+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka

    Komunikat usterka silnika 2.2 175km

    Na wyświetlaczu pojawił się komunikat "usterka silnika". Samochód jeździ normalnie nie ma żadnego spadku mocy ani nic innego. Podłączony do komputera nie pokazał żadnych poważnych błędów oprócz problemów alternatora ( tak stwierdziła osoba, która to robiła -mam wydruki ale nic mi nie mówią). Wszystkie błędy zostały skasowane i komunikat zniknął. Po przejechaniu kilku kilometrów znowu powrócił. Potem zrobiłem alternator (pełna regeneracja) i znowu błędy pokasowane i komunikat zniknął i znowu po przejechaniu kilku kilometrów powrócił.
    Czy ktoś ma pomysł co to może być?

    Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Wawaholic Zobacz posta
    Czy ktoś ma pomysł co to może być?
    Potrzebne konkretne kody błędów, bo tak to nie wiadomo czy może jednak od altka czy od silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Wawaholic Zobacz posta
    Czy ktoś ma pomysł co to może być?
    Potrzebne konkretne kody błędów, bo tak to nie wiadomo czy może jednak od altka czy od silnika.
    Wydruk z podłączenia

    Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Błędy ewidetnie od spadku napięcia. Jakie ledowanie ma alternator w tej chwili? Zregenerowany na oryginalnym regulatorze napięcia?

    Jeśli aku masz sprawny bez zwarcia i ładowanie jest ok to gdzieś musiała się zgubić masa.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Błędy ewidetnie od spadku napięcia. Jakie ledowanie ma alternator w tej chwili? Zregenerowany na oryginalnym regulatorze napięcia?

    Jeśli aku masz sprawny bez zwarcia i ładowanie jest ok to gdzieś musiała się zgubić masa.
    Te wydruki były robione przed regeneracja alternatora. Tu mam test ładowania po regeneracji.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Te testy na maszynie są niewiele warte bo mierzą ładowanie bezwzględne, bez sterowania regulatorem napięcia.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Te testy na maszynie są niewiele warte bo mierzą ładowanie bezwzględne, bez sterowania regulatorem napięcia.
    Czyli co powinienem zrobić?

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 140KM DW10C
    Od
    01 Dec 2007
    Mieszka w
    Lublin
    W wakacje też miałem błąd silnika, z odczytu wynikało, że jest za niskie napięcie odniesienia (nie pamiętam jaki to kod). Błąd się pojawiał w trakcie jazdy i znikał po zgaszeniu silnika. Pojawiał się ponownie ale gdy go przycisnąłem (autostrada). Samochód wyraźnie tracił moc. Po regeneracji alternatora i wymianie sprzęgiełka proglem znikął.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Wawaholic Zobacz posta
    Wydruk z podłączenia
    c1d21 problem z wykryciem czujników ciśnienia kół
    b1b69 zbyt niskie napięcie dla układu ABS
    B10Ad problem z czujnikiem deszczu, uszkodzony moduł BCM (też może wywalać kontrolkę engine)
    B1C98 lewa lampa doświetlająca, uszkodzona, wiązka, uszkodzony moduł sterujący BCM
    p063a czujnik/regulator napięcia daje nieprawidłowe wskazania
    p0560 problem z alternatorem lub przewodem między altkiem a akumulatorem.
    u3003 układ ABS ma problem bo za niskie napięcie dostaje
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    ewidentnie coś z prądem się dzieje

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A że to MKIV to zacząłbym od sprawdzenia czy kable nie wygniły przy wtyczce kompa, czy piny we wtyczce nie zaśniedziały. no i ogólna kontrola wtyczek odpiąć/zapiąć, bo może gdzieś niekontakt i do PCM-a idzie info że zbyt niskie napięcie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Przebieg 1.03.2020 - 204000 km
    Od
    04 Aug 2019
    Mieszka w
    Łódź
    Witam kolegów na forum

    Cytat Zamieszczone przez Wawaholic Zobacz posta
    Na wyświetlaczu pojawił się komunikat "usterka silnika".
    W moim Mondeo mam ten sam problem, pojawia się komunikat "usterka silnika" jednak u mnie nie ma (tak mi się wydaje) żadnych problemów z ładowaniem. Zauważyłem tylko problem ze spalaniem gdzie po zakupie na trasie przy 140 km/h na szóstym biegu trzymał ładnie chwilowe spalanie 6,5 l/100km a teraz dziwnie wariuje od 6-8 l/100km dodatkowo wypalał się dwa razy na odcinku 100 kilometrów a później już był spokój. Po kilku godzinach odpalam a błędu o dziwo nie ma (bo już jednak się do niego przyzwyczaiłem) po czym zapalił się po kilkunastu metrach. W momencie zakupu Mondeo, pół roku temu ten komunikat pojawiał się raz na jakiś czas z niewiadomych przyczyn, teraz wyświetla się cały czas.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    No panowie jeździjcie tak dalej, po całej Polsce są koledzy którzy za piwo podłączą kompa, interfejs kosztuje 40zl.

    Jak czytam takie komentarze że mi się check raz na pół roku zapala i to jest wszystko ok a jak się zapala częściej to w sumie też to mnie krew zalewa. Potem tych gruzów tyle jeździ po polskich drogach...

    Brak słów poprostu

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Przebieg 1.03.2020 - 204000 km
    Od
    04 Aug 2019
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    No panowie jeździjcie tak dalej, po całej Polsce są koledzy którzy za piwo podłączą kompa, interfejs kosztuje 40zl.

    Jak czytam takie komentarze że mi się check raz na pół roku zapala i to jest wszystko ok a jak się zapala częściej to w sumie też to mnie krew zalewa. Potem tych gruzów tyle jeździ po polskich drogach...

    Brak słów poprostu
    Tylko że ja byłem już z tym u mechanika, podłączany był pod komputer kilka razy, gdzie raz był błąd z EGR więc go wyczyściłem, faktycznie był trochę zawalony i się nie domykał, błąd usunięty a komunikat dalej jest.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    No panowie jeździjcie tak dalej, po całej Polsce są koledzy którzy za piwo podłączą kompa, interfejs kosztuje 40zl.

    Jak czytam takie komentarze że mi się check raz na pół roku zapala i to jest wszystko ok a jak się zapala częściej to w sumie też to mnie krew zalewa. Potem tych gruzów tyle jeździ po polskich drogach...

    Brak słów poprostu
    Jak widziałeś co pisałem wcześniej to wiesz, że samochód był podłączany do kompa nie raz.

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Przebieg 1.03.2020 - 204000 km
    Od
    04 Aug 2019
    Mieszka w
    Łódź
    A masz u siebie DPF? Jeżeli tak to masz z nim jakieś problemy?

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez mianowicie Zobacz posta
    A masz u siebie DPF? Jeżeli tak to masz z nim jakieś problemy?
    DPF mam, problemów brak.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A że to MKIV to zacząłbym od sprawdzenia czy kable nie wygniły przy wtyczce kompa, czy piny we wtyczce nie zaśniedziały. no i ogólna kontrola wtyczek odpiąć/zapiąć, bo może gdzieś niekontakt i do PCM-a idzie info że zbyt niskie napięcie.
    Czy możecie mi polecić kogoś w Wawie lub okolicy kto mi to wszystko ogarnie?

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Wawaholic Zobacz posta
    Czy możecie mi polecić kogoś w Wawie lub okolicy kto mi to wszystko ogarnie?
    To to sam ogarniesz, trza rozpiąć i zapiąć wtyczki/kostki, i zwrócić uwagę na kabelki przy PCM-ie czy nie wygniły.
    Bo tak to o konkretnego elektryka który miałby pojęcie to ciężkawo. @Paolo zna mondki od podszewki ale czy podjąłby się elektryki w MKIV to ciężko wyczuć, skontaktuj się z nim, w podpisie ma fona podanego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    07 Sep 2016
    Mieszka w
    Zielonka
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Wawaholic Zobacz posta
    Czy możecie mi polecić kogoś w Wawie lub okolicy kto mi to wszystko ogarnie?
    To to sam ogarniesz, trza rozpiąć i zapiąć wtyczki/kostki, i zwrócić uwagę na kabelki przy PCM-ie czy nie wygniły.
    Bo tak to o konkretnego elektryka który miałby pojęcie to ciężkawo. @Paolo zna mondki od podszewki ale czy podjąłby się elektryki w MKIV to ciężko wyczuć, skontaktuj się z nim, w podpisie ma fona podanego.
    Ok, dzięki. Zadzwonię do niego.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Komunikat usterka silnika ford mondeo mk4 2.2 Tdci 200km przebieg 185tys
    By kozigreg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 23:55
  2. focus 1.6 mk2FL 08' komunikat usterka silnika.
    By Piotrab92 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2017, 19:03
  3. [TDCi MKIV] KOMUNIKAT USTERKA SILNIKA POWYŻEJ 3 TYS OBROTÓW
    By doutdes in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 19:53
  4. [Duratec] Nie odpala, komunikat- usterka silnika, immo włączony.
    By Jares01 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 09:08
  5. [TDCi MKIV] komunikat "Usterka silnika" - żółta ikona silnika
    By milluk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 01:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów