+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Jan 2020
    Mieszka w
    Wrocław

    Zakup Ford Mondeo III 2.5/170KM pod LPG

    Witam, rozważam zakup takiego oto auta https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ID6Bwi3H.html .

    Jak widać poszukuję auta z dynamicznym silnikiem (do tej pory jeździłem 170 konną Toyota Celica VI 2.0 GT) i dobrym pakietem wyposażenia, niczego z niskim zawieszeniem i sportowymi bajerami (od tego musimy ja i mój portfel odpocząć :-P) z budżetem około 10000 zł (+ do 4000 zł na LPG), póki co najbardziej mi by odpowiadał właśnie Mondeo Mk3 z silnikiem 2.5l (ale nie wersja ST, która z tego co zdążyłem się dowiedzieć jest nieco droższa w utrzymaniu i droższa ogółem).

    Na co zwracać uwagę w tej generacji? Znajomy (były użytkownik, teraz ma Mk4) przestrzegł mnie przede wszystkim przed automatem (psuje się?) oraz podgrzewaniem przedniej szyby (byłoby szkoda, bo to jedna z istotniejszych cech w poszukiwanym przeze mnie aucie). Po za tym planuję od razu założyć LPG, są jakieś szczególne przeciwskazania w tej wersji (i tym modelu auta ogółem)?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    W MK3 PB były montowane 2 automaty. Wersja 2,0 i 1,8 to 4 biegowy automat forda, cieszący się słabymi opiniami. Z tego co obiło się o moje ucho, to zasłużenie.
    Wersje 2,5 i 3,0 miały 5 biegowy automat Jatco. Był on z powodzeniem montowany także w Dieslach. Automat Jatco obsługuje 320Nm obciążenia, 5 biegów, sprzęgło "cierne". Przy normalnej eksploatacji i regularnej wymianie oleju uznawany za "wieczny", jako automat. Montowany w kilku, kilkunastu markach aut.
    Co do prezentowanego egzemplarza to na minus:
    Wymieniony pas przedni. Pewnie wymieniacz szukał jak najtaniej, nie patrząc na to co powinno być w tym aucie.
    Fotel kierowcy wygląda na dużo, dużo więcej. Chyba że jeździł nim jakiś bardzo ciężki grubas.
    MK3 nigdy, w żadnej wersji nie miało 8 poduszek. Chyba że dorzuca jakieś luźno leżące jaśki.
    Tapicerka wygląda na alcantarę, a nie na pełną skórę jak w opisie.
    Serwis to tak do 2007 był robiony.... jest 2007, później 2010, 2011, i 2016, 2017. Generalnie ta książka już na tych zdjęciach dziwnie, jak dla mnie wygląda.... Tam u góry pól od przeglądów są daty, kiedy auto ma być na kolejnym. nijak ma się to do dat przeglądów.
    Na plus, jak dla mnie to jasne wnętrze. Po prostu ładnie się prezentuje w Mondeo MK3.
    Moje osobiste podsumowanie...
    Przebieg mało realny.
    Podjedź do porządnego mechanika i sprawdź od strony mechanicznej.
    Tutaj każde wydane 100 złotych może procentować nie wydanym tysiącem lub lepiej.
    Przy takim idealnym stanie dobrze sprawdź/poszukaj "rudej" . Auto stare, ale nie musi być skorodowane.
    Z tym może być kłopot, ale jak wygląda olej w skrzyni. Żeby jej nie trzeba było reanimować po zakupie auta = koszt.
    Pas przedni wymieniony, więc dlaczego?
    No i osobiście nie lubię kupować używanego auta z mytym silnikiem. Ma być brudny, zakurzony, ale suchy; silnik. Co najwyżej gdzieś coś się poci.
    Na deser parę linków. Najważniejsze to dobrze obejrzeć zdjęcia i porównać z tym z OtoMoto:
    https://www.autowereld.nl/ford/monde...8962/foto.html
    https://www.autowereld.nl/ford/monde...3582/foto.html bardzo dobry stan.
    http://auto24.de/inserat/Ford/Mondeo...82536aeac.html
    https://www.autoscout24.pl/oferta/fo...64ba?cldtidx=3 "bieda edition"
    https://www.autoscout24.pl/oferta/fo...602a?cldtidx=7 tu trzeba dzwonić i pogadać. To może być ciekawa oferta!
    https://www.autoscout24.pl/oferta/fo...03c7?cldtidx=9 ciekawa opcja
    Ja swojego sam kupiłem w NL. Jestem 2 właścicielem i auto ma papiery, oryginalne...
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez logos11 ; 29-01-2020 o 21:27
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    4 biegowy CD4E. Wcale nie taki zły. Tylko wymieniać olej i na zimnym delikatnie. Skrzynia do spokojnej jazdy, ze względu na długie przełożenia i ospałość.

    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  5. #4

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Jan 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki, przede wszystkim za opinie odnośnie automatu w mk3 2.5 V6 oraz trafne spotrzeżenia co do egzemplarza. Cóż, pozostaje mi w takim razie szukać dalej, upieram się na wersję poliftingową (po drugim liftingu z 2005 roku) z bogatym wyposażeniem i fotelami z jasną skórą, ale pewnie trzeba będzie z czegoś zrezygnować. Np tutaj jest jeszcze taki egzemplarz (ale czarna skóra nie bardzo mi pasuje):

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#aa06ef79f1

    Zastanawia mnie ten hak, on jest składany/chowany? No i co z tym LPG, jak do tego nadaje się silnik w tym modelu, co trzeba wziąć pod uwagę przed i po montażu?
    Ostatnio edytowane przez sthdev ; 02-02-2020 o 16:28

  6. #5

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Jan 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Nikt nie odpowiedział, ale przypomniało mi się jeszcze: czy MK3 2.5l V6 170 KM występuje w wersji liftback czy jedynie sedan? W jakich kolorach (lakier) występuje to auto (niebieski/granatowy np nie widziałem)?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Co do LPG to silnik ładnie się gazuje, kwestia dobrania komponentów, i umiejętności gazowników, w dziale LPG jest trochę opinii.


    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez sthdev Zobacz posta
    Nikt nie odpowiedział, ale przypomniało mi się jeszcze: czy MK3 2.5l V6 170 KM występuje w wersji liftback czy jedynie sedan? W jakich kolorach (lakier) występuje to auto (niebieski/granatowy np nie widziałem)?
    Kolego MKIII z silnikiem 2.5V6 występuje we wszystkich wersjach nadwoziowych liftback/sedan/kombi i we wszystkich dostępnych lakierach.
    Jedynie jeden kolor niebieski (nie pamiętam nazwy) jest zarezerwowany tylko dla ST220 3.0V6 226KM.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  9. #8

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Jan 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki za odpowiedzi panowie, pozostaje czekać aż pojawi się coś ciekawego, bo zależy mi właśnie na liftbacku (najlepiej lakier grafit/niebieski z fotelami z jasną skórą) z pakietem GHIA, najlepiej w automacie (a takich ofert jest niewiele).
    Ostatnio edytowane przez sthdev ; 02-03-2020 o 09:59

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez sthdev Zobacz posta
    z pakietem GHIA, najlepiej w automacie (a takich ofert jest niewiele).
    I z jasnym środkiem.
    Tylko czemu takich ofert jest mało?...
    Ja takiego właśnie konkretnego egzemplarza (do tego kombi) poszukiwałem niespełna dwa lata, ale nie żałuję. Znalazłem dopiero w Szwajcari. Przejechane ma w tej chwili 306 tyś. i żadnej awarii. Regularna wymiana filtrów i oleju, także w skrzyni i wszystko ok.
    Cytat Zamieszczone przez MikiS93 Zobacz posta
    4 biegowy CD4E. Wcale nie taki zły. Tylko wymieniać olej i na zimnym delikatnie. Skrzynia do spokojnej jazdy, ze względu na długie przełożenia i ospałość.
    Dokładnie tak jest ale mi to pasuje.
    Ostatnio edytowane przez Heineken ; 08-03-2020 o 23:18

Podobne wątki

  1. Zakup Ford Mondeo Mk3
    By warfare in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 21:53
  2. Ford Mondeo 2,0 TDCi - zakup
    By dodok in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 08:21
  3. Zakup Ford Mondeo Mk3 - 2002
    By lorak1980 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 01:18
  4. Ford Mondeo - zakup, poradźcie!!
    By gruberek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-10-2005, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów