+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg

    Odpowietrzenie sprzęgła

    Witam,

    Jak w temacie. Potrzebuje opisu co i jak. Oddał czasem wpada w podłogę ale dwumas jest ok bo dzieje się tak od pół roku raz na 3 tygodnie średnio. A w tym czasie przejechałem ok 10 tyś główne po mieście.

    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MikiS93 Zobacz posta
    Jak w temacie. Potrzebuje opisu co i jak
    Dokładnie tak samo jak z hamulcami, pompuj/trzymaj/pompuj/trzymaj i aż przestaną lecieć bąbelki.
    Z tym że jak płyn był dawno zmieniany to warto ze 100-150ml przepompować coby się cały płyn wymienił.
    Odpowietrznik wystaje z obudowy skrzyni przy kielichu skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-01-2020 o 12:30 Powód: 100
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    2013
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    12 Apr 2019
    Mieszka w
    Norwegia
    Proste.Wes wezyk i polacz odpowietrznik z zacisku hamulcowego lewego kola z odpowietrznikiem sprzegla.Otworz oby dwa i powoli ostroznie pompuj pedalem hamulca ok 8 razy.Zakrec odpowietrzniki i masz 100% gotowe.Tym sposobem wypychasz powietrze do gory a nie w dol.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Pany lipa kolega ma to samo co ja ten sam rocznik od 2002 nie występuje problem, od 10 lat mam to samo sprzęgło nie odbija do końca muszę nóżką powracać już się przyzwyczaiłem, teraz od 2.5 roku jestem na sztywnym valeo to samo odpowietrzane ze 20 razy 3 dni ok później to samo już nie mówię że hamulce i inne cuda przerobione, jest jakiś 1-2 cm luzu i nic się nie poradzi albo wymieniać całe bebchy od pedału


    Cały czas do przodu

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeśli tak masz to opowiem od początku.
    Któregoś dnia sprzęgło wpadło bez ostrzeżenia. Wyjalem butem I było dobrze, potem wpadło raz na miesiąc przy ostrzejszej jeździe. Teraz czuje że zawsze po puszczeniu mogę je nieco podnieść butem może jakieś 3 cm. Czasem podnoszę jak sobie przypomnę bo ogólnie działa . Jak jest mróz I odpalam czuje że po puszczeniu mogę podnieść dużo więcej ale również działa bez zarzutu.

    Odpalanie na ciepłym: odpalam ciepły silnika wrzucam bieg z puszczam sprzęgło I łapie ono nagle z szarpnieciem (80% przypadków). Jak odpale puszczę na luzie raz potem już jest okej.

    Inne objawy: raz zdarzyło się jak ostrzej ruszyłem ,że pedał wpadł dość mocno A potem słysząc było dziwny dźwięk. Zasiłek auto odpaliłem I było dobrze.

    Drugi dziwny objaw : jadę sobie nagle po puszczeniu sprzęgła samochód cały się trzęsie (właśnie jakby z dwumasu zostala połowa, takie bicie w kabinie że można zęby skruszyc). Odpalneie zgłaszanie nic nie dawało, przestało samo po nocy.

    Diagnozy mechaników:

    1. Cały dwumas do wymiany 3 tyś zł
    2. Można wstawić zwykle sprzęgło
    3. Oddaj pan to na złom (ze myślę żonę se oddaj na złom) - tyle w auto włożyłem że dwumas za 3 k nie robi wrażenia.

    Na koniec pytanie: co to jest wg Was ?
    Ja slizgow sprzęgła nie czuje. Wg mnie to odpowietrzenie I wymiana pompki toczącej płyn hamulcowo- sprzeglowy. Mechaników nie pytam bo wszyscy jak jeden mąż że dwumas bo w polskim mniemaniu jak jest dwumas to musi być zajechany.

    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dwumas by się raczej sam nie naprawiał, że raz jest dobrze a raz pedał wpada,
    Może wysprzęglik albo pompka sprzęgła przepuszcza, Ale i tak zacząć od odpowietrzenia i dokładnie zerkać czy nie idą bąbelki powietrza z odpowietrznika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Dwumas by się raczej sam nie naprawiał, że raz jest dobrze a raz pedał wpada,
    Może wysprzęglik albo pompka sprzęgła przepuszcza, Ale i tak zacząć od odpowietrzenia i dokładnie zerkać czy nie idą bąbelki powietrza z odpowietrznika.
    Made my Day Netoper

    Twoje posty w 99% się sprawdzają więc czuje że omija mnie naprawa dwumasu..

    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MikiS93 Zobacz posta
    Twoje posty w 99% się sprawdzają więc czuje że omija mnie naprawa dwumasu..
    Hehe, aż takiej skuteczności to nie mam ale swoją drogą nawet opierając się na tych 99, to jednak ten 1% zostaje na ten nieszczęsny dwumas, z tym że dwumas daje dodatkowe objawy, masowanie stopy, jakiś wytrząs/zgrzyt przy wyłączaniu silnika, i coś tam jeszcze ale z głowy uleciało.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Nie chciałbym Cie straszyć ale miałem z peda... y z "gejem" sprzęgła podobnie: wpadał czasami w podłogę, wyciągałem, podpompowałem i jeździłem dalej. Pompka i odpowietrzanie układu nie pomagały. Winnym okazał się wysprzęglik - ale to już przy okazji, wiązało się ze zrzuceniem skrzyni biegów i wymianą kpl. sprzęgła. Od tamtej pory bajka.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Na razie odpowietrzenie, przebujam myślę do lata i planuje mk3 2006-2007 kupić. Tylko mam dylemat 2.0 benzyna lub diesel 2.2. Choć znając klekota skłaniam się ku benzynie.

    2.5 też fajny w sumie ale nie wiem jak awaryjność vs 2.0 I 2.5 często katowane.



    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] odpowietrzenie
    By streetfighter in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 11:45
  2. [TDCi MKIII] Odpowietrzenie tiptronika
    By piof in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 17:33
  3. Odpowietrzenie baku
    By knachu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów