+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Pierścienie w Mondeo mk3 i mk4

    Witam !!

    Jak powszechnie wiadomo, Duratec w Mondeo mk3 ma problem z zapiekającymi się pierścieniami olejowymi i znacznym poborem oleju.
    Jak sprawa wygląda w mk3 po lifcie i mk4? To są te same silniki? Coś w nich zostało zmienione?
    Zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego, ale nie chcę znów się pakować w kłopoty.
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    Cześć
    Ja akurat mam Duratec he 2.0
    Co.do apetytu na olej w tych silnikach to muszę powiedzieć że"trochę" działa na nerwy no ale powiem że fajnie się nim jeździ i ogólnie lubię to auto.
    Na tą chwilę dolewam oliwy i jeżdżę dalej...
    Fajnie by było skoro kolego jesteś z Lubuskiego znaleźć trochę czasu i spotkać się na pogaduchy...
    Może znajdzie się parę osób również chętnych i mały spocik gotowy...
    Pozdrawiam...

    Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Ja zrobiłem remont silnika u Klebera stosuję teraz zalecany olej ( nie wiadomo co wlewali poprzedni wlasciciele) płukankę co wymiana oleju. Po remoncie przejechałem 40tyś, stan na bagnecie nie zmienia się od wymiany do wymiany co 12yyś
    W mk4 chyba pierscieni nie zmienili
    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_ ; 23-11-2019 o 20:49

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Jak sprawa wygląda w mk3 po lifcie i mk4? To są te same silniki? Coś w nich zostało zmienione?
    nie zmieniono wystepuje ten sam problem

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Autem jeździ się rewelacyjnie, ale zużycie oleju jest coraz większe. Dolewanie przy każdym tankowaniu bywa irytujące. Nie wspomnę już o smrodzie jaki się zapewne ciągnie za autem Myślałem nad remontem, ale przy 18 letnim aucie jest to nieopłacalne. Wydać z 4000zł na remont silnika, to jest ponad 100% wartości auta. Myślałem, że w mk4 coś poprawili, ale skoro problem jest dalej, to trzeba chyba zmienić markę Póki co zamówiłem najtańszy 10W40 i rozglądam się za czymś nowym, ale znając życie to jeszcze potrwa...

    Co do jakiegoś spocika, to czemu nie. Tylko przydałoby się jeszcze parę osób :-)

    ---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Ja zrobiłem remont silnika u Klebera stosuję teraz zalecany olej ( nie wiadomo co wlewali poprzedni wlasciciele) płukankę co wymiana oleju. Po remoncie przejechałem 40tyś, stan na bagnecie nie zmienia się od wymiany do wymiany co 12yyś
    W mk4 chyba pierscieni nie zmienili
    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ile dałeś za remont i jaki był jego zakres? (czy tłoki też były wymieniane)
    pozdrawiam
    Leszek

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    11 Nov 2019
    Mieszka w
    Lubelskie
    Chyba zależy jak się trafi. W moim 240 tys na liczniku i od wymiany do wymiany z litr idzie.
    Dużo osób chwali tec 2000, że każdy pierścień ruszy. Cena nie duża, może warto sprawdzić

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Autem jeździ się rewelacyjnie, ale zużycie oleju jest coraz większe. Dolewanie przy każdym tankowaniu bywa irytujące. Nie wspomnę już o smrodzie jaki się zapewne ciągnie za autem Myślałem nad remontem, ale przy 18 letnim aucie jest to nieopłacalne. Wydać z 4000zł na remont silnika, to jest ponad 100% wartości auta. Myślałem, że w mk4 coś poprawili, ale skoro problem jest dalej, to trzeba chyba zmienić markę Póki co zamówiłem najtańszy 10W40 i rozglądam się za czymś nowym, ale znając życie to jeszcze potrwa...

    Co do jakiegoś spocika, to czemu nie. Tylko przydałoby się jeszcze parę osób :-)

    ---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_ Zobacz posta
    Ja zrobiłem remont silnika u Klebera stosuję teraz zalecany olej ( nie wiadomo co wlewali poprzedni wlasciciele) płukankę co wymiana oleju. Po remoncie przejechałem 40tyś, stan na bagnecie nie zmienia się od wymiany do wymiany co 12yyś
    W mk4 chyba pierscieni nie zmienili
    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ile dałeś za remont i jaki był jego zakres? (czy tłoki też były wymieniane)
    Dałem 2600

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Duratec] Mondeo mk4 2011 2.0 145km Czy pasują pierścienie tłokowe od MKIII?
    By kzmuda1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 23:28
  2. [Duratec] Pierścienie Mondeo mk3
    By hiena123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 14:57
  3. [MkIII] pierścienie centujące
    By gsiwonia in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 19:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów