+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Prośba o ocenę mk3 v6.

    Witam!

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...ID6CDJXe.html?

    Trafiłem na te ogłoszenie i proszę was o ocenę. Jest to coś warte? Może ktoś oglądał? Nigdy nie kupowałem auta na zagranicznych tablicach i nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę. Patrząc na historię auta w ogłoszeniu przebieg raczej realny, chyba że już i na to mają sposoby. Niby jest po polskim przeglądzie, wszystkich opłatach i zwolniony z podatku. Do tego ubezpieczony. Czy na tych blachach mogę jechać do domu czy laweta? Z wierzchu ładny, tylko miał przygodę pod prawym halogenem. Ciekawe jak silnik? A może któryś z was ma podobnego na zbyciu w podobnej kwocie? Z góry dziękuję.
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imię
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto musi być zarejestrowane w kraju posiadać polskie tablice, ubezpieczenie i przegląd techniczny. Jeśli spełnia te trzy warunki, jest dopuszczone do ruchu, jedyne co zauważyłem na pierwszy rzut oka to przedni zderzak nisko osadzony, auto oczywiście kupuje się na umowę kupna sprzedaży lub fakture, żadnych umów na Niemca, Francuza czy Szweda @nikolaus87 ma 3.0 na zbyciu, zapytaj, dowiedz się więcej. Powodzenia 
    Ostatnio edytowane przez Tymek_88 ; 05-12-2019 o 22:51
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  4. #3
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdziłem tablice w https://www.ufg.pl i o to co wyskoczyło.

    Na dzień 05-12-2019

    Polisa: KM-F578763
    Dla pojazdu: FORD MONDEO 2.5 MR`04
    Zakład odpowiedzialny: INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP
    Adres: Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa

    Jest różnica w roczniku na polisie i ogłoszeniu. Zadałem pytanie dla sprzedającego na kogo będzie umowa. Czekam na odpowiedź. Mam rozumieć, że na tych tablicach nie mam prawa poruszać się po drogach krajowych? Czekam na odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez paszko25 ; 06-12-2019 o 00:52
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    To są tablice kolekcjonerskie, jak masz tylko przegląd + OC to za jazdę na nich grozi 500ziko mandatu + obowiązkowo laweta lub jak Ci pozwolą odstawienie na najbliższy parking.

    Większość handlarzy tak sprzedaje auta z zagranicy, większość ludzi tak kupuje, mało kto zalicza wpadkę, ale z punktu widzenia prawa jest to nielegalne poruszanie się niezarejestrowanym nigdzie autem. Czyli - auto jest wyrejestrowane z kraju gdzie zostało sprzedane, a nie jest zarejestrowane w Polszy, i za to jest mandat. Mając OC i przegląd nie narażasz się na odpowiedzialność w przypadku gdy spowodujesz autem kolizję (pójdzie z OC, ubezpieczyciel nie będzie robił problemów)

    Wiem, bo ostatnio uczestniczyłem w takim przedsięwzięciu (oglądałem takie auto i doradzałem przy kupnie).

    Jeśli widzisz gdzieś w ogłoszeniu wpis 'możliwość powrotu autem na kołach' to na 99% będzie umowa z obcokrajowcem.

    Minus takiego rozwiązania to to, że nie masz potem jak udowodnić gościowi, że to od niego kupiłeś auto, więc odpada możliwość zwrotu auta - warto chociaż wziąć jego dane (imie nazwisko datę urodzenia, im więcej udostępni tym lepiej).

    Musisz oczywiście później zrobić tłumaczenie dokumentów, opłacić akcyzę, i standardowo zarejestrować w Wydziale Komunikacji.

    Jest ryzyko jest zabawa

    ---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Musisz oczywiście później zrobić tłumaczenie dokumentów, opłacić akcyzę,
    powyższe nie dotyczy akurat tego ogłoszenia, skoro napisał że ma wszystko w komplecie już opłacone
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za wyjaśnienia. Czyli raczej darować sobie auta na obcych tablicach, zbyt duże ryzyko.
    Ostatnio edytowane przez paszko25 ; 06-12-2019 o 01:31
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    To zależy, my finalnie wzięliśmy to auto, kosztowało 20tys i z tego co wiem to właściciel jest zadowolony. W tych pieniążkach w których kupujesz to najbardziej stan techniczny gra rolę, a nie to z kim umowę podpiszesz. Ale to jest indywidualna kwestia każdego - można kupić laleczkę, a można kupić ładnie wypolerowane padło z trocinami w skrzyni i motodoktorem w silniku
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    No dobrze... Wedle carfaxu, udostępniono historię tego auta na otomoto i widnieje tam, że dnia 2019-05-17: Zmiana właściciela. Pojazd kupiony przez dealera,Tymczasowo wyłączony z ruchu w kraju: Szwecja, Zgłoszono tymczasowe ubezpieczenie w ramach polisy dealera, Brak aktywnego obciążenia kredytem.

    Reasumując, dealer kupił auto pół roku temu, zapłacił akcyzę, przetłumaczył papiery, zrobił przegląd, wykupił OC. Zrobił wszystko bez przerejestrowania za jedyne 256 zeta. To nie jest duża kwota. Albo ja czegoś nie rozumiem, albo gdzieś jest inny haczyk. Chciałbym wiedzieć co jest grane. Spotkaliście się już z czymś takim?
    Ostatnio edytowane przez paszko25 ; 06-12-2019 o 03:37
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imię
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Dealer wziął auto w rozliczeniu albo odkupił od Szweda, handlarz kupił i przywiózł do Polski. Co w tym dziwnego?
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  10. #9
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Wziąłem handlarza za dealera. Mój błąd. Tylko czemu handlarz robi wszystkie opłaty, ale nie rejestruje samochodu w Polsce. Jaki ma w tym interes? Na polskich blachach szybciej by auto sprzedał.
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imię
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Jeśli zarejestruje na siebie i sprzeda za więcej niż kupił to zapłaci podatek od wzbogacenia. Obowiązuje to przez pierwsze 6 miesięcy od zakupu.
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  12. #11
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    I wszystko stało się jasne. O to mi chodziło. Dla niego to żaden interes by był. Dzięki za wyjaśnienie.
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imię
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    A jak wcześniej pisał Daniel, podpiszesz umowę na Szweda to sprzedający nie ponosi żadnej odpowiedzialności tylko czysty zysk, jak kupisz minę to nic z tym nie da się zrobić. Loteria.
    Życzę powodzenia 👍
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  14. #13
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Nawet jeśli samochód jest sprawny to koszt lawety do Warszawy będzie wysoki i nieopłacalny. No trudno, szukam dalej. Może coś się trafi ciekawego.
    Ostatnio edytowane przez paszko25 ; 06-12-2019 o 10:09
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar nikolaus87
    Imię
    Mikołaj
    Model
    Kuga eMkaDwa
    Silnik
    kle-kle-kle-klekot
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    SMI
    Cytat Zamieszczone przez paszko25 Zobacz posta
    No trudno, szukam dalej. Może coś się trafi ciekawego.
    witaj kolego
    jak Tymek wspomniał mam trzylitrówkę do sprzedania, czy ciekawa ocenisz sam jeśli byłbyś zainteresowany.
    zapraszam na PW
    Pozdrawiam

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Jak kupujemy samochód,to piszemy umowę ZAWSZE z człowiekiem,od którego kupujemy. Jak spiszemy na "Niemca,Szweda" itp. to możemy się nieźle wrobić. Jest wtedy w papierach pomijany handlarz,od którego bierzemy samochód,a ten mógł sobie użyczyć tego wozu do udziału w jakimś przestępstwie....dalej już chyba nie muszę tłumaczyć na kogo spadnie wtedy ewentualna wina.

  17. #16
    Pieszy Awatar paszko25
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi 2.0 16V 145 KM 2001r
    Od
    15 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Handlarz odpowiedział, że wystawia fakturę VAT-marża na swoją firmę. Czy może być w tym jakaś kombinacja? Jak wystawia fakturę to chyba jest właścicielem a nie "pośrednikiem"? Czyli zostaje kwestia tablic tj. rejestracji. Wybaczcie, że tak się o wszystko dopytuję, ale nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kupnem auta niezarejestrowanego w Polsce. Będzie wiedza na przyszłość.
    Ostatnio edytowane przez paszko25 ; 06-12-2019 o 15:46
    Too BEER Or Not Too BEER ==> ShakesBEER

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Jak kupujemy samochód,to piszemy umowę ZAWSZE z człowiekiem,od którego kupujemy. Jak spiszemy na "Niemca,Szweda" itp. to możemy się nieźle wrobić. Jest wtedy w papierach pomijany handlarz,od którego bierzemy samochód,a ten mógł sobie użyczyć tego wozu do udziału w jakimś przestępstwie....dalej już chyba nie muszę tłumaczyć na kogo spadnie wtedy ewentualna wina.
    wystarczy wpisać datę ORAZ GODZINĘ w umowie na "Niemca, Szweda" i żadne problemy Ci nie grożą
    Cytat Zamieszczone przez paszko25 Zobacz posta
    Czy może być w tym jakaś kombinacja?
    niestety tak, ale raczej nie w tym przypadku (tzn w tym ogłoszeniu które podałeś)
    http://www.infocast.pl/zakup-samocho...-oszustwo-8795
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  19. #18
    Pieszy
    Opis
    MK I - 96
    Od
    07 Sep 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Jak kupujemy samochód,to piszemy umowę ZAWSZE z człowiekiem,od którego kupujemy. Jak spiszemy na "Niemca,Szweda" itp. to możemy się nieźle wrobić. Jest wtedy w papierach pomijany handlarz,od którego bierzemy samochód,a ten mógł sobie użyczyć tego wozu do udziału w jakimś przestępstwie....dalej już chyba nie muszę tłumaczyć na kogo spadnie wtedy ewentualna wina.
    wystarczy wpisać datę ORAZ GODZINĘ w umowie na "Niemca, Szweda" i żadne problemy Ci nie grożą
    Cytat Zamieszczone przez paszko25 Zobacz posta
    Czy może być w tym jakaś kombinacja?
    niestety tak, ale raczej nie w tym przypadku (tzn w tym ogłoszeniu które podałeś)
    http://www.infocast.pl/zakup-samocho...-oszustwo-8795
    Jak już pomagasz to mądrze:

    Umowa z Niemcem, Szwedem itp. jest OSZUSTWEM. Każda instytucja bardzo łatwo to sprawdzi - w kraju, z którego auto przyjechało ostatnim kupującym będzie handlarz, a tu nagle w Polsce Ty kupiłeś auto od właściciela (są już opisane przypadki, w których ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, ponieważ auto zostało nabyte nielegalnie). Podlega to również karze z odpowiedniego paragrafu KK (wystarczy poguglać).
    Co niby w tym przypadku daje wpisanie daty i godziny?

    Poruszanie się takim autem - kupujesz auto - dogadujesz się ze sprzedawcą, aby auto zostało u niego na placu 1/2 dni. Z dokumentami idziesz do urzędu, rejestrujesz auto i wracasz z docelowymi tablicami "na kołach". Zawsze to taniej niż laweta.
    MKI, 1996, 1.8 PB

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez skul Zobacz posta
    Co niby w tym przypadku daje wpisanie daty i godziny?
    a to, że nikt nie powie Ci że auto było wykorzystane przez Ciebie do przestępstwa i tym podobne, tak jak pisał Maciek.

    Cytat Zamieszczone przez skul Zobacz posta
    Umowa z Niemcem, Szwedem itp. jest OSZUSTWEM
    Cytat Zamieszczone przez skul Zobacz posta
    Podlega to również karze z odpowiedniego paragrafu KK (wystarczy poguglać).
    tak jak wiele innych czynności które wykonuje się w Polszy z autem, np. wstawianie strumienicy, podbijanie przeglądu za flaszkę/50zł/po znajomosci (co nie oznacza ze to jest w porządku)

    Cytat Zamieszczone przez skul Zobacz posta
    Każda instytucja bardzo łatwo to sprawdzi - w kraju, z którego auto przyjechało ostatnim kupującym będzie handlarz, a tu nagle w Polsce Ty kupiłeś auto od właściciela
    jeśli to takie łatwe w sprawdzaniu to czemu żadna instytucja tego nie sprawdza? gdyby sprawdzali to handel takimi autami byłby praktycznie martwy, a kwitnie w najlepsze, auta z zagranicy z umową na obcokrajowca to najbardziej chodliwy towar

    Cytat Zamieszczone przez skul Zobacz posta
    Poruszanie się takim autem - kupujesz auto - dogadujesz się ze sprzedawcą, aby auto zostało u niego na placu 1/2 dni. Z dokumentami idziesz do urzędu, rejestrujesz auto i wracasz z docelowymi tablicami "na kołach". Zawsze to taniej niż laweta.
    kolega chce jechać z stolicy do dolnośląskiego, więc dwie wycieczki tam i z powrotem to pewnie tyle co laweta

    ja oczywiscie nie namawiam do kupna takiego auta, sam nie sprzedaje ani tak nie kupuje, przedstawiam tylko jak to wygląda od kuchni
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 10-12-2019 o 19:31
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  21. #20
    Pieszy
    Opis
    MK I - 96
    Od
    07 Sep 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Skoro sam piszesz , że nie jest to w porządku (a ja powyżej udowodniłem, że jest to oszustwo) to dlaczego udzielasz innym takich rad?. A twierdzenie, że szfagier tak kupił, kuzyn wyciął kata i jeździ autem bez hamulców autem podbitym za flaszkę jest tylko utwierdzanie naszej rodzimej patologii.
    I potem wszyscy się dziwią, że identyczne auto u uczciwych handlarzy jest kilkanaście procent droższe.
    A kupowanie na Niemca, na zaniżoną fakturę itp. jest TYLKO KŁOPOTEM kupującego - a Ty właśnie udzielasz rad - aby ten potencjalny kupujący wpakował się jak koń z klapkami w takie kłopoty.

    Ja napisałem swoje - niech autor tematu sam wyciągnie wnioski.

    PS.
    Facet będzie bardzo bezpieczny pisząc na nielegalnej umowie z niemcem date i godzinę - no super zabezpieczenie (nie uuwzględniając już faktu pominięcia handlarza, nawet nie wie czy osoba z którą podpisuje umowę istnieje).

    Koszty - jedzie raz oglądać auto (tę trasę tak czy inaczej musiałby pokonać), Drugi raz siada w pociąg za 70 pln i jest po auto - czy to wg Ciebie drożej niż laweta ?
    MKI, 1996, 1.8 PB

Podobne wątki

  1. Prośba o ocenę.
    By akwedukt76 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 00:13
  2. prośba o ocenę mk2 z DE
    By Hunt in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 10:48
  3. MK III,prośba o ocenę
    By mmacie in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 00:10
  4. MK1 94r. prośba o ocenę
    By mateusz2920 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:19
  5. Prośba o ocenę MK3 1.8Pb
    By Mortal_Kombat in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów