+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka

    Zgasł i juz nie pali :( 2,5v6 z LyPyGy na Jatko

    Cześć Szacowne Grono.
    Pytanie techniczne mam, bo żona wczoraj zamiast do pracy, to z trasy na sznurku za mną wróciła 
    Będzie trochę elaborat, ale naświetlę sprawę...
    Pacjent Mondeo MK3 2,5v6 na automacie, z zasilaniem alternatywnym czyli LyPyGy przebieg oryginalny 260tys
    Kilka tygodni temu zauważyłem , że na zimnym silniku odpala trochę szarpiąc - jakby gubił jeden gar, ale po dosłownie niecałej minucie wszystko było ok. Miałem do tego zajrzeć, ale... wiadomo pilniejsze sprawy były.
    W ostatni piątek, żona wracając do domu miała problem po wbiciu wstecznego - silnik szarpał, gasł parę razy musiała więcej dodać gazu, żeby w ogóle ruszyć.
    Dodam, że objawy niezależnie od rodzaju paliwa - na PB i LyPyGy to samo
    Po weekendzie ledwo odpaliłem auto - działała tylko połowa cylindrów.Po rozgrzaniu było lepiej, ale ledwo jechał. Żona musiała do pracy jechać - po kilku kilometrach objawy ustąpiły, ale co jakiś czas zapłon wypadał.
    Objawy wskazywały na padniętą cewkę. Udało mi się kupić używkę i zagadał o wiele lepiej, ale coś jakby jeszcze przeszkadzało w prawidłowej pracy.
    We wtorek żona wyjechała do pracy i przejechała raptem 20km. Auto zaczęło tracić moc, aż w końcu zgasło całkiem i nie dało się odpalić. Wróciła na sznurku.
    Aktualnie stoi pod domem w ogóle nie gada. Rozrusznik kręci, iskry są (sprawdziłem), ale nie zakaszle nawet
    Skaner podpiąłem - nic nie wykazuje.
    Wymieniłem czujnik położenia wału głównego i wałka rozrządu - też nic.
    Pompę paliwa podpiąłem na krótko - paliwo podaje, listwa zalana, ciśnienie na listwie 3,8bara- nie odpala.
    Próbowałem awaryjnego odpalenia z gazu. Elektrozawory na butli i przy parowniku zaskakują - też nic.
    Podpiąłem kompa pod sterownik gazu - nie pokazuje żadnych błędów - ale i tak nie odpala
    Próbowałem z plaka - odpala od strzała. od razu i pracuje równo.

    Poradźcie, gdzie szukać przyczyny .....

    Z góry dzięki
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    Pompę paliwa podpiąłem na krótko - paliwo podaje, listwa zalana, ciśnienie na listwie 3,8bara- nie odpala.
    Próbowałem awaryjnego odpalenia z gazu. Elektrozawory na butli i przy parowniku zaskakują - też nic.
    Podpiąłem kompa pod sterownik gazu - nie pokazuje żadnych błędów - ale i tak nie odpala
    Próbowałem z plaka - odpala od strzała. od razu i pracuje równo.
    Zerknij czy się nie przerwał wczep kuchenki w wiązkę wtryskiwaczy PB.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    Pompę paliwa podpiąłem na krótko - paliwo podaje, listwa zalana, ciśnienie na listwie 3,8bara- nie odpala.
    czyli wtryski nie puszczają paliwka
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    Próbowałem awaryjnego odpalenia z gazu. Elektrozawory na butli i przy parowniku zaskakują - też nic.
    to że elektrozawory puszczają to jedno, ale czy wtryski puszczają gaz to drugie
    zrób taki trochę głupi test, zdejmij jeden wtrysk gazu albo benzyny i spróbuj uruchomic silnik i popatrz czy leci paliwko/gaz edit: tylko bądz przy tym teście baaardzo ostrożny!!!
    z opisu wynika ze z jakies głupiej przyczyny komputer benzynowy nie wysyła sygnału do wtryskiwaczy prosząc ich o zwolnienie blokady
    jeśli mam rację i przy odpięciu któregoś wtrysku paliwko nie poleci to mamy problem właśnie z elektryką lub elektroniką sterującą wtryskiwaczami
    prześledził bym wtedy wiązki na początek od kompa do listwy wtryskowej
    masz jakiś autoalarm fabryczny/dokładany? może to on odcina dopływ paliwa
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 21-02-2020 o 15:49
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Kiedys świece i przewody wymieniałeś?
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 21-02-2020 o 16:27

  6. #5
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Kiedys świece i przewody wymieniałeś?
    Tutaj nie na to nic do rzeczy, bo paliłby, najwyżej szarpiąc.
    Ewidentnie jest problem z elektryką, jak pisał wyżej splitu i tam trzeba szukać przyczyny problemu.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Fakt mam dołożony alarm (u dealera bo samochód szedł w leasing), ale jest zdeaktywowany. Zacznę od niego - może faktycznie coś się zjebawszy i blokuje sygnał. Najwyżej wywalę go w cholerę w ogóle - pojadę po wiązkach, zmostkuje tam gdzie miał obejście.
    Świece i przewody wymieniam regularnie, bo wiem, że na lypygy trzeba o to dbać - mój 10 (jak nie więcej) samochód w domu z kuchenką pod maską.

    NOSZZZZQRW......
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Dobra, chyba mam

    Dokopałem się do centralki sterującej alarmem. Rozebrałem i w środku jakiś urwany kondensator luźno lata i dwie ścieżki w innym miejscu upalone - podejrzewam, że to to właśnie
    I teraz potrzebuję schematu podłączeniowego do:

    clifford challenger nt pin code v 3.4.1

    żeby sprawdzić, gdzie idą odcięcia i zmostkować...

    Ktoś/coś?
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    a co ma wspolnego centralka alarmu, jak piszesz ze na plaka pali, sprawdz lima czy klapy sie nie zapiekly i moze sie nie otwieraja

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    To by nie miał mocy. Odpalalby i pracowałby nadal równo.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    To by nie miał mocy. Odpalalby i pracowałby nadal równo.
    No wlasnie , mialem taki objaw i nie palil normalnie tylko z plaka , klapy odklejone przeczyszcony lim i jest git

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Wątpię by to było przyczyną. Odłączyć aku na 30 min może to pomoże gdy ECU wczyta ustawienia fabryczne.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Cytat Zamieszczone przez Colorado30 Zobacz posta
    a co ma wspolnego centralka alarmu, jak piszesz ze na plaka pali, sprawdz lima czy klapy sie nie zapiekly i moze sie nie otwieraja
    Poproszę jaśniej :P Jakiś skrót? Na prawdę nie wiem, co to
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Lim- lower intake monifold.
    Ale to nie to.
    lim_gora_brudny1.jpg

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Aaaaaa, dzięki

    ---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Wątpię by to było przyczyną. Odłączyć aku na 30 min może to pomoże gdy ECU wczyta ustawienia fabryczne.
    Stał całą noc bez aku
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Przerabiałem jazdę bez imrc, z blokada otwartych dolotow i nigdy z tego powodu nie miałem problemu z odpalaniem.
    Skaner obd2 podłącz sprawdz sondy, maf, iat, tps, może któryś z tych czujników źle działa przez co ecu nie dobiera mieszanki.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    I teraz potrzebuję schematu podłączeniowego do:

    clifford challenger nt pin code v 3.4.1
    to nie na tym forum, no chyba ze ktos akurat jakims cudem
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Skaner obd2 podłącz sprawdz sondy, maf, iat, tps, może któryś z tych czujników źle działa przez co ecu nie dobiera mieszanki.
    mozesz je wszystkie odpiąć i tak auto zapali
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    To odłączaj po kolei i sprawdzaj.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Errata.

    dalej
    Imrc przeczyszczony, żadnych luzów, działa jak trzeba, klapki się otwiera i nadal sqrwiel nie odpala ....
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Czy jak kręci to czy czuć paliwo?

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    nie odpala
    Sprawdziłeś czy dochodzi napięcie i sterowanie do wtryskiwaczy?
    Z opisu wynikałoby że właśnie jest problem z sygnałem do wtryskiwaczy, więc albo nieciągłość w układzie (może ten wczep sygnału dla kuchenki, może kostki/złączki wiązek silnika niekontaktują) a może tak być że PCM się wyłożył.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] V6 JATKO 5 tka simering na poloske
    By ikceduh in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 16:59
  2. [MkIII] Półoś długa - automat jatko 2,5 v6 - z jakiego innego pasuje ?
    By ikceduh in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 17:39
  3. [Zetec] Zgasł w trakcie jazdy, opalil, znowu zgasł, nie odpalił, opoczął 2 dni i znów odpalił
    By Wigor53 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 06:30
  4. zgasł i nie pali ani na lpg ani na pb-pomocy
    By Rafalrom in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów