+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz

    Dobór przepustnicy 2,0 Duratec

    Witam, mam pytanie czy kupując przepustnice do silnika 2,0 Duratec musza zwracać uwagę na jakieś numery czy wystarczy, ze jest to przepustnica do 1,8 lub 2,0 Duratec? Wyglądają praktycznie wszystkie tak samo. O czym ewentualnie mówi oznaczenie Shift? Podaje w razie co numer VIN WF0WXXGBBW6J15121 .Moja przepustnica ma oznaczenie 1S7H-9E626-HE Shift 2.Niestety z końcówka HE nie znalazłem kompletnie żadnej. Znalazłem natomiast przepustnice z 2007 roku z oznaczeniem 1S7G-9E626-JG Shift 2. Czy będzie pasowała do mojego auta?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Przepustnica musi być do 2.0, od 1.8 jest inna. Reszta bez znaczenia, kupisz od 10zł. Po co chcesz zmienić przepustnicę?

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Przepustnica musi być do 2.0, od 1.8 jest inna. Reszta bez znaczenia, kupisz od 10zł. Po co chcesz zmienić przepustnicę?
    Trochę przekombinowalem sprawę. Występowało u mnie póki silnik się dobrze nie rozgrzeje takie powolne opadanie obrotów. Jako, ze byłem w posiadaniu drugiego potencjometru od otwarcia przepustnicy to postanowiłem go wymienić. I chyba ukręcili jeden plastikowy gwint. Tzn trzyma się dobrze ale ogólnie jest jeszcze gorzej, auto trzyma wyższe obroty, podbija je na chwile w momencie zatrzymywania i zawieszają się na chwile w okolicy 1200 przy wrzuceniu luzu. Jakie numery będą pasowały do mojego auta może ktoś wie?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Możesz mieć problem z lewym powietrzem, zrób samoadaptację i zobacz czy coś się poprawi. http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...3%B3%C5%BCnice

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Ja od dłuższego czasu mam problemy z lekkim drganiem auta w zakresie 2 a 2,5 tys obrotów oraz mam takie wrażenie, ze auto jakby siectroche dlawilo. Ale wszyscy mechanicy nie widza problemy, facet który montował lpg również mówi, ze nie łapie lewego powietrza bo korekty paliwowe są ok. A z obrotami itd to mam problemy od zawsze

    Taka chyba powinna być ok:
    https://allegro.pl/oferta/przepustni...ource=facebook

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Na próbę na odpalonym silniku odepnij wtyczkę od krokowca i zobacz czy silnik zgaśnie. Przepustnica ok, tu masz taniej https://allegro.pl/oferta/przepustni...-ca-8581006983

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Na próbę na odpalonym silniku odepnij wtyczkę od krokowca i zobacz czy silnik zgaśnie. Przepustnica ok, tu masz taniej https://allegro.pl/oferta/przepustni...-ca-8581006983
    Jesteś pewien, ze będzie pasować? Widziałem ją ale nie ma tej białej naklejki i obawiałem się czy będzie pasować. Na przepustnicy są tez oznaczenia SHIFT 1, 2 lub 3 i nie wiem o czym one mówią... rocznik tez nie ma znaczenia?

    A co do krokowca to kiedyś go odłączyłem i nie było żadnej różnicy, silnik dalej pracował. Podmienialem na inne używki i czasami nawet jeszcze bardziej falowaly obroty

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    A co do krokowca to kiedyś go odłączyłem i nie było żadnej różnicy, silnik dalej pracował
    Albo krokowiec zablokowany albo masz lewe powietrze, po odłączeniu silnik powinien zgasnąć. Obstawiam jednak lewe powietrze bo ciężko uwierzyć że kilka krokowców było by zepsute.
    Przepustnica jest od 2.0 i tu nie ma znaczenie jaki rok produkcji, będzie pasowała. Ja zmieniałem w 1.8 na tą od 2.0, po zakupie umyłem i doregulowałem, wszystko hula.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    A co do krokowca to kiedyś go odłączyłem i nie było żadnej różnicy, silnik dalej pracował
    Albo krokowiec zablokowany albo masz lewe powietrze, po odłączeniu silnik powinien zgasnąć. Obstawiam jednak lewe powietrze bo ciężko uwierzyć że kilka krokowców było by zepsute.
    Przepustnica jest od 2.0 i tu nie ma znaczenie jaki rok produkcji, będzie pasowała. Ja zmieniałem w 1.8 na tą od 2.0, po zakupie umyłem i doregulowałem, wszystko hula.
    Ok, zamówiłem tą, która podesłałeś. Dzieki. A w jaki sposób ja regulowałes? Mówisz o adaptacji czy jakoś ręcznie ją regulowales?

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Na przepustnicy jest zaklejona śruba na ampul, zmniejszyłem trochę otwarcie przepustnicy bo miałem problem z obrotami.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    A jak w domowy sposób najłatwiej szukać czy auto łapie gdzieś lewe powietrze?

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    A jak w domowy sposób najłatwiej szukać czy auto łapie gdzieś lewe powietrze?
    Autostart i delikatnie psikać w pobliżu podejrzanych miejsc, jak przez nieszczelność silnik zassie autostartu to zmieni pracę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    A jak w domowy sposób najłatwiej szukać czy auto łapie gdzieś lewe powietrze?
    Autostart i delikatnie psikać w pobliżu podejrzanych miejsc, jak przez nieszczelność silnik zassie autostartu to zmieni pracę.
    A czy mogę zastosować plaka? Mam go w domu a słyszałem, ze tez może byc

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sam nie używałem, ale sporo luda pisało że też daje radę.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Panowie ja już zgłupiałem... na luzie auto trzymało obroty w okolicy 800-1000 obrotów- w zależności od humoru. Odłączyłem wtyczkę od krokowca i obroty spadły na około 750-780. Hmm... mówię dodam gazu i ku mojemu zdziwieniu wskazówka żwawo podskoczyła i płynnie opadła, bez żadnego zawieszania się obrotów itd. Ok to mówię przejadę się i auto jedzie ok... jadę wrzucam na luz i obroty spadają płynnie. Żadnych przygazowek czy zawieszania się obrotów. Oczywiście zapalił się check ale to pewnie ze względu na odpieta kostkę od krokowca. Gdy ja spowrotem podpiąłem to od nowa problemy, samoczynne przygazowki, zawieszanie obrotów. Na wpietej kostce podczas toczenia auto trzyma około 1200 obrotów a w momencie całkowitego zatrzymania podbija na moment na około 1500. Ktoś cos z tego rozumie...? Bo ja nic. Myślałem, ze po odpięciu wtyczki będzie jeszcze gorzej a tu auto pracuje tak jak Powinno.
    Edit: po włączeniu klimatyzacji obroty pikują mocniej w dół i czuć, ze auto ma ciężko oraz są lekkie drgania. Czyli ewidentnie brakuje mu krokowca ale jednak brak jest zawieszania się obrotów.
    Ostatnio edytowane przez archi90 ; 02-03-2020 o 20:20

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Miałem to samo po wyminie przepustnicy, pomogła regulacja.

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Spsikalem wczoraj plakiem przepustnice, krokowca i nie było żadnej różnicy w pracy.
    Zrobiłem natomiast po raz kolejny adaptacje ale trochę inaczej i jest zdecydowanie lepiej, z tym ze po odpaleniu trzymałem jakieś 6min na luzie i dopiero podniosłem obroty na jakieś 1300-1500 na 2,5 minuty. Teraz nie zawieszają się obroty.
    Raz albo dwa zdarzyło się jednak, ze przy bardzo gwałtownym dodaniu gazu na luzie było słychać takie puknięcie z okolic silnika i szarpnięcie.

    Kusi mnie trochę żeby jeszcze wykręcić troszke tą śrubę w przepustnicy by obroty troszeczkę spadły ale boje się, ze znowu przedobrze. Chyba ciężko będzie wydłubać ten klej, twardy jak skala. No i podobno nie powinno się tym kręcić 🤔

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Klej wydłubiesz bez problemu tylko trzeba to zrobić dokładnie, ja miałem trochę za bardzo otwartą. Regulowałem tak żeby była jak najbardziej zamknięta i płynnie pracowała. Piskać plakiem możesz okolice kolektora dolotowego, często pękał wężyk między kolektorem a silnikiem.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Tzn w które miejsce należałoby dokładniej psikac?

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    Tzn w które miejsce należałoby dokładniej psikac?
    tam gdzie występuje podciśnienie, uszczelki kolektora ssącego, sam kolektor, wężyki podciśnień i ich mocowania na króćcach silnika jak i elementów do których dochodzą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 11:40
  2. [Duratec]modyfikacja przepustnicy
    By napek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 01:40
  3. [Duratec]Opaska na przepustnicy - jak to zapiąć?
    By valhard in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 08:44
  4. [Duratec]Siłownik przepustnicy-MK3 2.0
    By Arturro in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 16:39
  5. [Duratec]Czujnik przepustnicy
    By wietpol2 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów