+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar kraft
    Model
    MKI
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    ST200
    Od
    02 Apr 2009
    Mieszka w
    Neandertal, ucieklem z miasta

    ST200 Brak ogrzewania

    Witam Drogich Kolegow
    Jakos w lecie zorientowalem sie, ze nie mam ogrzewania w aucie. Szybki test na panelu klimatyzacji pokazal bledy 22 i 25 - zwarcie w obwodzie silniczka i cos tam jeszcze, chyba brak napiecia. Poniewaz auto jest uzywane bardzo sporadycznie, zabralem sie za to dopiero teraz. Po wyjeciu sterownika klap (taki plaski, czarny, z bialym wystajacym kwadratowym trzpieniem) rozgrzalem silnik i zaczalem manipulowac ustawieniem temperatury na panelu. Przy ustawieniu HI albo LO wentylator zmienial obroty, a to biale kwadratowe na sterowniku ani drgnie. No to mysle, jak mam to wyrzucic, to zobacze co jest w srodku. i tu zdziwienie- w srodku jak ze sklepu. Silniczek nie ma zwarcia, opor 0,8 k, po podaniu napiecia dziala bez zarzutu. I teraz pytanie: gdzie jeszcze szukac?. We wtyczce jest osiem pinow, i nie bardzo wiem, gdzie tam szukac sygnalu. Czy wisi to na jakims bezpieczniku, czy moze mam sprawdzic jeszcze co innego? Z gory dziekuje jesli ktos sie zainteresuje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar kraft
    Model
    MKI
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    ST200
    Od
    02 Apr 2009
    Mieszka w
    Neandertal, ucieklem z miasta
    Witam serdecznie.
    Ze wzgledu na olbrzymie Zainteresowanie Tematem postanowilem opisac, co bylo dalej, moze sie komus przyda i zaoszczedzi Kosztow i Nerwow.
    Poniewaz Usterka wystapila w czasie srogich Upalow ( tzn. bylo bardzo cieplo, nie mam polskiej Czcionki, sorry), zaczalem myslec, co moglo byc jej Przyczyna, gdyz jak napisalem wyzej, Stan Sterownika byl idealny. Po dokladnym obejrzeniu Wnetrza stwierdzilem bardzo cienka Warstwe Smaru, ktory Wyplynal z Zebatek i osiadl na Sciezkach Obwodu drukowanego, po ktorym porusza sie Grzebien dajacy Sygnal do PCM.Wymylem Druk Benzyna ekstrakcyjna, zostawiajac Smar na Zebatkach. Wczesniej kupilem uzywany Sterownik Klap ogrzewania, ktory funkcjonowal dobrze, wiec teraz zamienilem go z powrotem, i dziala. Jeszcze mala Uwaga: po wyjeciu Sterownika Klapa opada tak, ze potem nie pasuje ten bialy Kwadrat, wiec montowalem ten Sterownik po kawalku. Najpierw dolna Obudowa, potem Zebatka, a Na koncu Dekiel i Kable. Po wlaczeniu ustawilo sie samo. Pisze, bo pewnie w innych Modelach z Klimatronikiem dziala to podobnie.Aha, do Mondeo ST200 mozna juz zapomniec o oryginalnych Czesciach z Magazynow Forda, wyszly z Programu.
    Jakby ktos cos, to szukam prawego Wahacza na Przod Motorcraft nowego.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Brak ogrzewania i brak chłodzenia
    By inqo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2017, 18:20
  2. [MkIV] brak ogrzewania mk4 2,5T LPG
    By tomex3 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 12:33
  3. [MkI] Brak ogrzewania
    By friqq in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 13:10
  4. [MkI] Brak ogrzewania :( :(
    By Jurek53 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 16:36
  5. [MkI] Brak kierunków, brak ogrzewania.
    By TRYKEN in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów