+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów

    Kopci i nie lubi wolnych obrotów

    Witam

    Mam Mondeo MK3 2.0 TDCI.

    Wtryskiwacze regenerowane.
    Pompa regenerowana.
    EGR nowy.
    Układ szczelny.
    Rura od EGR do Intercoolera wymieniona.
    Nie wyskakuje żaden błąd.

    A teraz opiszę co się z nim dzieje.

    Strasznie nie lubi obrotów do 2000. Mam problemy z przyśpieszaniem na niskich obrotach. Przy przyspieszaniu na niskich obrotach kopci na czarno. Po wejściu w wyższe obroty ok 3000 ładnie przyspiesza i przestaje kopcić. Na niskich obrotach jak dodaję gazu potrafi się przydusić. Najlepiej ruszać na wysokich obrotach bo mniej dymi.
    Może mi ktoś podpowie co to może być. Może jakiś przepływomierz lub ten zaworek przyspieszania obrotów co idzie do EGR? A może zaślepić EGR?
    Ale on nowy jest.

    To jest odczyt moich wtryskiwaczy i ciśnienia na listwie paliwowej.

    Co o nim sądzicie?



    Przez ostatnie dwa tygodnie jeździłem tankując najlepsze paliwo i dodając środek do czyszczenia układu paliwowego Liqui moly z zaślepionym EGR.
    Wczoraj w ramach testów wyjąłem owo zaślepienie, by sprawdzić jak się silnik zachowuje. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o kulturę pracy silnika to jest pięknie, bo chodzi cichutko, wtryskiwacze się nie tłuką i gładko pracuje ale:
    niestety podczas przyspieszania i ruszania z miejsca dymi na czarno jak diabli i aż strach nim jeździć. Natomiast jak mam zaślepiony EGR to mi łapie błąd (już nie pamiętam numeru) o wykryciu niewłaściwego przepływu.
    Ktoś mi powiedział, że to może sonda Lambda źle steruje i spaliny gdzieś się cofają i dlatego go tak przydusza.

    Czy to może być prawdą?

    Z góry dziękuję za wszelki porady.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Romanek100 ; 07-11-2019 o 15:22

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Nie lambda bo ona występuje w benzynach ale czujnik przepływu powietrza.

  4. #3
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Sprawdzałem go. Czyściłem Izopropanolem i przedmuchałem. Pytanie tylko, czy to coś daje, czy lepiej wymienić na nowy?
    Ostatnio edytowane przez Romanek100 ; 02-11-2019 o 18:07

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Ten czujnik "waży powietrze" na podstawie napięcia jakie musi być dostarczone aby utrzymał on odpowiednią temperaturę.
    Odejmij to i sprawdź po prostu, samochód powinien nieco przymulic ale na granicy błędu pomiaru. Komp błędu nie wyrzuci- bynajmniej u mnie to nie było.
    Ten czujnik rzadko się psuje .

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Sprawdzales szczelnosc dolotu ?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Doloty sobie odpuść ja mam walnięty intercooler + dziurę w dolecie zalatana taśmą i jeżdżę (obiadów nie było tylko syczało i gwizdało) od pół roku bo czsu nie ma kiedy zrobić. Wgramalamy się pod auto i szukamy zaworków od podciśnienia są 2 + weżyki i to 90% ich sprawka ... a w ogóle to mk3 nie lubi niskich prędkości ani obrotowych ani poniżej 100/h


    Cały czas do przodu

  8. #7
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Tak. Rurę od EGR wymieniłem. To prawda, powyżej 80 km śmiga aż miło, tylko ma problem z ruszaniem.
    Ostatnio edytowane przez Romanek100 ; 02-11-2019 o 21:01

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Oct 2019
    Mieszka w
    Lubań
    Witam.
    Posiadam od niedawna mondeo 2.0 tdci 96 kw 2005r. automat - ma dziwne objawy podczas jazdy przy niskich obrotach dziwnie terkocze i dymi delikatnie na niebiesko jak przygazuję wraca normalna praca silnika i drugi objaw faluje na wolnych obrotach poddusza się.
    Proszę o pomoc. Dowiedziałem się że to może byc EGR.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Cytat Zamieszczone przez Romanek100 Zobacz posta
    Witam

    Mam Mondeo MK3 2.0 TDCI.

    Wtryskiwacze regenerowane.
    Pompa regenerowana.
    EGR nowy.
    Układ szczelny.
    Rura od EGR do Intercoolera wymieniona.
    Nie wyskakuje żaden błąd.

    A teraz opiszę co się z nim dzieje.

    Strasznie nie lubi obrotów do 2000. Mam problemy z przyśpieszaniem na niskich obrotach. Przy przyspieszaniu na niskich obrotach kopci na czarno. Po wejściu w wyższe obroty ok 3000 ładnie przyspiesza i przestaje kopcić. Na niskich obrotach jak dodaję gazu potrafi się przydusić. Najlepiej ruszać na wysokich obrotach bo mniej dymi.
    Może mi ktoś podpowie co to może być. Może jakiś przepływomierz lub ten zaworek przyspieszania obrotów co idzie do EGR? A może zaślepić EGR?
    Ale on nowy jest.

    To jest odczyt moich wtryskiwaczy i ciśnienia na listwie paliwowej.

    Co o nim sądzicie?



    Przez ostatnie dwa tygodnie jeździłem tankując najlepsze paliwo i dodając środek do czyszczenia układu paliwowego Liqui moly z zaślepionym EGR.
    Wczoraj w ramach testów wyjąłem owo zaślepienie, by sprawdzić jak się silnik zachowuje. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o kulturę pracy silnika to jest pięknie, bo chodzi cichutko, wtryskiwacze się nie tłuką i gładko pracuje ale:
    niestety podczas przyspieszania i ruszania z miejsca dymi na czarno jak diabli i aż strach nim jeździć. Natomiast jak mam zaślepiony EGR to mi łapie błąd (już nie pamiętam numeru) o wykryciu niewłaściwego przepływu.
    Ktoś mi powiedział, że to może sonda Lambda źle steruje i spaliny gdzieś się cofają i dlatego go tak przydusza.

    Czy to może być prawdą?

    Z góry dziękuję za wszelki porady.

    Pozdrawiam
    zmień prefiks z TDDI na TDCi tematu bo wprowadza w błąd

  11. #10
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Do listy wymienionych części dodałem jeszcze teraz przepływomierz oraz czujnik MAP i.... i dalej jest to samo. Auto przydusza się przy zmianie biegów, potem strasznie zadymi a następnie wchodzi na obroty i jedzie oraz przyspiesza ładnie.
    Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co to może być?

  12. #11
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Sprawdzałeś turbo ?
    Czyściłeś kolektor dolotowy czy czysty ?
    Objaw wygląda na mało powietrza i nadganianie paliwem

  13. #12
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam

    Wczoraj zabrałem się za czyszczenie kolektora jak mi koledzy radzili na forach.
    Tak oto wygląda mój kolektor. Za dużo czyszczenia nie było, bo wystarczyło tylko odkurzaczem odkurzyć trochę sadzy. Było sucho i czysto a to chyba dobrze świadczy o stanie mojego turbo.







    Po czyszczeniu EGR dalej zaślepiłem - choć wyłapuje mi błąd P401 o niewłaściwym przepływie EGR.

    Czyli wracam do punktu wyjścia.
    Przy okazji sprawdziłem świece - wszystkie grzeją.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Romanek100 ; 01-12-2019 o 05:42

  14. #13
    Kursant Awatar djqbas
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Łęczyca
    Wróć do tematu wtryskow. Ja miałem fabrycznie regenerowane, było dobrze do momentu wymiany filtra paliwa....zaczal się zapowietrzac. Z braku czasu zaprowadzilem do pompiarza. I to była zła decyzja. Dziwnym zbiegiem okoliczności zaczął kopcic po naprawie. Jeździłem tak blisko rok szukając przyczyny braku mocy od dołu i kopcenia a do tego na zbiorniku robiłem maks 600-650km. Wymienione turbo, przepływka, podmieniony map sensor wymieniony rozrząd. Na koniec wymiana wtryskow.....i bingo! Nie kopci, spalanie zadowalające, i jest moc ��

  15. #14
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Dzięki za rady.

    Podzielę się tym co zaobserwowałem.
    Jako, że zaczął mi wyskakiwać błąd P132B, zabrałem się i zdemontowałem sterownik turbo. W poprzednim aucie, które rozbiłem miałem pneumatyczne turbo, a tu mam elektroniczne.
    Zdemontowałem sterownik (oczywiście zgubiłem zawleczkę), rozebrałem, przeczyściłem wszystko Izopropanolem, a ślimaki posmarowałem smarem i po tej operacji auto przestało dymić.
    Owszem mam jeszcze problem z turbiną, bo dźwigienka się lekko zacina w jednym miejscu i zastanawiam się jak to wyczyścić, by całkiem było wszystko OK. A sterownik przymierzam się do wysłania do regeneracji, bo zapewne takie moje czyszczenie na długo nie pomoże, ale już jeżdżę miesiąc i jakoś jest OK. Jeszcze w międzyczasie wymieniłem płyn wspomagania bo stary był czarny (zalecam wszystkim po wymianie płynu pojeździć jeden dzień z odkręconym korkiem i potem go nie dokręcać do końca - jest tam taki przeskok na korku na samym końcu dokręcania, że można go lekko poluzować). Pompa przestała rzęzić i kierownica płynnie chodzi bez zacinania się. Spalanie mam teraz w okolicach 7 l/100

    Dzięki i pozdrawiam

  16. #15
    Zielony listek Awatar Romanek100
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Myślę, że temat jest do zamknięcia.

    Rozwiązanie:

    Jako, że w pewnym momencie pojawił mi się błąd P132B, to już dało mi do myślenia gdzie jest przyczyna.
    Sterownik turbiny.
    A, że turbina ze sterownikiem elektronicznym, to poczytałem, i... rozebrałem, wziąłem zwykły płyn Bool do czyszczenia EGR i turbo i obficie spryskałem nim całą elektronikę oraz silniczek. Następnie całość zanurzyłem w Izopropanolu i zostawiłem do wyschnięcia.
    Rada: NIE smarujemy żadnymi smarami przekładni.
    Skręciłem, pojechałem autem na test i dałem mu kilka razy porządnie w kość i problem się rozwiązał. Oczywiście zakładam, że kiedyś w przyszłości sterownik pójdzie do regeneracji, ale jeżdżę już tak dwa miesiące i jest wszystko OK. Auto ma moc i nie dymi wcale.
    Jak widzicie, gdyby nie wyskoczył błąd P132B (a co wcześniej się nie zdarzało), to bym tak szukał cały czas w ciemno.
    Dziękuję i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Kopci na wolnych obrotach, brak mocy i klekocze
    By DarekG in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2018, 23:33
  2. [TDCi MKIV] Kopci Na wolnych obrotach
    By gucio22bb in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 02:00
  3. [TDCi MKIII] Kopci i i trzęsie silnikiem na wolnych obrotach
    By Harob in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:43
  4. [MkII] Brak wolnych obrotów
    By maja375 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 11:38
  5. Regulator wolnych obrotów
    By fuel111 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-01-2006, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów