+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin

    2.5 V6 LPG zalewanie ?

    Panowie mam problem z LPG od czasu go założenia. Gazownik polecany przez znajomych z okolicy nie poradził sobie. Chodzi o to, że na LPG przy wciśnięciu sprzęgła przed zmianą biegu silnik tak jak by go zalewało moim zdaniem, bo jest szarpnięcie tak jak by go zduszalo odrazu, ale nie gaśnie. Najbardziej odczuwalne przy zmianie biegów 1, 2, 3, na wyższych jest trochę lepiej. Dodatkowo na zimnym silniku jest najgorzej, jak już złapie 90 stopni jest lepiej, ale wraz nie tak jak powinno być. Na pb nie ma tego problemu. Świece i cewka nowe. Proszę o poradę, może ktoś miał podobny problem?
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 09-01-2020 o 13:10

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    Świece i cewka nowe.
    A co z przewodami? na PB silnik idealnie pracuje? czy może jednak są jakieś tam mniejsze niedoskonałości w pracy?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Przewody zostały, nie wiem ile ktoś już na nich jeździł, one są NGK. Mam wrażenie że tak, ale specjalistą aż takim nie jestem.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    nie wiem ile ktoś już na nich jeździł, one są NGK.
    Z NGK to jest różnie, o ile przy PB jak trafi się dobra partia to dają radĘ to o tyle przy LPG może być nieciekawie.
    Ciężko wyczuć czy to wina przewodów czy coś od silnika, czy jednak gazmen jakiś błąd popełnił.
    Osobiście to bym chyba zaczął od wymycia bocznikowego i zdjęcia przepustnicy, wymycia jej i oczyszczenia kanałów od EGR-a które są na podstawie przepustnicy na kolektorze ssącym.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Okej tak zrobię, ale to już w sobotę. A ewentualne jakie przewody byś polecił?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    A ewentualne jakie przewody byś polecił?
    Ja jak brałem to oryginały motorcrafta, fakt droższe niż NGK ale pewność że nie będę drugi raz kupował no i było ok na bodajże 120tyś.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Tak też myślałem o nich. Dobra wyczyszcze EGR i przepustnicę i dam znać co i jak.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    Dobra wyczyszcze EGR
    Kanały, kanały w podstawie przepustnicy na kolektorze ssącym. Potrafią się tak zakitować że śrubokrętem ciężko syf wydłubać.

    ---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

    Na czas czyszczenia odepnij akumulator żeby zresetoiwać PCM-a, jak złożysz wszystko do kupy pojeździj ze 2 dni na samej benie, i podjedź do gazmena żeby wystroił kuchenkę po czystą napę benzynową.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Okej. Może to być przyczyna tego?
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 09-01-2020 o 15:17

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może być, tak samo jak coś z układem WN, odpowietrzeniem skrzyni korbowej, układem WN, czy z błędem przy montażu kuchenki.
    Te czyszczenie bocznikowego, przepustnicy, kanałów, jest samemu do ogarnięcia i bezkosztowo, jedynie dociąłbym jeszcze uszczelkę (z szarej tektury) pod bocznikowego, żeby mieć pewność że nie ma podsysu lewego powietrza.
    Po tym pozostanie już tylko wymiana przewodów WN.
    Jeszcze dla spokojności ducha pomiar kompresji.

    Jeśli będzie wszystko ok z czystością , układem WN, kompresją, no to chyba zostaje tylko problem odkuchenkowy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Okej dzięki za porady, jak ogarnę w weekend czyszczenie to dam znać co i jak  A jeszcze jedno... W którym miejscu jest ten zawór EGR, bo Kurde mam wrażenie że u mnie nie ma, a silniczek krokowy wymieniałem na nowy tak że nie bd go chyba odkręcał?
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 09-01-2020 o 18:19

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    bo Kurde mam wrażenie że u mnie nie ma
    W MKIII potrafiło nie być, to wtedy nie masz problemu z czyszczeniem kanałów.
    Ale zasadniczo tu na fotce widać gdzie jest
    https://0.allegroimg.com/original/03...71b05dc1564ec0
    Jak masz EGRa to i tak go nie ruszasz przy czyszczeniu kanałów bo one są pod przepustnicą

    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    silniczek krokowy wymieniałem na nowy tak że nie bd go chyba odkręcał?
    Jak nowy to nie ma co czyścić, pytanie czy oryginał czy zamiennik, bo kurcze w zamiennikach potrafią być jaja z utrzymywaniem obrotów.
    A weź jeszcze na pracującym silniku odepnij wtyczkę od czujnika ciśnienia wspomagania i wsłuchaj się czy silnik ciut podbije obroty, jak podbije to pojeździj z odpiętą wtyczką i zobacz czy się zmniejszył problem z tymi obrotami po sprzęgle.

    ---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

    I jeszcze test na przewody WN, po zmroku weź delikatnie psiknij na nie, na pracującym silniku, ze zraszacza do kwiatków i zobacz czy nie zaczną świecić.

    ---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

    Jak zmieniałeś bocznikowego to była nowa uszczelka w komplecie?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 09-01-2020 o 19:25
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    No to EGR nie mam. Ale w tym miejscu co powinien być jest coś innego i też jest podpety przewód kostką. Zamiennik, tak uszczelka była w komplecie. To z tym czujnikiem to już jutro a gdzie go mniej więcej znajdę? Ale w sumie z drugiej strony nie ma problemów z obrotami na luzie

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrób fotkę tego czegoś co zamiast egra masz, sam jestem ciekaw co tam u Ciebie siedzi
    Czujnik jest na metalowej rurce idącej obok pokrywy rozrządu.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Ostatnio edytowane przez Hitman1407 ; 10-01-2020 o 08:39

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    to ten czujnik?
    Si , odepnij go na pracującym silniku i się wsłuchaj czy silnik ciut podbije obroty, da to pogląd czy bocznikowy działa, jak działa to zostaw wtyczkę odpiętą i zobacz czy coś się zmieniło w czasie jazdy przy wysprzęglaniu.

    Egra nie masz, jest fabryczna zaślepka na kolektorze ssącym.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Okej. Czyli demontować przepustnicę i zajrzeć ew. wyczyścić czy nie ma sensu jak nie ma EGR? A z tym czujnikiem to wieczorem dam znać czy coś się zmieniło 😉

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    Czyli demontować przepustnicę i zajrzeć ew. wyczyścić czy nie ma sensu jak nie ma EGR?
    Zdejmij harmonijkę z przepustnicy i luknij czy nie jest zasyfiona (przepustnica), taki brązowawy nalot, jak jest no to warto zdjąć przepustnicę i w benie ekstrakcyjnej wymoczyć/wymyć.



    Cytat Zamieszczone przez Hitman1407 Zobacz posta
    A z tym czujnikiem to wieczorem dam znać czy coś się zmieniło ��
    No i ten test ze zraszaniem przewodów WN, jak będą świecić to definitywnie do wymiany są., Uwalone przewody mogą pociągnąć za sobą świeczki i cewkę.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-01-2020 o 13:08
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Więc tak. Na przewodach przebicia nie ma. A co do tego czujnika to tak obroty wzrosły na biegu jałowym ale podczas jazdy nic nie zmieniło. Jutro zobaczę do przepustnicy. Ale tak myślę o Tych przewodach że może trzeba wymienić bo świece jak wymieniałem to były w złym stanie tak że może i przewody już stare...

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Trochę potencjalnych problemów sprawdziłeś/wykluczyliśmy, no to chyba już tylko faktycznie przewody zostały, bo jak nie one to w dalszej kolejności pozostaje jakiś problem od strony lpg

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 08:26 ---------- Previous post was at 08:24 ----------

    Podaj jeszcze jakie konkretnie wtryskiwacze, jaki reduktor i sterownik gazmen zamontował.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zalewanie wtryskiwaczy paliwem
    By zrazik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 16:38
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2016, 20:15
  3. [Zetec]Zalewanie silnika paliwem po nocnym postoju
    By piotr130872 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 21:24
  4. Zalewanie świec olejem
    By Pikus in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2005, 00:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów