+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    10 Feb 2019
    Mieszka w
    Oświęcim

    Red face Alternator Mondeo mk3 2.5 V6

    Witam. Bardzo proszę Was o pomoc, opinie. Mianowicie mam prawdopodobnie problem ze swoim alternatorem. Kilka tygodni temu pojawił się u mnie problem pulsujących świateł na zewnątrz samochodu oraz w kabinie, radio, zegary itd... Przy okazji zapalała się kontrolka ładowania akumulatora. Czasem świeciła stale, czasem się zapalała i gasła. Podczas przyśpieszania samochód strasznie szarpał. Napięcie na multimetrze było 12.8V - 13.2V. Pewnego dnia kontrolka zapaliła się już na stałe, czujniki ABS i kontroli trakcji zaczęły wariować. Natomiast odpalał bez problemu. Multimetr pokazał już jednak 11.6V. Na drugi dzień akumulator już całkiem padł. Naładowałem go by tylko dojechać do mechanika. Diagnoza mechanika, że alternator do wymiany, ale nie ma dużych szkód i postara się naprawić ten. Zostały wymienione łożyska, komutator (pierścienie). szczotki oraz szczotki na regulatorze napięcia. Przyjeżdżam po samochód, a tu nadal problem z odpaleniem i wg multimetru nadal brak ładowania, lecz kontrolka się nie paliła. Naładowałem akumulator, odebrałem samochód i dwa dni spokoju. Znów problem z odpaleniem. Tym razem pojechałem do elektromechanika, który powiedział mi, że akumulator do wymiany, dał mi swój zastępczy bym testował. Jeździłem ponad tydzień i nic się nie działo, na początku było lekkie szarpanie przy przyśpieszaniu, ale ustało po kliku dniach. Kontrolka nadal się nie zapalała. W końcu kupiłem nowy akumulator, elektromechanik sprawdził alternator i stwierdził, że nie ma ładowania na ciepłym silniku, a dodatkowo alternator nie ma obudowy i jest już cały brudny, z błota itd... Wg niego alternator całkowicie do wymiany, gdyż nie opłaca się regenerować. Jeżdżę tym samochodem już miesiąc i nic się nie dzieje, kontrolka się nie pali, zrobiłem 1000km i bez problemu. Wczoraj postanowiłem zrobić pomiary.

    Samochód zaraz po odpaleniu pokazuje 13.8V i się utrzymuje, dodam gaz skacze do 13.85V, załączę światła to jest bez zmian. Obciążę go maksymalnie - światła mijania, światła drogowe, światła przeciwmgłowe przód i tył, dmuchawa na max, radio, wycieraczki, światła awaryjne, podgrzewanie szyby przód i tył, podgrzewane fotele, klimatyzacja to napięcie początkowo spada do 13.6V i się utrzymuje minutę, po dodaniu gazu skacze na 13.85V. Następnie zaczyna spadać i zatrzymuje się na 12.8V, ale po dodaniu gazu od razu jest 13.85V.

    Natomiast na ciepłym silniku:
    - bez obciążenia 13.56V
    - bez obciążenia z gazem 13.62V
    - światła mijania 13.56V
    - światła mijania z gazem 13.62V
    - światła mijania + ogrzewanie AUTO ECO/AC - 13.5V
    - światła mijania + ogrzewanie AUTO ECO/AC z gazem - 13.6V
    - maksymalnie obciążony 12.2V
    - maksymalnie obciążony z gazem 12.6V
    - maksymalnie obciążony bez AC 12.2V
    - maksymalnie obciążony bez AC z gazem 13.0V

    Akumulator po zakupie 12.8V, aktualnie 12.6V

    Chciałbym dodać, że samochodem jeżdżę cały czas i bez żadnego problemu, kontrolka się nie pali. Dodatkowo elektromechanik powiedział mi, że muszę kupić tylko oryginalny regenerowany alternator z FORDA - VALEO lub VISTEON, regenerowany na oryginalnych częściach. Wg niego żadne inne nie wchodzą w grę, gdyż zaraz to padnie, więc wg niego firma AS odpada. Bardzo Was proszę o pomoc i opinie. W styczniu mam trasę 2000km i mam dużą obawę, czy objadę. Wczoraj wymieniłem jeszcze bezpieczniki i bez zmian. Czy wg Was jest alternator do wymiany?

    Z góry dziękuję za każdą pomoc i poświęcony czas.
    Ostatnio edytowane przez McMoney ; 10-12-2019 o 12:55

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    Czy wg Was jest alternator do wymiany?
    Napięcie ładowania nie powinno spadać poniżej 13.6, jak spada to znaczy że jest problem z układem ładowania, a skoro po nagrzaniu altka ładowanie klęka to obstawiałbym elektronikę w regulatorze napięcia, (zakładając że fachman prawidłowo zregenerował resztę)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    10 Feb 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Czy może jednak się okazać, że alternator jest sprawny i inteligentne ładowanie daje taki efekt? Myślałem jeszcze by wzbudzić alternator i wypiąć z niego wtyczkę, wtedy powinien ładować on maksymalnym prądem i wtedy zrobić pomiar.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    Czy może jednak się okazać, że alternator jest sprawny i inteligentne ładowanie daje taki efekt?
    W takim układzie przy takiej fluktuacji napięcia miałbyś jeszcze większy problem, bo to PCM zarządza inteligentnym ładowaniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jak wymontować alternator mondeo mk3 2.0 pb
    By gienek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 23:04
  2. [MkII] Mondeo 2.0 benzyna 1998r ALTERNATOR ?????
    By gregczy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2006, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów