+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    25 Nov 2019
    Mieszka w
    Piła

    Drgania przy przyspieszaniu.

    Witam bardzo serdecznie, od 3 miesięcy jestem w posiadaniu Mondeo mk4 2010 rok, 2.0 diesel 140km , 3 tygodnie temu wracając ekspresówką przy prędkości około 140km/h odczułem, że coś jest nie tak z reakcja pedału gazu, po chwili zaczęło to narastać, aż w końcu przy dodawaniu gazu zaczęła drżeć cała buda wraz z kierownicą i narzeczoną przy odpuszczaniu gazu, cisza i spokój, zacząłem tracić prędkość, w końcu zero reakcji na pedal gazu. Przy zjezdzaniu na pas awaryjny przy około 20km/h samoczynnie zgasł, a wraz z tym zapaliła się kontrolka usterki silnika.Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd zbyt wysokiego ciśnienia na wtryskach. Samochód nie odpala nawet na plaka, kręci tylko rozrusznik. Samochód stoi u mechanika prawie 3 tygodnie i diagnozy brak, rozrząd sprawdzony, mechanik podejrzewa pompe paliwa, lecz 2 dni temu poinformował mnie, że zamówił jakiś czujnik... Jak myślicie, zabierać stamtąd samochód, czy cierpliwie czekać? Ktoś miał podobna przygodę? Pozdrawiam gorąco

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A jaki był konkrety kod błędu?
    Bo może tylko czujnik ciśnienia poległ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    25 Nov 2019
    Mieszka w
    Piła
    Konkretnego kodu nie znam, od prawie 3 tygodni słyszę, że jest problem i szukają przyczyny, przeryłem cały internet, ale mojego przypadku niestety nie znalazłem. Zastanawiam się czy padnięty czujnik mógłby wprawić w tak niesamowite drgania samochód?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ocyrion97 Zobacz posta
    Zastanawiam się czy padnięty czujnik mógłby wprawić w tak niesamowite drgania samochód?
    Jak najbardziej, jeżeli czujnik się uwalił i zawyża dane no to PCM odcina paliwo,po odcince czujnik obniża dane i PCM znowu podaje paliwo i masz szarpanie silnikiem.
    Ważny jest konkretny kod błędu ( np p2288) wtedy można więcej wydumać na odległość, a w realu powinno się zacząć od pomiaru faktycznego ciśnienia na listwie.
    Może też tak być że dwie usterki zbiegiem okoliczności np dodatkowo czujnik położenia wału.

    ---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ocyrion97 Zobacz posta
    Zastanawiam się czy padnięty czujnik mógłby wprawić w tak niesamowite drgania samochód?
    Jak najbardziej, jeżeli czujnik się uwalił i zawyża dane no to PCM odcina paliwo,po odcince czujnik obniża dane i PCM znowu podaje paliwo i masz szarpanie silnikiem.
    Ważny jest konkretny kod błędu np p2288 przy którym zaczyna się pomiaru faktycznego ciśnienia na listwie.
    Może też tak być że dwie usterki zbiegiem okoliczności np dodatkowo czujnik położenia wału.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    25 Nov 2019
    Mieszka w
    Piła
    Drogi kolego, mógłbyś mi wyjaśnić czym jest owy PCM? Chciałbym zgłębić wiedzę.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sterownik silnika.

    ---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

    Tfu źle, tutaj to sterownik pompy zawiaduje (chyba, bo już mi się merda)
    W każdym razie zacząć od pomiaru ciśnienia paliwa na listwie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    https://youtu.be/4pEow9rZSHA

    Co prawda film o mk5, ale może u Ciebie jest podobny problem.

    Po pierwsze to trzeba pompę i wtryski sprawdzić a później szukać dalej, czujniki ciśnienia zazwyczaj nie dają takiego efektu. Dobrze by było się faktycznie dowiedzieć jaki miałeś błąd.

Podobne wątki

  1. [MkIII] drgania przy przyspieszaniu - czy to przegub?
    By Grzesiex1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 09:12
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 14:50
  3. [Zetec]Drgania silnika przy przyspieszaniu
    By maciek666157 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 08:10
  4. [MkII] drgania kiery przy przyspieszaniu
    By rafalski198 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 08:36
  5. Drgania boczne przy przyspieszaniu 80-100km
    By szopen_x in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 09:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów