+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    123
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    szczecin

    Nietypowy problem z ręcznym po naprawie

    Zbliżał się przegląd wiec postanowiłem usprawnić ręczny, który nie działał od około roku (zapieczone zaciski).
    Wymienione zostały:
    - zaciski;
    - wszystkie linki;
    - klocki;
    - tarcze.
    Przed założeniem tarcz zostały one odtłuszczone. Po zamontowaniu wszystkiego układ hamulcowy odpowietrzony.
    Problem polega na tym, że po wjechaniu na diagnostykę współczynnik siły hamowania hamulca ręcznego nie był taki sam na obu kołach. Lewy pokazywał 2.0 a prawy 1.0 i rzeczywiście ma to przełożenie w praktyce bo jak zaciągane ręczny i próbuje ruszy to lewe koło stoi a prawe się obraca. Przy teście siły hamowania tylnych kół podczas wciśnięcia pedału hamulca to tył hamuje normalnie, oba koła ze współczynnikiem hamowania około 2.0
    Co więcej, wszedłem pod samochód żeby zobaczyć co tam się dzieje i zauważyłem, że na prawym zacisku linka zaciska go maksymalnie a po lewej stronie linka zaciska go do połowy. I tutaj pojawia się ten paradoks, że mimo to prawy zacisk nie hamuje wystarczająco mocno a lewy trzyma ładnie. DLACZEGO ???
    Dodam że żeby wykluczyć niesprawny zacisk, kupiłem drugi nowy i dzieje się tak samo.

    Spotkał się już ktoś z czym takim ale może wiedzieć.

    FORD MONDEO MKIII 2003 SEDAN
    Ostatnio edytowane przez dębol ; 16-11-2019 o 13:53

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Zapieczona linka w obudowie, idzie tylko do pewnego miejsca i staje , do wymiany

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    123
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    szczecin
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    Zapieczona linka w obudowie, idzie tylko do pewnego miejsca i staje , do wymiany
    Wymienione zostały:
    - zaciski;
    - wszystkie linki;
    - klocki;
    - tarcze.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Jeżeli występuje taka anomalia przy nowych komponentach to gdzieś popełniłeś błąd w układaniu linki sprawdź to czy kawałki pancerza linki są w odpowiednich miejscach zahaczone

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    123
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    szczecin
    tylko pytanie dlaczego prawy zacisk jest "zaciągniety" na maksa i nie hamuje ?
    Ta dźwignia przy zacisku którą naciąga linka jest w maksymalnym zaciągniciu i nie ma siły hamowania.
    może to byc kwestia niewłasciwego odpowietrzenia ukadu, przez ci tłoczek w zacisku za bardzo sie cofa ?
    Ostatnio edytowane przez dębol ; 16-11-2019 o 23:44

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ręczny jest czysto mechaniczny więc nie ma związku z obecnością płynu w zacisku, albo jest niedopasowanie tarcza/klocek, albo mechanizm w zaciski jest walnięty skoro po maksymalnym zaciągnięciu dźwigni nie ma dociśnięcia klocka do tarczy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Nie wiem czy Ci to w jakikolwiek sposób pomoże,ale miałem podobnie w swoim MK II. Ręczny zaciągnięty,a hamowało mi tylko jedno koło,mimo iż wyraźnie było widać,że linka porusza dźwignią też w tym kole niehamującym. Używałem wóz i przy każdej okazji ręczny zaciągałem,aż jakimś cudem w końcu zaczęło samo z siebie hamować.

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    A moze tłoczek jest za bardzo wkrecony? Na drugim zacisku mechanik mogl wkrecic nie do konca i jest mniejsza odleglosc tloczek-klocek-tarcza. Na tym slabszym zacisku tloczek wkrecony do konca i odleglosc jest wieksza, dlatego niby zaciąga do konca a nie hamuje. Po parokrotnym zaciagnieciu recznego powinno sie wyregulowac ale ja bym sciagnal zacisk i wykrecil troszke tloczek, chyba duzym imbusem da rade.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 18-11-2019 o 13:22
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    123
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    szczecin
    Wymianę robiłem razem z mechanikiem i też na taki pomysł wpadliśmy jednak żadnych efektów po przestawieniu tłoczka. Tłoczek po użyciu hamulca nożnego powinien się sam odpowiednio ustawić w stosunku do klocka i tarczy.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 TDCi 157 kM
    Od
    17 Aug 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Mój przypadek może coś wnieść do tematu. Mondeo MK III 2006r. Po wymianie tylnych tarcz i klocków (ATE), po pewnym czasie pojawiło się zjawisko hamowania tylnego lewego zacisku w efekcie mechanik stwierdził zużyte klocki. Po zmianie zjawisko blokowania klocków znów występowało. Ponieważ musiałem jechać w trasę odpięto mi tylne linki do zacisków i hamulce dobrze działały, po powrocie mechanik wykonał "modyfikację" polegającą na innym zapięciu linki w dźwigni hamulca. Stwierdził że w Mondeo tego okresu była modyfikacja coś jak samo napinanie w dźwigni i to typowa dolegliwość z blokowaniem. Do dziś jest wszystko OK.
    Ostatnio edytowane przez ciemny ; 18-11-2019 o 13:38

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Dźwignia ręcznego z samoregulatorem była w przedliftach w polifcie już tego nie było.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    123
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    szczecin
    Na zaciągniętym ręcznym, kołyska od linek, jest przyciągnięta bliżej do lewego zacisku, który nie jest do końca zaciśnięty a hamuje odpowiednio, tak jakby tam linka napotykała na większy opór podczas hamowania. Prawy zacisk zaciśnięty na maksa a nie hamuje odpowiednio.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ręcznym 02r hb
    By ikceduh in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 12:10
  2. [MkI] Problem z ręcznym .
    By Mam Forda in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 22:00
  3. [MkII] problem z ręcznym
    By anpopek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 23:39
  4. [MkII] Problem z ręcznym!
    By adik1286 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 21:40
  5. [MkII] Problem z ręcznym
    By arczi1987 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 15:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów