+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    To tak:
    Sterownik: Stag 300-6 isa 2
    Wtryski: AC W03
    Reduktor: Zavoli Zeta S
    Ogólnie chyba podzespoły ok, jedynie sterownik chyba starszy jakiś ?

    Tak wygląda przepustnica i kolektor, chyba nie za ciekawie:
    https://zapodaj.net/7df64fffb3c41.jpg.html
    https://zapodaj.net/7dec0f388066f.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 11-01-2020 o 14:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sterownik spoko obrabia ten silnik.
    Reduktor i wtryski to na tę chwilę to nie kojarzę, a nie za bardzo mam jak sprawdzić. Może ktoś bardziej na bieżąco coś dopisze.
    Przepustnica sajgon trza wymoczyć i wymyć.
    Pytanie czy od nowości nie ruszana, czy silnik dmucha olejem.
    Osobiście to bym jednak odżałował na przewody WN, przepustnica oczywiście do czyszczenia, i jak po tych zabiegach brak poprawy to pomiar kompresji. Swoją drogą kup sobie interfejs do kuchenki to sam będziesz mógł zerkać co się w niej dzieje, czy parametry prawidłowe , no i będziesz mógł ją stroić. Inna sprawa
    Zerknąlbym w pracę silnika (ELM) korekty paliwa, lambdy, przepływomierz

    Z.w młodemu szambiarka zdechła trza sciagnać

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    To tak przepustnica wymyta i wyczyszczona ☺️☺️Nie jestem pewien, ale być może delikatnie się poprawiło. Olejem chyba nie dmucha, od wymiany do wymiany nic a nic nie ubywa, tak że myślę że kompresja powinna być dobra. Jeszcze odmę trzeba by pewnie wyczyścić bo wydaje mi się że od tego może być ten syf w przepustnicy tylko nie mogę jej się doszukać.No na pb wszystko się wydaje git  No i chyba tak zrobię że wymienię te przewody, teraz są NGK założone, trzeba coś lepszego będzie założyć. A co do tego interfejsu to zastanawiałem się nad tym i w najbliższym czasie może sobie kupię.
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 11-01-2020 o 20:08

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Już jestem, młody mapę zmienił w gnojówkowozie że 130 na 170 i sprzęgło poszło się golić.

    Dalej ciężko stwierdzić czy problem jest od silnika czy od kuchenki. Próbujemy eliminować przyczyny odsilnikowe, jak je się sprawdzi/wyeliminuje to pozostanie błąd odkuchenkowy, dobrze by było sprawdzić j/w czasy wtrysków i przepływ powietrza, prace lamb.
    Jak gazmen dysze wiercił to kolektor zdejmował?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Tak kolektor zdejmowali 😉

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To bardzo dobrze, ale i ryzyko czy dobrze dokręcony, trza zrobić odczyty co pisałem, bo jak jest jakiś podsys lewego powietrza to cyrki mogą być.
    Jak sam widzisz jest sporo możliwości które mogą powodować niewłaściwą pracę, i drogą eliminacji trza dojść czy problem odsilnikowe czy kuchenkowy.
    Na starych uszczelkach był składany czy nowych? Ja 2 razy zrzucałem i zakładałem na starych i było ok, ale za każdym razem ciut mocniej dokręcalem niż fabryka zalecała.


    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Nie jestem pewien ale wydaję mi się że na nowych  A jeszcze takie pytanie, czy sonda lambda może mieć coś z tym wspólnego? Bo zapalił mi się check, prawdopodobnie od sondy, po raz kolejny już. Jakiś czas było dobrze. Jeszcze co zauważyłem że wcześniej mi się zapalił jak mi się gaz kończył, teraz tak samo, jak już jest końcówka gazu. Problem był od początku z sondą jak kupiłem auto. Wymieniłem ją, a sondę miałem od teścia bo też ma 2.5v6 i u siebie wymieniał i dał mi swoją starą nie wiadomo czy sprawną, ale po wymianie sondy na tą jakiś czas był spokój ok miesiąca może góra dwa. Teraz znów problem. Dwa tygodnie temu też się zapalił check usunęliśmy i było ok aż do dzisiaj. Może to jest przyczyna? Już sam nie wiem.
    Jeszcze jedno zauważyłem, że przy zmianie biegów przy 3,5 tyś obrotów, wtedy najmniej jeden odczuwalne to takie szarpnięcie.
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 13-01-2020 o 14:00

  9. #28
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    10 Feb 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Witam wszystkich, pozwólcie, że podłącze się pod temat zamiast zakładać nowy. Od około dwóch tygodni mam problem ze swoim 2.5 V6 w Mondeo MK3 w LPG. Mianowicie auto jeździło jak marzenie, jednak pewnego dnia pojawił się problem z odpaleniem na benzynie. Komputer brak potwierdzonych błędów, tymczasowe to przepływka i wypadanie zapłonu na czwartym cylindrze. Odłączyłem przepływke, samochód zaczął odpalać od razu bez problemu. Przedmuchałem ją sprzężonym powietrzem i problem nagle zniknął. Przy okazji wymieniłem świece, przewody i spokój, wszystkie błędy po skasowaniu zniknęły i się nie pojawiły. W czwartek jednak problem wrócił... Auto ma problemy z odpaleniem na benzynie. Awaryjne na LPG odpala od razu. Odpięcie przepływki już nie pomaga. Postanowiłem zamówić dwie używane przepływki oryginalne i jedną nową z MAPCO. Żadna z nich dobrze nie pracuje, temperatura powietrza zasysanego skacze do 120 stopni. Okazuje się, że na podmienionych komputer wykrywa błąd, za to na mojej przepływce wszystko jest książkowo. Od razu wspomnę, że jak jeżdżę na LPG to później mu trudno odpalić na benzynie. Poszedłem za namową mechanika i wymieniłem czujnik położenia wału, zakręciłem kurek w butli, bo było podejrzenie zalewania gazem, wyciągnąłem też bezpiecznik od LPG. Nic to do końca nie dało, jest ciut lepiej, ale czasem zapali od razu, czasem kręci 5 sek, a czasem 15 sek i go lekko zadławi po odpaleniu. Zauważyłem też, że przy zmianie biegów słychać krokowy, który był wymieniany na zamiennik miesiąc temu. Obroty jednak trzyma idealnie. Samochód nie ma problemów z jazdą na benzynie, ma moc, zbiera się dobrze i nie szarpie. Na LPG jest lekkie szarpanie, ale wg gazownika to kwestia filtrów i regulacji. Jednak będzie też szukać, czy gdzieś go nie. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co tak nagle się mogło stać? Proszę o pomoc i jakieś sugestie.

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    czy sonda lambda może mieć coś z tym wspólnego?
    Jak coś źle od strony kuchenki to jak najbardziej będzie check wyskakiwał z błędem sondy.
    Tak mi się zaczyna przechylać wskazanie że jednak nie do końca z kuchenką ok.

    ---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    Auto ma problemy z odpaleniem na benzynie.
    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    czasem kręci 5 sek, a czasem 15 sek i go lekko zadławi po odpaleniu.
    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    Awaryjne na LPG odpala od razu.
    Na początek odepnij akumulator na pół godziny aby zresetować PCM-a bo może kuchenka rozjechała go.
    Jak nie będzie zmiany/poprawy w odpalaniu na PB to bym zrobił pomiar ciśnienia paliwa na listwie paliwowej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Ja mam Egr zaślepiony i nie mam takich problemów. Krokowy IAC może sie blokuje w pozycji otwartej bo jest brudzony syfem z EGRa?
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 13-01-2020 o 21:23

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    10 Feb 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Ja mam Egr zaślepiony i nie mam takich problemów.
    W Mondeo mk3 2.5 V6 nie ma EGR. Jest takie coś, jak kolega wcześniej zamieścił: https://zapodaj.net/ba1e167f0a866.jpg.html

    ---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

    Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz... Zamówiłem na próbę nowy krokowy z tej samej firmy co mam. Założyłem nowy i cisza, nic nie buczy. Założyłem stary, wszystko wróciło. Natomiast znalazłem na forum by wsadzić w rurkę węższą by były dwie, więc wsadziłem 6mm (jedna w drugiej). Wsadziłem i pomogło, buczenia nie ma, ale samochód stał się jakiś troszkę mułowaty, takie mam wrażenie. Co Wy o tym sądzicie? Nowy jest super, a miesięczny już nie daje rady? No i co wg z tą rurką?
    Ostatnio edytowane przez McMoney ; 13-01-2020 o 21:32

  13. #32
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    ---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

    [/COLOR]Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz... Zamówiłem na próbę nowy krokowy z tej samej firmy co mam. Założyłem nowy i cisza, nic nie buczy. Założyłem stary, wszystko wróciło. Natomiast znalazłem na forum by wsadzić w rurkę węższą by były dwie, więc wsadziłem 6mm (jedna w drugiej). Wsadziłem i pomogło, buczenia nie ma, ale samochód stał się jakiś troszkę mułowaty, takie mam wrażenie. Co Wy o tym sądzicie? Nowy jest super, a miesięczny już nie daje rady? No i co wg z tą rurką?[/QUOTE]

    Z tymi rurkami to nie ma co kombinować. U mnie też w tym roku było buczenie z krokowca i wymieniłem na zamiennik firmy era. Już mam spokój parę miesięcy. A co do krokowca to z tymi zamiennikami różnie jest, mógł Ci się jakiś gorszy trafić, no nie wiem. Niektórzy mówią żeby zakładać oryginał, bo zamiennik długo nie pochodzi. U mnie puki co jest ok. Tak że Tobie może się jakiś gorszy trafił.

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Na temat krokowego w tym silniku to ja coś wiem... przerobiłem kilka zamienników, używek, wiele czyszczeń, moczeń, zatykania kanału powietrza i wiem, że to wszystko tylko chwilowe jest. W końcu się złamałem i kupiłem nieco drożysz pierburg. Już ponad pół roku bez problemu.

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    Co Wy o tym sądzicie? Nowy jest super, a miesięczny już nie daje rady?
    Niestety zamienniki potrafią się szybko sypać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Kupilem oryginalny silniczek krokowy za 450zl 5 lat temu i póki co jest ok. Mając na uwadze jego kondycję zaślepiłem egr :-)

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    10 Feb 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    A co sądzicie by umyć stary w myjce ultradźwiękowej?

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez McMoney Zobacz posta
    A co sądzicie by umyć stary w myjce ultradźwiękowej?
    Jak masz dojście to nie zaszkodzi, a czy pomoże to się okaże po montażu
    Rzadko kiedy pomaga, problemem jest to że robi się luz na prowadnicy tłoczka i wpada on w wibracje i stąd ten dźwięk Batorego. Czasami pomaga zmniejszenie przepływu powietrza, ale to i tak nie uzdrawia bocznikowego, tylko przez to że jest inny przepływ powietrza to zmniejsza się rezonans.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #38
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Z kolei mi podłączyłem dzisiaj interfejs to pokazało zbyt uboga mieszanka.
    https://zapodaj.net/ef4b894c43441.png.html
    https://zapodaj.net/be1c49daff1bf.png.html
    Ciekawe czy ma coś z mieszanką wspólnego to że nie mam drugiego katalizatora?
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 14-01-2020 o 18:00

  20. #39
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    zbyt uboga mieszanka. Ciekawe czy ma coś z mieszanką wspólnego to że nie mam drugiego katalizatora?
    Jaki był konkretny kod błędu?

    ---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

    Aaa, dorzuciłeś screeny, te błędy bez związku z katalizatorem, albo masz lewe powietrze albo źle wystrojona kuchenka,
    Bardziej stawiałbym na lewe powietrze (uszczelka kolektora? nieszczelność na wkrętce wtryskiwacza ?) skoro tylko na jednym banku wyskakuje.
    Trza na wykresach zobaczyć pracę lambdy i przepływ powietrza.
    Może tak być że któryś wtryskiwacz z tego banku niedomaga i też będzie błąd ubogiej.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-01-2020 o 18:15
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #40
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Czyli tak czy siak czeka mnie wizyta u gazownika. Pojadę pewnie dopiero w sobotę, zobaczymy co on powie. Tylko teraz pojadę do innego, bo tamten co zakładałem LPG to powiedział że nie ma pojęcia i nie wie dlaczego mi szarpie. To była moja ostatnia wizyta u niego. A błąd zbyt ubogiej mieszkanki może być przez to że mi trochę olej cieknie na wydech lub plecionka jest nie szczelna?Czyli nieszczelności kolektora lub wtryskiwacz może być przyczyna tego mojego szarpania na LPG? A powiesz mi jak najlepiej sprawdzić samemu nieszczelności? Popsikac czymś po uszczelkach i wkrętach czy jak?
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 14-01-2020 o 18:41

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zalewanie wtryskiwaczy paliwem
    By zrazik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 16:38
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2016, 20:15
  3. [Zetec]Zalewanie silnika paliwem po nocnym postoju
    By piotr130872 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:24
  4. Zalewanie świec olejem
    By Pikus in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2005, 00:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów