê,¿e jest jak najbardziej w porz±dku. Przed w³o¿eniem jej do mojego wozu,by³y wymienione jeszcze dr±¿ki i koñcówki TRW,by na pewno by³o wszystko cacy,ale niestety jak stuki by³y,tak dalej s±.
    sk±d pewno¶æ ¿e stuki pochodz± z uk³adu kierowniczego?
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Mam u siebie w³a¶nie taki problem,jak w tek¶cie poni¿ej. Zastanawiam,czy kto¶ z Was siê spotka³ z tak± przyczyn± i j± wyeliminowa³?
    te¿ mia³em robiæ magiel koñcówki dr±¿ki itp a finalnie sie okaza³o ¿e niby sprawny ³±cznik stabilizatora tak puka³ do spó³ki z niezbyt profesjonalnie przykrêconym zderzakiem
    ja bym sprawdzil w 3 innych warsztatach o renomowanej opinii bo byæ mo¿e problem le¿y po za uk³adem kierowniczym
    te¿ mia³em zaufanie do 1-2 stacji diagnostycznych, dopiero wyjazd gdzie¶ indziej otworzy³ mi oczy
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Pewno¶æ mam,¿e to z uk³adu kierowniczego,bo w zawieszeniu by³o w miêdzy czasie ju¿ wszystko inne wymieniane,a od zawsze stuka tak samo.

    ---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

    Przypomnia³o mi siê,¿e jak wymienia³em pompê od wspomagania i przy okazji wymieni³em p³yn,to przez kilkadziesi±t kilometrów stukania nie by³o,tak¿e na 100% ma to do czynienia z uk³adem kierowniczym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów