+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz

    Parujące szyby bez klimatyzacji

    Witam. Potrzebuje porady odnośnie parujących szyb. Po wyłączeniu klimatyzacji bardzo zaczynają parować mi wszystkie szyby w samochodzie. Po włączeniu klimy wszystko jest ok. Nie jest to problem krótkotrwały występujący tylko zaraz po wyłączeniu klimy tylko długotrwały. Praktycznie nie da się jechać jeśli nie włączę od nowa klimatyzacji. Co ciekawe jeśli mam całkowicie wyłączone nawiewy czyli ani nie chodzi tryb ECO ani klima to wtedy nie parują mi szyby. Podłoga w aucie jest sucha ale mimo wszystko pokusiłem się o zdemontowanie obudowy filtra powietrza w zeszłym tygodniu i naprawę uszczelki, która tak na prawdę była w całkiem dobrej kondycji. Zastosowałem uszczelkę typu D do drzwi oraz silikon i wszystko skręciłem. Oczywiście nic to nie pomogło. Szyby umyte, płynu chłodniczego nie ubywa więc nagrzewnicy bym nie obstawiał. (Swoją drogą w lipcu miałem ściąganą deskę z powodu wycieku czynnika z parownika klimatyzacji) . Przy wyłączeniu klimy czuć, ze powietrze, które leci z nawiewu jest wilgotne, klima ewidentnie je osusza i dlatego nie parują szyby. Dodam, ze ma to miejsce nawet jak na dworze jest sucho i nie występują żadne opady)Ma ktoś jakieś pomysły?

    ---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 18:13 ----------

    Zapomniałem dodać, ze filtr kabinowy został oczywiście wymieniony. Od tego zacząłem. Miał pare zacieków i plan ale na pewno był suchy. Wymiana nic nie dała.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Mk3 chyba w tym wieku juz tak maja...mam to samo. Na razie pod fotelami leżą po dwa woreczki ryzu, to pomaga delikatnie.

    Podloga wszedzie w 100% sucha ? Sprawdz dobrze i daj znac .

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Podłoga Sucha ale zauważyłem cos istotnego.Wyciągałem schowek żeby sprawdzić działanie siłowników i jednak nie jestem pewien tego obiegu zamkniętego. Jak wcisnę obieg wewnętrzny to nic się nie przestawia tylko słychać, ze dmuchawa słabiej wieje. Po wyciągnięciu schowka pokazują się 3 siłowniki. Dwa do góry- z lewej u z prawej oraz jeden niżej. U góry- ten z lewej przestawia się przy przełączaniu nawiewu na nogi oraz na twarz a ten z prawej włącza się przy wciskaniu nawiewu na szybę. Lecz od czego jest ten trzeci na dole? Wciskałem różne guziki jednak nie uruchamiał się ten siłownik. Tzn wszystkie oprócz klimy. Id czego jest ten trzeci siłownik na dole?
    Dodatkowo zrobiłem test klimy i pokazał mi się błąd 9242 czyli Usterka obwodu siłownika klapy recyrkulacji powietrza. Ma ktoś pomysły co dalej?

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Panowie... naprawione... tak jak mówiłem w lipcu miałem ściągana deskę do wymiany parownika klimatyzacji... mechanik nie podpiął kostki do siłownika od klapy obiegu wewnętrznego... ściągam schowek a tu moim oczom ukazała się mała bezpańska kostka. Podpiąłem ja pod siłownik i nagle obieg się otworzył... tak wiec od lipca jeździłem non stop na obiegu zamkniętym... mechanicy ....

  6. #5
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Na obiegu zamkniętym powietrze w aucie jest ciągle to samo i po pewnym czasie robi się wilgotne, stąd ta wilgoć,tak? Dobrze myślę?
    Klima oczywiście osusza powietrze, ale zastanawiam się czy osusza także, jeśli jest nie sprawna? Jeśli nie ma czynnika, włączę klimę manualna, to kompresor nie ruszy oczywiście, ale czy obieg powietrza się zmieni, będzie przechodzić przez układ klimy, osuszać i powietrze będzie bardziej suche?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MrocznySzewc Zobacz posta
    ale czy obieg powietrza się zmieni, będzie przechodzić przez układ klimy, osuszać i powietrze będzie bardziej suche?
    Obieg powietrza jest niezależny od pracy sprężarki, ale osuszać nie będzie, bo właśnie aby osuszało się powietrze potrzebna jest sprawna klima. Przy pracującej klimie powietrze lecąc przez "kaloryferek" jest podsuszane a skropliny wypadają dołem przez odpływ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Dzięki za odpowiedź

Podobne wątki

  1. [MkII] Parujące szyby boczne
    By Mundekelk in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 20:45
  2. [MkI] parujące szyby mk1
    By Zygmunt1407 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 11:19
  3. [MkIII] Parujące szyby
    By Bajek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 23:38
  4. [MkII] Parujące szyby
    By zbyszek138 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 20:21
  5. [MkI] Parujące szyby makabra POMOCY!!
    By mazurek01 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-05-2006, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów