+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki

    przed lift, 2001 rok problem z obiegiem zamkniętym zaparowane szyby

    Witam,
    mam monde przed liftowe z manualną kllimą od jakiegoś czasu mam mega problem z praującymi szybami, filtr kabinowy wymieniony, odpływy drożne, w aucie sucho nie leje się woda,

    podejrzewam że nastąpiła awaria obiegu zamkniętego i mam cały czas zamknięty, dlatego szyby parują,

    po czym wnoszę:
    zawsze jak włączało się obieg zamknięty to zapalała się lampeczka na przycisku i delikatnie mocniej dmuchał nawiew, teraz prócz zapalenia kontroli nie ma żadnej zmiany w sile nadmuchu i nie słychać silniczka klap.

    Czy ktoś miał podobny przypadek?
    gdzie są te klapy odpowiadające za obieg zamknięty?

    wszystko inne w aucie działa, regulacja szyba głowa nogi, klima, ogrzewanie itp.

    jedynie mam wrażenie że zacięło się coś z obiegiem zamkniętym bo mimo że klawisz działa to nie ma żadnej różnicy w sile nadmuchu i silniczki klapy milczą,

    teraz jak debil muszę jeździć z delikatnie uchylonymi szybkami po przekąten żeby para schodziłą z szyb inaczej nie da się jeździć.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    wyjmij schowek i sprawdź co się dzieje z klapka obiegu zamknietego podczas nacisnięcia przycisku
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 25-11-2019 o 20:53

  4. #3
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    a będziesz tak uprzejmy żeby przesłać fotkę albo opisać gdzie jest ta klapka?
    jest szansa zdemontować schowek tak żeby nic nie połamać? XD w tej temperaturze 0 - 5 stopni, nie mam garażu :/

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Usiądź na miejscu pasażera i otwórz schowek. Odepnij siłownik schowka (jeśli jest). Musisz go "namacać" wkładając rękę za schowek po prawej stronie. Jak go namierzysz to wypchnij go w prawo. Teraz ściśnij dwa boki schowka i opuść go jeszcze w dół. Teraz masz dwie opcje, albo ciągniesz schowek do siebie, albo używasz płaskiego śrubokręta i podważasz zaczep od prawej strony. Jak wyskoczy to wyjmujesz schowek i masz dojście do klapy obiegu wewnętrznego. Klapa jest nad wentylatorem. Jeśli klapka będzie widoczna przy kratce to obieg jest otwarty, a jeśli za kratką jest ciemno to obieg jest zamknięty.
    Możesz również otworzyć maskę ściągnąć plastik podszybia i wyjąć filtr. Wtedy też zobaczysz czy klapka jest w pozycji zamkniętej czy otwartej.
    Ja u siebie latem wymieniałem tą klapkę, bo utknęła w pozycji zamkniętej. Okazało się, że trzpień silniczka wyrobił plastik w klapce i posypały się wióry jak wyjąłem silniczek.
    Niestety dojście jest fatalne. Komfortowo nie da się wymienić tej klapki. Mnie zajęło to kilkanaście godzin + zdarte ręce + ból pleców i pełno niecenzuralnych słów

    PS. W sobotę 30 listopada będę w Łodzi. Jak chcesz to możemy zrobić spotkanie. Jakby co to pisz na priv.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 26-11-2019 o 23:16
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  6. #5
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    super dzięki za poradę, ja mam gdzieś ten obieg zamknięty na chama chcę otworzyć klapkę i tyle nic nie będę wymieniał XD,
    w weekend się za to wezmę

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    W sobotę będę w Łodzi. Masz blisko to mogę Ci pomóc.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  8. #7
    Zielony listek Awatar Matir
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    udało się, zdjąłem schowek o dziwo nic nie wyrwałem,
    klapaka taka zółta była głęboko wciśnięta w stronę grodzi czyli obieg zamknięty,

    silniczek działa, ale klapka ani rusz czyli pewnie jakieś zębatki albo trzpień obrobiony, jak znam zycie to podobny temat jak w podnoszeniu fotela..... dali pewnie plastikowe zębatki z litu i się obrobiły.....

    musiałem usunąć kilka kratek z obudowy wentylatora i wsadziłem kombinerki i odciągnałem klapke w swoim kierunku i szybki przestały parować , na wszelki wypadek odpiąłem wtyczke od silniczka

    BLUEBOB bardzo dziękuję za pomoc wytłumaczyłeś dokładnie dzięki temu poszło bez strat w zawiasach schowka

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Nie ma problemu
    Nie ma tam żadnych zębatek. Jest tylko wystający trzpień z silniczka który obraca klapką. Niestety wyrabia się ten plastik w samej klapce przez co trzpień się obraca, a klapka stoi w miejscu. Jak to wszystko zdemontujesz to będziesz wiedział o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 01-12-2019 o 13:45 Powód: Literówka
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

Podobne wątki

  1. [Duratec] czym się różni sprzęgło i dwumas przed lift i po lift?
    By Kamilkadze in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 16:25
  2. [MkIII] zamiana oświetlenie ze chowkiem na okulary z mk3 lift do przed lift
    By nikodem in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 13:00
  3. [MkIII] Spora różnica siły nawiewu między obiegiem otwartym a zamkniętym
    By raar in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 21:19
  4. [MkII] zaparowane szyby
    By piniu10 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 17:39
  5. [MkIII] Zaparowane szyby
    By pyton x in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2008, 16:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów