+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin

    Wyciek z pokrywy zaworów

    Witam Panowie. Mam problem, puściła uszczelka pokrywy zaworów od strony kabiny w mojej 2.5l v-ce. Chodzi o to, że mam w najbliższym czasie do przejechania 200km w jedną stronę a olej kapie na tłumik w miejscu łączenia się rur z kolektorów w jedną rurę i plecionkę. Jak się nachyliłem po rozgrzaniu i przejechaniu ok 10km no to leci dym z tego na postoju i zaciąga do wnętrza. Podczas jazdy tego nie czuć, no bo wiadomo dlaczego. Stąd moje pytanie czy może się to zapalić? Bo muszę jechać w trasę a teraz nie mam czasu tego zrobić. Co o tym sądzicie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Mi kapało 3 lata i się nic nie zapaliło, a jesteś pewny że to z pokrywy?? U mnie była uszczelka pod miską a uwalony był w oleju aż po samą górę, po wymianie uszczelki pod miska problem znikł.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Ręki sobie nie dam uciąć, ale z drugiej pokrywy też cieknie tej z przodu, dlatego podejrzewam, że to pokrywa zaworów, ale miska tak jak mówisz, też może być.
    Czyli nie ma czym się martwić aż tak tym wyjazdem? Dopiero po wyjeździe pewnie będę się brał za uszczelnienie.
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 30-12-2019 o 22:55

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    Ręki sobie nie dam uciąć, ale z drugiej pokrywy też cieknie tej z przodu, dlatego podejrzewam, że to pokrywa zaworów, ale miska tak jak mówisz, też może być.
    Popatrz dobrze bo może puściła uszczelka w standardowym miejscu gdzie jakiś intelligent z Forda puścił wydech centralnie pod miską, w najgorszym wypadku miska się mogła odkształcić i wtedy planowanie, w sumie splanowac można by było tak czy tak jak już miskę będziesz miał ściągnięta. Ja zaryzykowalem bo mam dostęp do warsztatu i podnośnika i sama wymiana uszczelki pomogła. w swoim ST od razu po zakupie zmieniałem też uszczelke bo lało po całym silniku i też sama wymiana uszczelki pomogła, Póki co... Jak długo to wytrzyma
    Ten co tam ten wydech poprowadził powinien dostać jakąś nagrodę Darwina za to,przecież nie trzeba być inżynierem Hab. żeby wiedzieć że jak tak blisko miski aluminiowej puści się rurę która nagrzewa się do XXX stopni to pewnie szybko uszczelke w tym miejscu trafi. Ja wiem ze tam jest blacha która powinna osłaniac miskę przed temp ale. Jakoś średnio się to sprawdza widać. Próbował ktoś może owijać w tym miejscu bandażami i wie czy to pomogło??

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Tak zgadza się uszczelka miski poszła. Podczas jazdy olej z miski pod wpływem powietrza Leci do tyłu czyli na wydech. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Duratec] Wyciek oleju - czy to uszczelka pokrywy zaworów?
    By musiu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2018, 23:10
  2. [TDCi MKIII] Uszczelka pokrywy zaworów
    By 789987 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 16:29
  3. [TD MkII] Wąż od pokrywy zaworów
    By DjCaro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 12:45
  4. [Duratec] uszczelka pokrywy zaworów?
    By lukpiecz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 08:27
  5. [Zetec] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów i samej pokrywy
    By Gebar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów