+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn

    Drugie radio jako wzmacniacz - czy to w ogóle ma sens?

    Witam forumowiczów.

    Szukałem podobnego tematu, jednak nic nie odpowiadało mojemu pytaniu. A więc.
    Po wymianie radia w drugim aucie został mi całkiem fajnie grający Pioneer, który kiedyś jeździł w mojej mondzinie i fajnie dawał radę z fabrycznymi głośnikami. Jednak zmieniłem Pioneera na radyjko 2din, którego wydajność jest lekko mówiąc kiepska. Ze względów estetycznych, oraz innych przydatnych funkcji dotykowego chinola, nie chciałbym z niego rezygnować. Pomyślałem że stare radio dam do schowka, pociągnę zasilanie, sygnał z dotykowego dam z wyjścia na wzmacniacz do auxa w Pioneerze, głośniki przepne do schowka. Dodam, że w bagażniku mondeo wylądowały na próbę kolumny od miniwieży, jednak jakość dźwięku chińskiego radia wciąż nie powala.

    PS. Nie radźcie mi, abym kupił wzmacniacz i tube, ewentualnie jakieś ekstremalne przeróbki, mi chodzi o to aby przyjemnie jeździć do/z pracy, no i jak najmniejszym kosztem. Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    Nie radźcie mi, abym kupił wzmacniacz
    A ja Ci jednak napiszę
    np takie coś
    https://pl.aliexpress.com/item/32969...efbf33a68d34-1
    W Polsce po około 30zł do kupienia, może być i na TDA 7851
    A jakość/czystość/dynamika dźwięku lepsza niż w pionierze który swego czasu nas 5 stów kosztował. (modelu nie pamiętam ale to jest 1din 4x50, USB ) Teraz one po jakieś 350zł są.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    Nie radźcie mi, abym kupił wzmacniacz
    A ja Ci jednak napiszę
    Zgrywusie Ty🤣🤣🤣

    Ale nie odbiegając od tematu.
    Instalowales to cudo u siebie?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dla testu w aucie sprawdzane, bo docelowo poszło do samoróby soundbara u kumpla, no i w aucie jak pisałem dźwięk przyjemniejszy niż z firmowego Pioniera, z tym że u nas w aucie głośniki 2ohm Bose, więc dynamika mocniejsza niż na 4ohm.


    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added 03-01-2020 at 00:06 ---------- Previous post was 02-01-2020 at 23:59 ----------

    Aaaa, jakbyś się decydował na taką płytkę, to trza do chipa wzmacniacza dołożyć kawałek blaszki coby robiła za radiator, bo skubaniec grzeje się a szkoda go trzymać na wysokiej temperaturze no bo szybsza degradacja jest.

    A jaki model chińczaka żeś zakupił że z dźwięku nie jesteś zadowolony? Na jakim wzmacniaczu jest te radyjko?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    https://allegro.pl/oferta/radio-samo...nia-8502477369
    Takie coś wstawiłem.
    A jak chodzi o szczegóły techniczne obu radyjek, niestety nie odpowiem bo jestem noga w tych sprawach. Chyba, że to jest jakoś na obudowie opisane...

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    Takie coś wstawiłem.
    7018B
    To z dźwięku nie będziesz zadowolony, (korektor czterokanałowy?) w ten model to najtańszą elektronikę wsadzali, nawet filtry sobie odpuścili.
    To jest na WindowsieCe, no i wyświetlacz też nie za tęgi (800x480) takie radyjka u chińczaków po 100-120zł
    Więc albo faktycznie wykorzystać tego poprzedniego pioniera jako końcówkę mocy, albo opchnąć pioniera (póki jakieś tam pieniądze można za niego wziąć) i zakupić coś w tym typie co wcześniej podrzuciłem.
    https://pl.aliexpress.com/item/32969...efbf33a68d34-1
    Albo już coś z tęgim chłodzeniem
    https://pl.aliexpress.com/item/32963...f-528d3b0e1abe

    Plusem zakupu oddzielnego wzmacniacza jest to że masz go... oddzielnie i nawet w domowych warunkach go wykorzystasz, a nawet w markowych wieżach wykorzystywane są tej klasy chipy wzmacniające a nawet słabszej klasy,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Zgadza się, 4-kanalowy korektor. W dodatku żeby go zmienić, trzeba odpalić tuner FM, co bardzo irytuje😋

    A Pioneera niestety już nie opchne, bo jeszcze za czasów Mietka c-klasy szwagier jak chciał go wyjąć z auta przed oddaniem na złom to strasznie go zmasakrował. Działać działa, ale jak odpinany panel lub wyciągam radio to wychodzi z kokpitu sam plastik,blaszana obudowa zostaje😂

    A że nie chce się pakować w dodatkowe koszta jak już wspomniałem wcześniej, to taki pomysł się narodził

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Aaa, to jak on już taki umęczony to faktycznie nie ma co go sprzedawać tylko zapiąć jako wzmacniacz.

    No chyba że jednak za 58 zł z przesyłką
    https://pl.aliexpress.com/item/32809...5c622e0eWIX922
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jak zamówię coś z Chin to grom wie czy dojdzie zanim mondeo dobije do 500tys nalotu����

    A teraz pojawia się pytanie. Jak już podepnie zasilanie do drugiego radia to wystarczy, żebym pociągnął + i - np. z zapalniczki? Czy muszę się bawić i wszystkie przewody tak jak idą do kostki ciągnąć do schowka??
    Ostatnio edytowane przez pawlik20085 ; 04-01-2020 o 09:24

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    Czy muszę się bawić i wszystkie przewody tak jak idą do kostki ciągnąć do schowka??
    Musisz mieć trzy przewody: minus, stały plus i plus po stacyjce, no i głośnikowe.
    Niby można przy samym radiu zmostkować plus z plusem po stacyjce, ale wtedy cały czas będzie radio aktywne i będzie ciągnąć z akumulatora.
    Lepszym rozwiązaniem by było (o ile przewody po długości wystarczą, bo nie wiem czy oryginalna wiązka radia idzie od strony schowka czy od strony kierowcy) zapiąć komplet kostek na "wzmacniacz", a do chińczaka dociągnąć 3 przewody zasilające.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-01-2020 o 12:11
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Przedłużyć te kable to nie problem.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    Przedłużyć te kable to nie problem.
    A weź poszukaj po nazwą "przedłużacz ISO" po 15-20 zł widziałem.
    Masz wtedy gotowca i pewność że np nie zamieni się przewodów głośnikowych, co w skrajnych przypadkach skutkuje padem końcówki mocy.

    Bo w tym pionierze masz ISO?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Oczywiście
    Kiedyś coś tam kombinowałem przy tych kostkach bo chciałem Ori radio wsadzić, i te kable głośnikowe najpierw ciałem a potem kleiłem z powrotem, więc bez obaw

    Zauważyłem jeszcze jedno, mianowicie jak puszczę muzę na chinolu z pena, to lekko słychać z tyłu schodzący niżej basik. A znowuż puszczając coś przez bluta z telefonu, to gra tak przyjemnie i czysto, że aż chce się dać głośniej. Ciekawe, od czego to zależne...?

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wszystkie utwory z pena słabo wychodzą, czy różnie?
    Zgrywałem muzę z YT, i mimo że parametry plików identyczne to kurde jedne są spoko, a niektóre jakby odtwarzane z kaseciaka. Z fona jeszcze nie testowałem, natomiast muza ze stacji radiowych bezbłędnie, jedynie jest problem że jedne stacje głośniejsze a jedne cichsze i trza głośnością kręcić, Na fabrycznym radiu (chyba Alpine) nie ma takich różnic. Ale chińczyk ma lepszy czystszy, dynamiczniejszy dźwięk.
    Ale teraz skupiam się na problemie zgrania Elma z radiem, radio widzi Elma ale nie chce się parować, cuda na kiju odstawiałem i porażka, chińczak ma mi podesłać niby zaktualizowaną apkę bluetooth, ale wedle mnie lipa będzie bo to systemowa, a jest problem z rootem bo kurna na dziwnym MCU sprzęt jest i nie idzie tego ugryźć. Ale to na oddzielny temat wrzucę bo może ktoś przerabiał problem.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Z pena to raczej większość, że tak powiem aż huczy na niektórych.

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    Z pena to raczej większość,
    Tutaj to jedynie można porównać właściwości plików, a konkretnie szybkość transmisji bitów.
    Jeśli jakiś plik dobrze się odtwarza to porównać z tymi co słabo, i wtedy może znajdziesz klucz z jaką szybkością radio sobie w miarę dobrze radzi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Pojeździłem trochę zanim przystąpiłem do jakichkolwiek prac związanych z podpieciem drugiego radia. Niestety, owo radio zostało wręcz zgniecione zakupami przez żonę, już nie wstało...
    No ale nie ma tego złego
    Wsluchalem się w dźwięk z tymi kolumnami w bagażniku i wychodzi na to, że sam jestem sobie winien bo postawilem je na samym końcu bagażnika :P
    Więc zostaje kombinować z ustawieniem, ewentualnie wyjąć głośniki niskotonowe i wsadzić jakoś w tylne drzwi🤔
    Ale to historia na inny wątek
    Ten już chyba do zamknięcia
    Pozdrawiam

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W sklepie Google jest trochę apek korektorów, zobacz może któraś poprawi Ci barwę dźwięku. Czasami pokazują się za free w wersji pro, ale i darmowych też jest kilka sensownych.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Drugie radio
    By Jaguar1994 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 13:07
  2. [MkII] Czy jest sens zmieniać radio na fabryczne ?
    By kozaczy in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 10:47
  3. [MkI] Lepsze radio czy wzmacniacz pod stare radio?
    By axater in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 14:09
  4. [MkIII] Czy jest sens zmieniać firmowe radio?
    By ropusz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów