+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz

    2,0 Duratec gasnie po odpaleniu

    Witam,

    Od kilku miesięcy borykam się z następującym problemem- gdy odpalam auto po parogodzinnym postoju lub po nocy to gasnie lub zaczyna bardzo mocno przebierać silnik, spadają obroty bardzo nisko i albo z tego wyjdzie po paru sekundach albo zgaśnie. Drugi raz jak przekręcę kluczyk i odpalę to już zazwyczaj jest ok.Temperatura ma zewnątrz nie ma znaczenia- tak było w trakcie upałów latem i tak samo jest teraz. Wymieniłem przepustnice, krokowca, czujnik temperatury cieczy chłodzącej- wszystko bez zmian. Z moich obserwacji wynika:
    - mam od 2 miesięcy instalacje gazowa. Odpaliłem raz rano na gazie by sprawdzić czy będzie tak samo i nie było, autko ładnie pracowało. ( zaznaczę, ze problem występował już przed montażem instalacji wiec nie jest to wina gazu)
    - jeśli przed odpaleniem przekręcę najpierw kilka razy na zapłon, np 4 razy i odpalę dopiero za 5 razem to ten problem nie występuje- auto ładnie pracuje.

    Ma ktoś jakieś pomysły? Dla mnie wyglada to tak jakby przez postój trwający pare godzin spadało ciśnienie benzyny i przy odpalaniu auto gasnie lub nierówno pracuje przez pare sekund aż dobije ciśnienie. Tym bardziej utrwaliło mnie w tym przekonaniu fakt, ze auto ładnie pracowało po odpaleniu na gazie.
    Ostatnio edytowane przez archi90 ; 22-09-2019 o 20:19

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    filtr paliwa może być zapchany bądź pompa daje słabe ciśnienie
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 22-09-2019 o 21:58

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    A nie masz przypadkiem mało paliwa w zbiorniku? U mnie mam dokładnie to samo, jest to wina zaworka zwrotnego w pompie, jeśli tak to można nazwać.. W pompie jest taka plastikowa podkładka która robi za zaworek zwrotny, oczywiscie nie jest to szczelne i paliwo spływa z powrotem do baku jak jest go mało, gdy paliwa będzie więcej to nie powinno sie cofać.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    A nie masz przypadkiem mało paliwa w zbiorniku? U mnie mam dokładnie to samo, jest to wina zaworka zwrotnego w pompie, jeśli tak to można nazwać.. W pompie jest taka plastikowa podkładka która robi za zaworek zwrotny, oczywiscie nie jest to szczelne i paliwo spływa z powrotem do baku jak jest go mało, gdy paliwa będzie więcej to nie powinno sie cofać.
    Ciekawe jest to co mówisz, muszę sprawdzić. Mam ponad 1/4 zbiornika ale jak miałem prawie polowe to może faktycznie było lepiej. Pojadę dzisiaj zatankować i zobacze jutro.
    Swoją droga jak otwieram korek od wlewu paliwa to bardzo za każdym razem uchodzi powietrze, mechanik mi powiedział ze tak nie powinno być, ze za mocno tak robi.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Wydaje mi sie że raczej zasysa powietrze po otworzeniu wlewu, przynajmniej tak jest u mnie. Kiedyś na forum czytałem o tym i niby to jest normalne, ktoś polecał żeby korek nawiercić małym wiertełkiem ale ja nic z tym nie robiłem i jest ok.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    No tak, faktycznie raczej zasysa powietrze. Mam aktualnie pół zbiornika benzyny, zobaczymy jutro rano czy to cos zmieni.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W korku jest zaworek/otworek, przez który ma się wyrównywać podciśnienie, jak on się przykituje wtedy właśnie w miarę spalania paliwa robi się podsys w zbiorniku i pompce ciężej paliwo podawać. Dla testu można korek nie do końca dokręcić i wtedy zobaczyć czy jest poprawa na silniku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    W korku jest zaworek/otworek, przez który ma się wyrównywać podciśnienie, jak on się przykituje wtedy właśnie w miarę spalania paliwa robi się podsys w zbiorniku i pompce ciężej paliwo podawać. Dla testu można korek nie do końca dokręcić i wtedy zobaczyć czy jest poprawa na silniku.
    Spróbuje tego. Zatankowanie benzyny do połowy zbiornika nic nie zmienil.

  10. #9
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    jeśli przed odpaleniem przekręcę najpierw kilka razy na zapłon, np 4 razy i odpalę dopiero za 5 razem to ten problem nie występuje- auto ładnie pracuje.
    To jest sposób opisywany przez Forda w instrukcji odpalania przy trudnych warunkach w zimę - przekręcić kilka razy żeby nabiło odpowiednie ciśnienie. I to właśnie robisz, nadrabiasz to czego pompa nie jest w stanie już nabić za pierwszym razem.

    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    mam od 2 miesięcy instalacje gazowa
    I samochód odpala na gazie, bo wtedy nie liczy się ciśnienie podawane przez pompę paliwa.

    Tak więc jak kolega damian już napisał albo filtr paliwa (tańsza opcja) albo bak w dół i wymiana pompy.
    A kiedy pompa w mk3 ma za mało paliwa (mało to dla niej mniej niż ćwiartka baku) to ją słychać po rozruchu, można usłyszeć charakterystyczny "płacz" w kabinie. Pół baku to dla niej aż nadto i żadne podciśnienia i niedrożne odpowietrzniki przy takim poziomie nie mają znaczenia.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Kotot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    jeśli przed odpaleniem przekręcę najpierw kilka razy na zapłon, np 4 razy i odpalę dopiero za 5 razem to ten problem nie występuje- auto ładnie pracuje.
    To jest sposób opisywany przez Forda w instrukcji odpalania przy trudnych warunkach w zimę - przekręcić kilka razy żeby nabiło odpowiednie ciśnienie. I to właśnie robisz, nadrabiasz to czego pompa nie jest w stanie już nabić za pierwszym razem.

    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    mam od 2 miesięcy instalacje gazowa
    I samochód odpala na gazie, bo wtedy nie liczy się ciśnienie podawane przez pompę paliwa.

    Tak więc jak kolega damian już napisał albo filtr paliwa (tańsza opcja) albo bak w dół i wymiana pompy.
    A kiedy pompa w mk3 ma za mało paliwa (mało to dla niej mniej niż ćwiartka baku) to ją słychać po rozruchu, można usłyszeć charakterystyczny "płacz" w kabinie. Pół baku to dla niej aż nadto i żadne podciśnienia i niedrożne odpowietrzniki przy takim poziomie nie mają znaczenia.
    No właśnie teraz jak mam pół baku to po odkręceniu korka nie słychać już żadnego syczenia powietrza. Jeden z mechaników chce mi wymienić jeszcze listwę wtryskowa ale jest sens wg was?

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    Jeden z mechaników chce mi wymienić jeszcze listwę wtryskowa ale jest sens wg was?
    Przy tych objawach bez sensu, u Ciebie jest ewidentny "niedopływ" paliwa do listwy, więc albo zakitowany filtr, kończąca się pompka , ewentualnie jakaś nieszczelność że paliwo cofa się do zbiornika.
    Pomiar ciśnienia na listwie paliwowej bardzo dużo by pomógł, wtedy będzie wiadomo czy za niskie ciśnienie do listwy dochodzi czy właśnie cofanie paliwa.

    Wtryski w mondkach są ciężkie do zarżnięcia, jedynie co do dodać do paliwa STP (do czyszczenia układów wtryskowych) żeby ewentualne zabrudzenia/ nagar wyczyściło .
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Wymieniłem wkład pompy (sama pompkę bez kosza) i niestety bez zmian. Macie jeszcze jakieś sugestie? Zaglądać do separatora oleju? Ponoć tez może powodować takie objawy.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    Macie jeszcze jakieś sugestie?
    Pomiar ciśnienia na listwie paliwowej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Witam , wyczyściłem zaworek w separatorze oleju oraz dorobiłem nowy wężyk do tego zaworka. Po tym zabiegu wszystko było ok do czasu, aż teraz na dworze znów zrobiło się cieplej. Przy niższych temperaturach o dziwi było ok. Myślicie, zd ten zaworek może jeszcze powodować takie problemy? Może powinien być nowy... dziwi mnie to, ze zrobili się cieplej i jest gorzej

Podobne wątki

  1. [Duratec] gasnie od raz po odpaleniu
    By sadek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 13:11
  2. [Duratec] 2.0 Benz + LPG gasnie po odpaleniu
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 18:45
  3. [MkII] Abs nie gasnie po odpaleniu
    By GrzegorzD in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 23:41
  4. [ST220] Po odpaleniu od razu gasnie
    By Shelby in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 22:56
  5. [ST220] gasnie po odpaleniu
    By spanker in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów