+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin

    Unhappy Zmiana audio. Co gra u Was i się sprawdza bo ja zgrzytam zębami.

    Witam.

    Na wstępie zaznaczę, że nie znam się na CA ale i nie wymagam cudów.

    Wymieniłem ostatnio fabryczne 6000CD na tanie JVC o ciągłej mocy 4x22W, żeby tylko mp3 czytało jak na XXI wiek przystało. No ale jak już zagrało... Stwierdziłem że potrzebuję głośniej i choć trochę więcej basu. Nie chciałem dłubać, więc kupiłem na przód jajka hertza konkretnie https://www.hertzaudiovideo.com/car-...ieci-dcx570_3/
    Niby markowe, moc 60WRMS i pasmo od 60Hz. Z założenia powinno być znacznie lepiej ale nie jest. Ktoś coś podpowiedział, kupiłem 2 drożne https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/pro...specifications Moc trochę mniejsza ale pasmo od 36Hz! I jest jeszcze gorzej. Charczą tak samo a basu jakby jeszcze mniej. Na szczęście mogę je jeszcze oddać.

    Generalnie odkręcając głośność na maxa jest wystarczająco głośno co było założeniem. Niestety oba zestawy głośników w zależności od piosenki zaczynają charczeć od głośności 28-30/35 a basu jest jak na lekarstwo. O dodaniu basu na korektorze mogę zapomnieć bo zaczyna charczeć dużo wcześniej. Wrażenie jest takie że jest głośno ale jakby nie było w tym powera. Głośniki mają właściwie ustawione fazy. Testowałem oba zestawy bez tapicerki i na postoju więc nic nie skrzypi ani nie buczy. To głośniki charczą w identyczny sposób jak wszystkie znane mi domowe kolumny/głośniki kiedy zostaną za bardzo wysterowane.

    Nie znam się ale trochę poczytałem i zastanawia mnie:
    - Mam kupić w ciemno 2 razy droższe głośniki o podobnej specyfikacji z nadzieją że to zagra? Z zakresu głośników 5x7 i 165mm wszystkie mają na papierze bardzo podobne parametry a przecież te które kupiłem to nie były chińczyki noname.
    - Wszędzie jako podstawę pod jakiekolwiek CA piszą o wygłuszaniu drzwi. Tylko nie rozumiem po co MI to, skoro ja nie szukam pięknie zarysowanej sceny ani nie mam problemu z żadnymi szumami, trzeszczeniem itp. Nie mówię że nie ale wątpię żeby rozwiązało mój problem?!
    - Może to radio przy maksymalnym wzmocnieniu nie daje rady? Koniec końców to markowy ale tani grajek(nie chciałem płacić za zbędne bajery typu bt czy kilka kolorów podświetlania).

    Koledzy pomóżcie proszę!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    Może to radio przy maksymalnym wzmocnieniu nie daje rady?
    Najprawdopodobniej w tym jest problem, radio nie ma siły trząść głośnikami.
    Poszukaj po modelu jaki konkretnie układ wzmacniający pakowany był do radia, bo się okaże że jakiś max 15W na kanał.
    Inna sprawa, może tak być że się felerny egzemplarz radia trafił.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Możesz mi podpowiedzieć gdzie mam czegoś takiego szukać? To radio jak większość obecnie produkowanych ma 4x50w max i 4x22w rms i wg badań jakiegoś magazynu audio one wszystkie mają faktycznie 20-22W.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zapodaj jaki jest konkretny model tego radia to zobaczę czy są jakieś dane dostępne o jego wnętrznościach.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    JVC KD-X152

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    JVC KD-X152
    Niestety żadnych danych o wnętrznościach.
    Podejrzewam że problem jest w samym radiu, może jakiś felerny egzemplarz, bo nawet jakby głośniki były zbyt mocne to nie powinno charczeć.
    Tam może siedzieć wzmacniacz klasy D, i teraz testa trza by zrobić - podpiąć pojedynczo głośnik na każdy kanał i osłuchać czy na każdym kanale jest lipa czy na jakimś pojedynczym.
    Na fabrycznych głośnikach też charczy?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Na fabrycznych głośnikach było jeszcze gorzej.
    Robiłem podobny test żeby sprawdzić czy nie pomyliłem kabli przy podłączaniu(lutowałem). Tyle że sterowałem radiem na poszczególne kanały. Z tyłu siedzą jeszcze oryginalne. Podobno identyczne jak z przodu. Oba raz że grają ogólnie słabiej to bardziej charczą. Na oryginalnym radiu też grały słabiej ale rzadko coś pierdziało. Tego się nie czepiam bo wyczytałem że mają za małą komorę(drzwi) i to przez to. No właśnie może na te nowe głośniki przód też jest za mały?

    Co do podłączenia to taka ciekawostka. Oryginalnie zamontowane radio miało doprowadzone przewody różnej długości, kilka było za krótkich. Obstawiam że ktoś w fabryce albo u dealera wzbił się na wyżyny druciarstwa: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200221_075003.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	247.6 KB
ID:	10786

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    Tyle że sterowałem radiem na poszczególne kanały.
    Chodzi o to żeby pojedynczy głośnik zapinać bezpośrednio do pinów w gnieździe, pozapinać się po kolei na każdy kanał, i wtedy sprawdzać czy jest zmiana.

    ---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    Oryginalnie zamontowane radio miało doprowadzone przewody różnej długości, kilka było za krótkich. Obstawiam że ktoś w fabryce albo u dealera wzbił się na wyżyny druciarstwa:
    Może ktoś wcześniej zasadził zewnętrzny wzmacniacz, i jak auto szło do sprzedaży to go wypruł.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Ehh, mogłem jeszcze boczków nie zakładać:/ Jutro jak będzie widniej sprawdzę to i dam znać.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    Ehh, mogłem jeszcze boczków nie zakładać:/ Jutro jak będzie widniej sprawdzę to i dam znać.
    A nie masz starych głośników?
    Na starych sprawdź, jak dalej będzie charchot to radio do zwrotu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Ja mam głośniki dwudrożne te lepsze z Mondeo mk3, zamontowane cztery sztuki https://allegro.pl/oferta/glosnik-dr...szt-8924214109, wcześniej miałem papierowe, zmiana na duży plus w całym zakresie tonów, niskie ładnie grają, nie ma buczenia, wysokie nie kłują w uszy. Do tego radio PIONEER MVH-S310BT(dodatkowo masz bluetooth), nie ma żadnego charczenia przy niskich tonach, basik też daje nieźle, choć każdy ma różne wymagania i dopiero dla niektórych subwoofer zapewnia odpowiedni poziom. Moim zdaniem bardzo dobre głośniczki i nie trzeba wydawać dużo kasy.
    Ostatnio edytowane przez Mortal_Kombat ; 06-03-2020 o 19:54

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Chyba coś źle napisałem więc wyjaśniam. I na starych i na nowych głośnikach charczy w zależności od głośności. Z tym że na starych już od ~połowy a na nowych od ~3/4 głośności. Na starych nawet przy maxie nie było dość głośno. Na nowych jest. Kwestie "słabego" basu jestem w stanie odpuścić. Może za bardzo się przyzwyczaiłem do domowych kolumn. Chodzi już tylko o to charczenie. Nie mam czego sprawdzać na starych.

    To charczenie jest identyczne jak w domowym starym zestawie audio "wierzy" kiedy się odkręcić głośność w okolice maxa.

    @Mortal_Kombat: przy głośności maxymalnej jest wszystko ok?

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    Chodzi już tylko o to charczenie. Nie mam czego sprawdzać na starych.
    Chodzi o to żeby się podpiąć bezpośrednio w gniazdo w radiu żeby wyeliminować problem ze stratami/usterką na okablowaniu auta.
    Jeśli po podpięciu się prosto w radio dalej będzie rzęcholić no to wina radia, jak będzie czysto to problem w okablowaniu.
    I tak jak pisałem, każdy kanał pojedynczo sprawdzać w gnieździe radiowym, niewygodne bo trza zasilanie doprowadzić no i później pojedynczo podpinać bezpośrednio głośnik pod piny kanałów, ale da to odpowiedź czy radio jest sprawne.
    Bo tak to się nakombinujesz z głośnikami a może się okazać że ból jest z samym radiem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    W moim radiu jest maksymalna regulacja do poziomu 60, dziś sprawdziłem do 50 nic nie charczy (w ustawieniach mam lekko podbity bas), dalej się bałem żeby nie posadzić głośników, jak słucham głośno to dla mnie komfortowo się słucha na poziomie 35-40.

    Netoper dobrze pisze posprawdzaj kable, kiedyś w domu miałem problem w moim zestawie audio, kabel z PC do wzmacniacza chyba ze starości, załącz powodować trzeszczenie. Ja bym jeszcze sprawdził zasilanie do radia czy dobre jest napięcie. A jak to nie pomoże to pożycz od kogoś radio do testów.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Wybaczcie że się nie odzywałem. Problem został rozwiązany. Mam nadzieję że komuś się to przyda więc napiszę co i jak.

    Charczenie głośników w okolicach maksymalnej głośności to nic innego jak przesterowanie wzmacniacza czyli zniekształcenie sygnału audio. Dzieje się tak, kiedy odkręcamy na maxa. Głośniki mogą przyjąć jeszcze więcej mocy ale wzmacniacz zwyczajnie nie wyrabia. Nie jest to jego wada. Dlaczego u jednych to słychać a u innych nie? Trudno znaleźć ludzi z identycznym autem, radiem i głośnikami poza serią.

    U mnie problem rozwiązała instalacja małego wzmacniacza.

    Kwestia współpracy głośników i wzmacniacza oraz ich doboru jest świetnie opisana na poniższym filmiku:

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk Zobacz posta
    wzmacniacz zwyczajnie nie wyrabia. Nie jest to jego wada. Dlaczego u jednych to słychać a u innych nie?
    Dużo zależy od klasy modułu wzmacniacza oraz konstrukcji samej płyty i filtrów, budżetowe płyty są bardzo ubogie w jakieś układy poprawiające dźwięk. (inna sprawa że potrafią się fabrycznie trafić nie do końca sprawne układy/płyty)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Jak sprawdza się zawory?
    By Jankes in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 18:10
  2. [Audio]zmiana cd6000 na sony
    By mcmac in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 00:28
  3. [Audio] Zmiana podświetlenia 6000 CD
    By Ryzu in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 01:02
  4. [Audio]Zmiana radia 2din
    By sztacha in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 11:24
  5. [MkI] Sonda Lambda - jak dokładnie się ją sprawdza??
    By benekb in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów