+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkIII] Wypalone lustra ksenonów - regeneracja?

    Witam,

    W oryginalnych ksenonach (mkIII) mam zużyte (zmatowione, miejscowo poczerniałe) lustra świateł mijania - czyli właśnie tych ksenonowych. Efekt: światła mijania słabsze, niż być mogą.

    Serwis Forda oferuje wymianę kompletnych reflektorów. Litościwie pomysł ten pominę milczeniem.

    Spec od ksenonów proponuje wymianę układu optycznego, czyli lustra (lub odbłyśnika, jak zwą to niektórzy) oraz soczewki. Soczewka jest szklana, nie zużywa się, ale spec oferuje tylko i wyłącznie wymianę kompletu. Koszt: 300 zł od lampy, wraz z montażem.

    Spec twierdzi także, że regeneracja luster od lamp ksenonowych mija się z celem: nowa powłoka odblaskowa wystarczy na góra tydzień, bo od temperatury szybko się złuszczy.

    Firmy regenerujące reflektory twierdzą, że lustra od ksenonów można bezproblemowo pokryć nową, trwałą warstwą odblaskową. Stosowana technika (metalizacja próżniowa) jest ponoć identyczna co przy produkcji nowych elementów, a po naprawie odbłyśnik ma mieć trwałość jak część fabrycznie nowa. Koszt: kilkadziesiąt złotych od lampy, demontaż/montaż we własnym zakresie (to akurat nie problem, przećwiczyłem, na życzenie służę radą).

    Po pierwsze: komu wierzyć? Czy przerabiał ktoś regenerację odbłyśników od ksenonów? Jakie efekty, jaka trwałość naprawy?

    Po drugie: z szybkiego wywiadu wynika, że odbłyśnik reflektora ksenonowego do mkIII nie występuje w przyrodzie jako część eksploatacyjna. Ponieważ zdaniem firm regenerujących reflektory nie sposób dostać także układu optycznego, którym (o dziwo) dysponuje wspomniany spec od ksenonów, można mieć nadzieję, że i sam odbłyśnik uda się jednak gdzieś kupić. Czy zna ktoś jakieś źródło, w którym warto spytać?

    Zdjęcie:


    Z prawej opisywany odbłyśnik, widoczne są ciemne miejsca bez warstwy odblaskowej. Odbłyśnik stanowi jednocześnie element, w któwym mocowany jest palnik - "żarówka" ksenonowa. Z lewej soczewka, która znajduje się przed palnikiem. Ta nie zużywa się, ale pokrywa brudem - jeżeli z zewnątrz wydaje się być mleczna, warto rozmontować lampę i wyczyścić elementy optyczne.

    BTW, temat jest zdecydowanie "na czasie" - gdy rząd uszczęśliwi nas w końcu nakazem stałej jazdy na światłach, popyt na nowe (regenerowane?) lustra lamp, palniki ksenonowe i tym podobne duperele wzrosnąć powinien dość istotnie...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    xenon

    Proponuje kupić nowe lampy z xenonami teraz tego pełno a te stare sprzedać strata jaka bedzie jeżeli bedzie to minimalna, a wymiana lampy w mondeo to coś wspaniałego!!!!

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: xenon

    Nowy reflektor ksenonowy do Mondeo to koszt ok. 2000 zł. Stare sprzedałbym po złotych kilkaset. Jeżeli 2-3 kPLN różnicy na dwóch sztukach to dla Ciebie "minimalna strata", to pozostaje mi tylko pogratulować (i pozazdrościć, nie ukrywam) poziomu zamożności...

  5. #4

    xeny

    Na allegro chodzą po 1000 do 1500 prawie nówki a swoje pchasz za 1000 i po sprawie

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: xeny

    "Prawie nówki" to ja mam teraz - i mają wypalone odbłyśniki.

    BTW, wydawanie 500 zł tylko po to, by uradować się łatwością wymiany reflektorów uważam za pomysł... cóż, ujmę to łagodnie: nieprzemyślany.


  7. #6

    Re: xenon

    Cytat Zamieszczone przez Teo
    Nowy reflektor ksenonowy do Mondeo to koszt ok. 2000 zł. Stare sprzedałbym po złotych kilkaset. Jeżeli 2-3 kPLN różnicy na dwóch sztukach to dla Ciebie "minimalna strata", to pozostaje mi tylko pogratulować (i pozazdrościć, nie ukrywam) poziomu zamożności...
    Metalizacja próżniowa zalatwi problem :metal

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Miroo
    Imię
    Mirek
    Opis
    MK3 TDDI
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    WP-Plock city
    Pomysł z regeneracją wydaje mi się najlepszy.Jaką gwarancje daje ta firma?
    Stołeczne Książęce Miasto Płock
    Było 1.8TD....jest....2.0TDDI

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    wydaj te kilkadziesiąt zł. na metalizację próżniową, nie będzie to chyba zbyt duży uszczerbek w kieszeni i ocenisz po czasie czy było warto, a nowe zawsze zdążysz kupić
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Nissan Pathfinder
    Od
    17 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżeli chcesz zrobić robote kompleksowo to sprawdz w tej http://www.xenon.waw.pl/ firmie. Jeden z chłopkaków z klubu Mitsubishi robił u nich sigme http://www.mitsubishiklub.fora.pl/viewtopic.php?t=44 i był zadowolony

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotras
    Jeżeli chcesz zrobić robote kompleksowo to sprawdz w tej http://www.xenon.waw.pl/ firmie.
    Właśnie w tej firmie zaproponowano mi wymianę optyki (odbłyśniki + soczewki). Tam też usłyszałem, że regeneracja lustra nie jest możliwa, bo starczy góra na tydzień.

    Wbrew tej opinii spróbuję jednak regeneracji...

    PS krzys-68 - dzięki za konkretną odpowiedź.

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EB PS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Update:

    Lampy zostały już poprawione. W jednej wymieniłem odbłyśnik na element używany, oryginalny, w idealnym stanie. W drugą wsadziłem odbłyśnik po regeneracji (zrobionej tutaj: http://www.reflektory.gda.pl). Na oko obie części - odbłyśnik oryginalny i regenerowany - wyglądały identycznie, tymczasem okazało się, że regenerowany świeci lepiej.

    Na dalszą część testu, której tematem będzie trwałość części regenerowanej w stosunku do oryginalnej, poczekać należy jakieś kilka miesięcy

  13. #12
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    podgrzeje kotleta

    chodzi o to ze u mnie xenony wydaja sie jakies slabe... mam dokladnie takie same przydymienie na gorze na tym "czyms" do okola soczewki jak fotka na tej aukcji. Czy to znaczy ze lampa do wymiany? nie wiem tez ile maja zarniki...

    http://allegro.pl/item704864829_ford..._oryginal.html

  14. #13
    a nie orientujecie sie czy ktos w wawie lub okolicach regeneruje odblysniki ?

  15. #14
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    zabralem sie za zbieranie ofert za regeneracja i firma z poznania chce od 300 do 500zl za komplet, chcialem wyslac do nich cale lampy ale jakos wydaje mi sie to za drogo...

    EDIT:

    obdzwonilem kilka firm i wychodzi na to ze ten nalot na pierscieniu wokol soczewki w ogole nie ma wplywu na jakos swiatla, jedynie tylko odblysnik a koszt to 80zl/szt takze dzisiaj rozbiore lampe i zobacze czy czasem odblysnik nie zrobil sie czary lub matowy

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jak już rozbierzesz to pokaż jak bardzo masz wypalone odblaski. Mam wrażenie że i mnie to czeka
    wypisuję się z tego kraju...

  17. #16
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez jakubbi
    Jak już rozbierzesz to pokaż jak bardzo masz wypalone odblaski. Mam wrażenie że i mnie to czeka
    Tez popatrzę, tak dla sportu

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    witam,

    Pisałem w innym wątku na tym forum, że znalazłem warsztat pod Warszawą w Kobyłce (ul. Napoleona 39; tel 506 134 247), który zajmuje się odnową lamp.
    Regenerację robiłem ok 2 tyg temu i jest duza różnica w świeceniu, mimo że nie miałem mocno wypalonych odbłyśników. Zapłacilem 60 zł za dwa odbłyśniki. Według mnie nie ma co się zastanawiać, różnica w świeceniu jest znacząca, a koszta niewielkie. Trzeba tylko dostarczyć same odbłysniki, nie rozbierają sami lamp. Pozdr

  19. #18
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    no i rozebralem, odkrecilem odblysnik i..... nie moglem go wyciagnac z lampy bo jest za duzy, trzeba rozklejac lampe a na to juz nie mialem czasu, chyba ze ktos zna jakis sposob na to bez rozklejania to chetnie przeczytam o tym na domiar zlego tak sie nameczylem przy tym ze masakra, pozniej wlozyc tam te podkladeczki i skrecic to wspolczuje. A i tak wydaje mi sie ze cos zle zmontowalem bo lampka troche nizej swieci i soczewka tak jakby jest bardziej schowana niz ta nie rozbierana ;/

    Bede mial czas na weekend to rozbiore znowu i zobacze czy czegos nie przeoczylem

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    pomęcz się....odbłyśnik wychodzi bez rozklejania...do tulejek gumowych może być przydatna penseta,albo małe kleszczyki elektroniczne-podgięte

  21. #20
    adela
    Gość
    Może za dużo wypiłem... ale
    Przecież xenon mkIII nie korzysta (chyba) z odbłyśników.
    Przeca to chyba idzie przez soczewkę...

    Kosmos czy jak

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 14:10
  2. [MkII] Lustra
    By SpiderM in forum Tuning
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 11:07
  3. [MkII] Lustra gdzie dostać?
    By SpiderM in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 10:15
  4. [Zetec]wypalone zawory?
    By grzesiek78-78 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 22:13
  5. [MkI] światła- lustra
    By tom027 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-05-2006, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów