+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz

    Zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej

    Witam,

    czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi na czym polega działanie zaworu odpowietrzającego w separatorze oleju? W moim aucie jest problem polegający na gaśnięciu po pierwszym odpaleniu na zimnym silniku, na ciepłym jest ok. Ale jeśli auto postoi z 5-6h to problem występuje od nowa.Dziwi mnie fakt, ze występuje to gdy jest ciepło. Latem praktycznie cały czas. Zima- zero problemów. Jesienią mechanik wyczyścił mi zaworek i dorobił z jakiegoś przewodu paliwowego wężyk do separatora. Myślałem, ze wszystko przeszło ale zbiegło się to w czasie z większym ochłodzeniem i raczej dlatego było ok. Po pary dniach było zdecydowanie cieplej i problem pojawił się znowu. Czy ktoś może mi wytłumaczyć zależność tego zjawiska od temperatury na zewnątrz? Tak jak mówiłem teraz jest zimno i zero problemów ale jestem pewien, ze temat powróci gdy zrobi się bardzo ciepło. Może ten zaworek należy wymienić na nowy a samo czyszczenie nic nie dało

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    W separatorze jest kulka metalowa, która się przemieszcza i jak dmucha od skrzyni korbowej to przepuszcza, a w drugą stronę się cofa i zamyka otwór, ogólnie prosta budowa i nie ma co się psuć w nim. Co do reszty to nie wiem czy może mieć wpływ na gaśnięcie.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Pawel
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2.0 duratec HE
    Od
    02 Dec 2014
    Mieszka w
    elblag/Greater Manchester
    U mnie problem był tego typu ze ten krotki wężyk od separatora oleju do kolektora po prostu pękł i zasysal lewe powietrze..przewod ten jest określonej średnicy i wytrzymałośći , czesto peka , sa tez różnej grubości i dlugosci w zależności od rocznika, zaworki tez sie różnią..nie wiem czy zastąpienie go wężykiem paliwowym jest dobrym rozwiązaniem.

    U mnie pęknięcie tego przewodu powodowalo podwyższone obroty biegu jałowego i powolne skokowe opadanie obrotów w czasie jazdy.

    Pare razy mial tak jakby kichnal sobie gazami ze skrzyni korbowej ze tak to ujme. Trochę to bylo dziwne bo przy odpaleniu po dluzszym postoju co huknelo i przydymilo spod maski..dopiero po zmianie przewodu na nowy wszystko wróciło do normy i jest ok.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez ghia X Zobacz posta
    U mnie problem był tego typu ze ten krotki wężyk od separatora oleju do kolektora po prostu pękł i zasysal lewe powietrze..przewod ten jest określonej średnicy i wytrzymałośći , czesto peka , sa tez różnej grubości i dlugosci w zależności od rocznika, zaworki tez sie różnią..nie wiem czy zastąpienie go wężykiem paliwowym jest dobrym rozwiązaniem.

    U mnie pęknięcie tego przewodu powodowalo podwyższone obroty biegu jałowego i powolne skokowe opadanie obrotów w czasie jazdy.

    Pare razy mial tak jakby kichnal sobie gazami ze skrzyni korbowej ze tak to ujme. Trochę to bylo dziwne bo przy odpaleniu po dluzszym postoju co huknelo i przydymilo spod maski..dopiero po zmianie przewodu na nowy wszystko wróciło do normy i jest ok.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Kolego a gdzie kupiłeś odpowiedni wężyk?

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Pawel
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2.0 duratec HE
    Od
    02 Dec 2014
    Mieszka w
    elblag/Greater Manchester
    Fordsklep.eu 1440473 nr części przewód odpowietrzania skrzyni korbowej.,upewnij sie po były różne kolektory i moze nie pasować na kròciec, zaworek na separatorze tez może sie różnić chyba chyba przed i po lift jest różnica.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez ghia X Zobacz posta
    Fordsklep.eu 1440473 nr części przewód odpowietrzania skrzyni korbowej.,upewnij sie po były różne kolektory i moze nie pasować na kròciec, zaworek na separatorze tez może sie różnić chyba chyba przed i po lift jest różnica.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    U mnie występuje dokładni taki przewód, jak napisałeś. Jest grubszy w przekroju. Czy podpowie mi ktoś czy do wymiany tego przewody jest potrzeba ściągania kolektora czy można to zrobić na szybko bez ściągania? Nie remontowałem go nigdy wiec nie wiem

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Pawel
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2.0 duratec HE
    Od
    02 Dec 2014
    Mieszka w
    elblag/Greater Manchester
    jest kiepskie dojscie do tego przewodu, zdejmowalem kolektor żeby go zmienić, przy okazji zajrzysz do separatra i ocenisz jak działa zaworek, możesz też zająć się klapeczkami w kolektorze jak jeszcze tego nie robiłeś



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez ghia X Zobacz posta
    jest kiepskie dojscie do tego przewodu, zdejmowalem kolektor żeby go zmienić, przy okazji zajrzysz do separatra i ocenisz jak działa zaworek, możesz też zająć się klapeczkami w kolektorze jak jeszcze tego nie robiłeś

    Klapki mam usunięte. A mechanik sciągał kolektor i stwierdził, ze zaworek jest ok. Przewód odpowietrzenia był tak jakos dziwnie rozwarstwiony o dlatego dorobił z wezyka paliwowego inny.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Pawel
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2.0 duratec HE
    Od
    02 Dec 2014
    Mieszka w
    elblag/Greater Manchester
    U mnie przewód wyglądał jak naciety wzdłuż nożem na długości okolo 2cm ,nawet gdzieś widziałem foto u kogoś i moj pękł w bardzo podobny sposób, warto sie jemu przyjrzeć jak ktos ma problemy z lewym powietrzem, i niestabilnymi obrotami silnika.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ghia X ; 20-02-2020 o 22:16

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Witam, mam dosyć kluczowe pytanie odnośnie działania zaworka. Mechanik podczas sprawdzania powiedział, ze działa on poprawnie ponieważ dmuchając w niego w jedna stronę przepuszcza powietrze a w druga nie. Było to dla mnie zrozumiałe wiec nie drążyłem. Dzisiaj natomiast dowiedziałem się od znajomego, ze prawidłowo działający zaworek powinien uzmoliwiac przepływ w obie strony... czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Mechanik dobrze mówi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej
    By polciuxxx in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 12:49
  2. Zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej
    By koper666 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2007, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów