+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Dec 2019
    Mieszka w
    Poznan

    Pomocy! Po zmianie silnika przerywa.

    Cześć. Mam problem z Mondeo wymieniłem silnik na inny ponieważ poprzedni się zatarl. Jeden i drugi nie przerywal gdy były w swoich kastach. Wymieniłem cewke na ngk świece też nowe ngk przewody sprawne. Wypada zapłon, na wolnych obrotach najmocniej to jest do odczucia. Wsadzilem już kupę kasy i auto strzela przerywa że czasami się nie da jechać. 1.8 125km lpg. Ktoś może mi pomóc co może być przyczyną?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Problem z przerywaniem to mocno szeroki temat, np
    czujnik wału, kompresja, luzy zaworów,
    układ WN(czasami nowe rzeczy mogą być wadliwe)
    uszczelka pod głowicą, przestawiony rozrząd.
    Osobiście to bym zaczął od przełożenia ze starego silnika czujnika wału, pop0tem pomiar luzów i kompresji.

    Podpinałeś się pod kompa czy ELM-a? może jakieś błędy by się pokazały i nakierowały.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Dec 2019
    Mieszka w
    Poznan
    Ok przełoże czujnik wału, żadna kontrolka się nie świeci myślałem że elm nic nie wskaże ale też spr.to zrobić. Dziwne jest ze dopiero po kilku dniach zaczął przerywać wsadzilem cewke z tamtego silnika to przestał na oko 20 km i znowu to samo.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Szympans Mondeo Zobacz posta
    Dziwne jest ze dopiero po kilku dniach zaczął przerywać wsadzilem cewke z tamtego silnika to przestał na oko 20 km i znowu to samo.
    No to jednak jest wskazanie na układ WN, może jednak przewody nie są do końca sprawne, może też coś ze świeczkami.
    Niesprawne przewody potrafią uszkodzić cewkę, tak jak niesprawne świeczki potrafią uszkodzić przewody.
    Podmień ten czujnik i zobacz czy jest zmiana.

    ---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:47 ----------

    Jak odpalisz silnik (po zmroku) psiknij delikatnie wodą z jakiegoś zraszacza do kwiatków na przewody WN i zobacz czy nie zaczną świecić/przebijać.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 19-12-2019 o 16:52
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Dec 2019
    Mieszka w
    Poznan
    Świece nowe i to za jedną dałem 40zl cewka nowa przewody raczej sprawne. Idę zamienić, znasz lokalizację czujnika wału? Szukać przy kole pasowym?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Szympans Mondeo Zobacz posta
    Szukać przy kole pasowym?
    nie pamiętam jak jest w MKIII, spróbuj w grafice google , może kto fotki wrzucił.

    ---------- Post added at 15:58 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Szympans Mondeo Zobacz posta
    przewody raczej sprawne.
    test ze zraszaczem zrób

    ---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

    takie coś mi znalazło
    https://www.google.com/imgres?imgurl...act=mrc&uact=8
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Dec 2019
    Mieszka w
    Poznan
    Czujnik wału jest przy kole pasowym dojście od prawego koła na dwie 8. Wymieniłem też czujnik walka rozrządu i o dziwo jest spora poprawa. Jeszcze trochę się za dlawi jak jadę np poniżej 2tys obrotów i wdusze do końca gaz to przerywa ale nie tak jak wcześniej. Dzięki za podpowiedź to mnie już zadowala. Lecz może wie ktoś czy czujnik wału jakoś powinien być wyregilowanu? Ma takie fasolki i sporo można go przesunąć.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź jeszcze raz cewki zamień, no i ten test że zroszeniem przewodów przydatny aby się przekonać o kondycji przewodów.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Dec 2019
    Mieszka w
    Poznan
    Kolego netoper zamieniłem cewki i nie było lepiej, ale przyjrzalem przewody i okazało się że jeden był trochę wyeksplatowany, zamiana pomogła, teraz Mondeo chodzi jak pszczółka. Dziękuję Netoper

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Szympans Mondeo Zobacz posta
    okazało się że jeden był trochę wyeksplatowany,
    Trza się przygotować na zakup nowego kompletu, jak jeden przewód już poleciał to kwestia czasu jak kolejne będą puszczać, a jak pisałem, uszkodzone przewody mogą zabić cewkę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Polecam zmienić cewkę na BERU i do tego nowe przewody (mogą być Janmora - całkiem dobre). U mnie to pomogło, a trochę też walczyłem swego czasu z przerywaniem. Mi przewody się uszkodziły podczas ich wypinania. Są delikatne. Niby na mierniku wszystko OK - rezystancja wzorowa, ale przerywało. Do tego uszkodzone przewody mogą załatwić cewkę. Świece też polecam oryginał Motorcraft (zwłaszcza do gazu) - komplet 160zł gdzieś. Reasumując kompletny układ zapłonowy zmieści się w 370zł i masz sprawę zamkniętą (świece 160, cewka, 150, kable 60).
    pozdrawiam
    Leszek

Podobne wątki

  1. [Duratec] Po zmianie biegu i przy przyśpieszaniu silnik przerywa.
    By Damjan in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 19:15
  2. [Duratec] V6 szarpie, przerywa, pomocy
    By arturas124 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 12:32
  3. [MkII] Brak iskry po zmianie stacyjki !!! POMOCY !!!
    By maxkb88 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 18:22
  4. [Zetec]Mondeo 2.0 16V szaprie, przerywa pomocy
    By Maxim1014 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 17:26
  5. 2,5 Duratec. Szarpie, przerywa, Pomocy.
    By woocash_k in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 00:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów