+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Wałcz

    Mondeo 2008 rok silnik 2.0 TDCi 115KM

    Witam jako iż noszę się z zamiarem kupna Mondeo Mk 4 z rocznika 2008 chciał bym rozwiać wątpliwośc która mnie nachodzi a mianowicie w tym aucie jest silnik 2.0 TDCi 115km i tutaj moje pytanie iż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na to co mnie nurtuje co to jest za silnik czy on jest bardziej zbliżony do tego 2.0 TDCi 140 km z grupy psa czy to jest jednak silnik z tej grupy gdzie był montowany w MK3 gdzie zdarzały się zatarcia z pompami paliwowymi tam też był 115 konny silnik a także jakiej firmy w tym silniku jest układ wtryskowy i czy są z nim problemy chciał bym otrzymać informację od osób które te silniki posiadają bądź wiedza coś na ten temat oraz czy silnik posiada rozrząd na łańcuchu czy też pasku z góry chciał bym przeprosić za wrzucenie tego tematu tutaj ale poprostu nie wiem gdzie go umieścić jeżeli będzie trzeba to prosił bym o przeniesienie z góry dziękuję i pozdrawiam Paweł

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK4 kombi
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Kozienice_Inowrocław_Gołąb
    Z tego rocznika to silnik PSA ( to wersja 140km tylko sztucznie zaniżona do ECO ).
    Ja mam osprzęt Siemensa w swoim, na razie nic się z nim nie dzieje, i opinie na forach też ma niezłe.

    Jedynie jak dla mnie 140km jest bardziej wyważone do tej masy,tutaj czasami brakuje mocy, chociaż da się nim
    jeździć dynamicznie za to spala mniej niż fiesta 1.4 mojej żony Tu musisz się przejechać i sam ocenić.
    ( zawsze możesz mu podnieść moc bez większych wydatków, wystarczy zmienić mapę ).

    Rozrząd na pasku, wałki spięte łańcuszkiem ale zalecają wymianę tego łańcuszka co drugą wymianę paska albo jak słychać
    łańcuszek. W poliftach łańcuszek potrafił trafić się złej jakości a w twoim powinien wytrzymać sporo.
    Ja u siebie zmieniłem teraz tylko pasek, łańcuszek w dobrym stanie więc nie dotykałem.

    Jak masz jakieś pytania to pytaj postaram się odpowiedzieć
    Ostatnio edytowane przez maczeta10 ; 21-12-2019 o 11:05
    - Dawniej
    Ford Fiesta MK3 1.3 Calypso
    Ford Mondeo MK3 2.0 130KM kombi
    - Teraz...
    Ford Fiesta MK6 1.4 80km
    Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 115KM kombi

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Silnik 2.0 TDCI 115km - brakująca część?
    By nutellson in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-05-2017, 14:26
  2. [TDCi MKIV] silnik nie odpala 2,0 TDCI 140KM Mondeo MK4 2008 r
    By maciektdci in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 21:34
  3. [TDCi MKIII] silnik gaśnie po przekroczeniu 2000 obrotów - ford mondeo 2,0 TDCI, 115km
    By Maxx47 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów