+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Feb 2020
    Mieszka w
    Osiny

    Red face Kupię Mondeo mk4 2.0 b Kombi do 20 k

    Witam, kupię mk4 2.0 Kombi do 20 tyś. może ktoś ma jakieś zaufane źródło
    na olx czy otomoto sa praktycznie oferty od handlarzy, wiem że to trochę mało ale może uda mi się kupić egzemplarz w który nie będzie trzeba włożyć kolejnego 5 tyś
    Chętnie posłucham jakiś spostrzeżeń / uwag

    myślałem też na dieslem, ale powiem szczerze że przeraża mnie ewentualna naprawa pompo wtrysków czy dwumasy....
    niedaleko mnie znalazłem takie ogłoszenie, ale Pan mów że nic w tym aucie jeszcze nie wymieniał
    https://www.olx.pl/oferta/ford-monde...5-IDDj19Y.html

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    co do tego egzemplarza,to może zacznij od numeru VIN bo wydaje mi się ze sprzedający mocno podkoloryzował ten opis jak ktoś dodaje w opisie-najwyższa wersja wyposażenia-to dużo wyjaśnia gdyby był taki super to dawno zniknąłby z ogłoszeń,a jest ponad tydzień jak nic nie robione to pakiet na start od 2 tys w górę


    Cytat Zamieszczone przez Adr Janek Zobacz posta
    myślałem też na dieslem, ale powiem szczerze że przeraża mnie ewentualna naprawa pompo wtrysków
    jakie pompowtryski chopie,to nie passat
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Feb 2020
    Mieszka w
    Osiny
    No właśnie... Więc sam widzisz że nawet nie wiem co może sie tam zj.. popsuć i ile to będzie kosztowało?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    moze się zepsuć wszystko lub nic...lub lawinowo wszystko krok po kroku...pakiet na start czyli rozrząd kompletny z pompą,regeneracja alternatora,pasek alternatora z rolkami plus nowe sprzęgiełko...do tego jak nie były wymieniane to filtry kabinowy,paliwa,powietrza,olej+filtr,olej w skrzyni,płyn hamulcowy ..u siebie to przerabiałem,a ostatnio też kierowałem pracami przy aucie córki i na start lekko poszło 2,5 tys...zadaj sobie pytanie lub upewnij się że przebieg jest autentyczny,czy wolisz dołożyć i kupic innego może w lepszym stanie czy wpakować w tego i wiedzieć czym jeżdzisz
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  6. #5

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Feb 2020
    Mieszka w
    Osiny
    Właśnie o tym mówię... Czy jest sens kupić diesla za 15 tys i wpakować w niego 3-3,5 tys i mieć wszystko zrobione i spokój na długo... ale czy 3,5 tys wystarczy na naprawę najdroższych rzeczy, dzięki czemu zyskam spokój ?
    Nigdy nie miałem diesla, więc czekam na opinie ,,doświadczonych'' kolegów

    ale odnośnie sensu zakupu tdci mogę dodać iż raczej setek kilometrów dziennie nie będę robił, może 15 km w jedna stronę, więc to może być raczej ważniejszy argument

    pozdrawiam !

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    za taką cenę nie kupisz dobrego mk4..

    kup fajną poliftową vectrę C z 2.0 turbo i załóż gaz ;]
    o wiele lepsza opcja niż zajeżdżone mondeo.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    za taką cenę nie kupisz dobrego mk4
    pojecie względne i tak naprawdę wielokrotnie naciągane przez sprzedających można kupić auto do wkładu za 17,za 20,czy 22 w tym samym roczniku i się okaże że mają w rzeczywistosci podobną kwotę do włozenia auto może dobrze hamować nawet na tarczach z widocznymi wżerami,rozrząd moze nie wykazywać zadnych odgłosów nawet po 100 tys. km od zmiany są rzeczy których nie widać podczas zwykłych oględzin,a sprzedajacy w tej chwili bardzo często używają zwrotów że nie wiedzą co było robione,lub nic nie robili bo wszystko chodzi cicho i nic się nie dzieje...nie ma reguły,ale ja wolę w tym wypadku i tej kategorii cenowej kupić taniej i samemu wymienic wszystko co trzeba...
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  9. #8

    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    27 Aug 2018
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Nie kupuj od chandlarzy, szukaj prywatnych ofert. Czasem trafiają się perełki, zwłaszcza jeśli ktoś zmienia auto na nowsze i nie dlatego że się psuje. Ja tak trafiłem na mk3, jestem 3 właścicielem, pierwszy kupił w salonie, po roku zmienił to oddając w rozliczeniu, druga właścicielka jeździła 11 lat, przegieg rzeczewisty 215tyś, nic nie kręcone, serwisowany na bieżąco... Jedynie musiałem wymienić przewody hamulcowe. Auto bez kolizji, więc muszę powiedzieć że się mi trafiło.
    Jeśli robisz takie małe przebiegi, to raczej diesel to mało ekonomiczny będzie, silnik non stop będzie niedogrzany, a co za tym idzie szybsze zużycie. Co do dwumasy, to w niektórych silnikach benzynowych Forda też są, poczytaj trochę o silnikach.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  10. #9

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Feb 2020
    Mieszka w
    Osiny
    Tez tak uważam, jesli buda jest zdrowa to silnik zawsze sie naprawi, kupi sie 5 tys drożej a i tak będzie trzeba coś wlozyc. Zupełnie inaczej jest jak te 5 tys przeznaczy się na mechanike
    Ale wiadomo kazdy ma swoją opinię

    A co do szukania to troche pali mi sie bo obecnie co tydzien pozyczam inne auto... Wiec raczej szybko musze cos kupic
    Ostatnio edytowane przez Adr Janek ; 04-02-2020 o 13:16

  11. #10
    Kursant Awatar Jack FZS
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Po prostu osiołek
    Od
    20 Apr 2019
    Mieszka w
    Szprotawa
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    za taką cenę nie kupisz dobrego mk4..

    kup fajną poliftową vectrę C z 2.0 turbo i załóż gaz ;]
    o wiele lepsza opcja niż zajeżdżone mondeo.
    Dobrego czy z małym przebiegiem, kolejny mądry którego wyznacznikiem auta jest cena. Już raz pisałem kupiłem swojego za 15 i jeździ jak ta lala. Od maja do dzisiaj zrobilem 33tys a ogólnie jest 335. Zrobiłem olej w skrzyni, tarcze tył, opony, rozrząd i oczywiście olej i filtry silnika, płukanie zbiornika i filtr paliwa. Nikt go nie chciał bo na masece jest purchel ok 7 cm. Ja mam to w dupie, stan techniczny był zaskakująco dobry a ja potrzebowałem osiołka. Wg ciebie nie mam dobrego auta bo tani. Ja uważam, że nie jeden na tym forum będąc młodszym autem jest w gorszym stanie i kosztował więcej. Zmieniam auta co max 2 lata. Mondziak to kolejny przykład, że czasem auto zarysowane czy z wgniotką jest w lepszym stanie niż wychuchane cacuszko. Do autora wątku, jeździj i oglądaj auta. Czasem lepiej kupić taniej i mieć kasę na wkład niż kupić pewniaka z ukryta miną.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Jack FZS ; 04-02-2020 o 13:23

  12. #11

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Feb 2020
    Mieszka w
    Osiny
    Kupiłem już mondziaka, także tego :d
    Zdrowka !!

Podobne wątki

  1. KUPIĘ MONDEO ST 220 Kombi 2004- kombi.
    By BROWN in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów