+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 May 2019
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie

    Problem z odpalaniem rano

    Cześć wszystkim,

    od maja 2019 posiadam Mondeo Kombi 2009 r benzyna DURATEC-HE / I4, Pojemność: 2.0L z LPG od ok czerwca 2019. W zasadzie auto działało poprawnie tylko raz na ileś odpaleń - rzadko - potrafiło po odpaleniu zgasnąć i potem przez chwilę trudno było odpalić - zwaliłem winę na zbyt szybkie przekręcanie kluczyka bez poczekania aż się kontrolki pogaszą.
    Jednak niedawno problem zaczął występować coraz częściej a na dodatek doszły nowe objawy a mianowicie rano - po całej nocy jak samochód stoi i mam wrażenie że jak wilgoci nabierze - jak odpalam auto to pracuje nierówno, szarpie, obroty spadają do 500 i falują, nie mogę dodać gazu bo się dusi. Czasem się rozkręci a z rury poleci białawy dym i potem działa. Czasem jednak zgaśnie i potem bardzo trudno odpalić. Ale jak już odpalę to chwila i potem już się stabilizuje i jeździ normalnie. Generalnie jak już działa to na gazie i tak wykazuje się większymi drganiami - obroty są trochę niższe i troszkę nierówno pracuje.

    Teraz zwracam się do Was o pomoc bo zacząłem odwiedzać mechaników ale widzę że będzie z tym problem.

    Podzielę się tym co już ustaliłem:

    - kompresja na cylindrach 10,10,11,11
    - świece mają ponad pół roku - irydowe - raczej sprawne
    - bierze mi olej - z 300 ml na 1000km
    - próbowałem już jeździć bez gazu i odpalać przy wyłączonym gazie - nie pomaga
    - mechanik złapał błąd przepustnicy ale nie wiedział czy to był stary czy nowy błąd - przepustnica była zabrudzona, wyczyścił ale bez rezultatów
    - akumulator po dłuższym postoju ma ok 12,5 v

    Postanowiłem pobawić się w diagnostykę i kupiłem kabel Viakena Vscan STN2120 USB i po pierwszych próbach zauważyłem problemy przedstawione na załączonym obrazku. Zaznaczyłem tam 4 pozycje:
    1. amplituda napięciowa jest za duża - czy sonda lambda jest do śmieci?
    2. ta wartość często przekracza maximum 4% i pali się na czerwono
    3. Liczba wypadniętych zapłonów rośnie sukcesywnie a im bardziej nierówno pracuje tym szybciej wzrasta
    4. ten parametr zawsze wynosi tyle samo.

    Pomyślałem że to wypadające zapłony są problemem - spróbowałem testu - zamieniłem cewkę ze świecą z cylindra 1 z 4 - nic się nie zmieniło - nie wiem czemu ta wartość z 4 punktu jest stała.

    Proszę o pomoc jak interpretować moje próby i wyniki oraz o podpowiedź co z tym dalej robić.

    Pozdrawiam

    ps. jak czegoś z informacji brakuje to dajcie znać to dopiszę
    Załączone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez x44 Zobacz posta
    - kompresja na cylindrach 10,10,11,11
    o ile pomiar wykonany prawidłowo to baardzo słabo, ale w miarę równo
    Cytat Zamieszczone przez x44 Zobacz posta
    - próbowałem już jeździć bez gazu i odpalać przy wyłączonym gazie - nie pomaga
    spróbuj całkiem zakręcić butlę z gazem, wypalić to co jest w układzie i wtedy pojeździć na samej benzynie - być może wtrysk gazowy przepuszcza i z rana zalewa silnik co utrudnia rozruch i prawidłową pracę po odpaleniu
    pasowałby uszkodzony wtrysk na 1szym cylindrze skoro cos tam sie dzieje z wypadaniem zaplonu akurat na pierwszym cylindrze pomimo podmiany układu wn z innego cylindra
    Cytat Zamieszczone przez x44 Zobacz posta
    1. amplituda napięciowa jest za duża - czy sonda lambda jest do śmieci?
    sondę sprawdza się na wykresie a nie po jakieś amplitudzie
    jak wygląda prawidłowa praca, poczytaj używając szukajki albo w google, zbyt obszerny wątek żeby tłumaczyć
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Niska ta kompresja, zrobiłbym pomiar luzów zaworów.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 May 2019
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie
    Luzy zaworowe były mierzone przed gazowaniem czyli jakieś 8tys km temu. Zawory ssące 0,25 i jeden 0.23. zawory wydechowe 0.3- mechanik mówił że dobre są.

    Dzisiaj zakręciłem butle z gazem i wypaliłem gaz. Przejechałem na benzynie 15 km. Zobaczymy rano jak będzie się zachowywał.

    W między czasie prośba by ktoś odniósł się wyników z testu na obrazku. Są tam jakieś nieprawidłowości..jak to czytać?

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez x44 Zobacz posta
    Są tam jakieś nieprawidłowości..jak to czytać?
    1)Bez wykresu pracy sondy to ciężko wyczuć o co chodzi, może o to że za długo sonda stoi w pozycji bogatej, może o to że nie dochodzi do 0.9V
    a reszta jest opisana
    2. ogólną wartość wypadania zapłonu dla silnika masz 0.61%, jak dojdzie do 4% to najprawdopodobniej katalizator padnie.
    3) zanieczyszczasz środowisko, dopuszczalna wartość przy której jest akceptacja to 2000, u Ciebie jest prawie 5000
    4) dopuszczalna wartość wyskakiwania zapłonu która nie powinna uszkodzić kata dla jednego cylindra jest 39% u Ciebie jest 12%

    kwestia tylko na ile te dane/progi liczbowe są wiarygodne, no bo to ustalał autor programu.

    Przy wypadaniu zapłonu mieszanka się nie dopala przez co katalizator jest nadwyrężany i jest podniesiona emisja.

    Trzeba dojść co jest przyczyną wypadania zapłonu, czy sprawy odsilnikowe (zapieczone/popękane pierścienie,, złe luzy zaworowe, upalone zawory, przestawiony rozrząd) czy układ zapłonowy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 May 2019
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie
    Dziękuję za wyjaśnienia.
    Informacja jest taka, że dzisiaj rano odpalił bez problemów - po tym jak wczoraj zakręciłem butlę. Jak jutro znów odpali bez problemów to umawiam się z gazownikiem na naprawę. Zresztą to by się też zgadzało, że coś z gazem jest bo dzisiaj jak na benzynie jeździłem to sobie przypomniałem, że jeździ gładziej i ma wyraźnie większe przyśpieszenie - świeżo po zagazowaniu nie czułem różnicy między gazem a benzyną.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Zetec] Problem z odpaleniem rano na zimnym silniku
    By marcin-pe17 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 11:52
  2. [TDDi MKIII] Problem z odpaleniem rano..
    By Zibi7071 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 04:14
  3. [TD MkII] Problem z odpaleniem rano,wymieniona pompa
    By brukarz89 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 18:13
  4. [MkII] problem z odpalaniem rano
    By dorian in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 16:11
  5. problem rano kopci na niebiesko
    By adrianbydgoszcz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów