+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Ukrêci³em szpilkê

    Witajcie,
    Jak w temacie. Podczas zmiany kó³ jedna nakrêtka przedniego ko³a krêci siê razem ze szpilk±. Teraz mam 3x 16' i 1x 15', bo tej ukrêconej nie mogê siê pozbyæ. Co trzeba przygotowaæ do naprawy? Wystarczy sama szpilka, czy dodatkowo np. trzeba wymieniæ ³o¿ysko w pia¶cie? Jaki jest przewidywalny koszt takiej operacji i jakie niespodzianki mog± mnie spotkaæ.
    Zastanów siê czy ty³ka w który dzisiaj kopiesz, nie bêdziesz jutro musia³ ca³owaæ.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin

    Re: [MkII] Ukrêci³em szpilkê

    Cytat Zamieszczone przez marbo1
    Witajcie,
    Jak w temacie. Podczas zmiany kó³ jedna nakrêtka przedniego ko³a krêci siê razem ze szpilk±. Teraz mam 3x 16' i 1x 15', bo tej ukrêconej nie mogê siê pozbyæ. Co trzeba przygotowaæ do naprawy? Wystarczy sama szpilka, czy dodatkowo np. trzeba wymieniæ ³o¿ysko w pia¶cie? Jaki jest przewidywalny koszt takiej operacji i jakie niespodzianki mog± mnie spotkaæ.
    Koszt szpili to bodaj¿e 3,70z³ w ASO. Z wymian± wiêkszych problemów nie ma. Star± szpile trzeba poprostu wybiæ m³oteczkiem. Poniewa¿ koñcówka szpili ta która jest osadzona w pia¶cie, jest z±bkowana to przy zak³adaniu nalezy uwa¿aæ coby nowa szpila wesz³a w stare z±bki, a pó¼niej ju¿ tylko nakrêcasz nakrêtkê na now± szpile i dokrêcasz wci±gaj±c j± w otówr...

    Powodzenia

  4. #3
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Chyba bêdziesz musia³ zwrotnie ¶ciagaæ i ci±æ szpilke od drugij strony, ale moze jest jaki¶ bezbolesny spodób na pozbycie siê tego problemu

  5. #4
    To znaczy, ¿e je¶li na przyk³ad obetnê nakrêtkê i wybijê szpilkê, to nie bêdê musia³ ¶ci±gaæ tarczy i ca³ego tego ustrojstwa?
    Zastanów siê czy ty³ka w który dzisiaj kopiesz, nie bêdziesz jutro musia³ ca³owaæ.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez marbo1
    To znaczy, ¿e je¶li na przyk³ad obetnê nakrêtkê i wybijê szpilkê, to nie bêdê musia³ ¶ci±gaæ tarczy i ca³ego tego ustrojstwa?
    Raczej tak... Ja u siebie wymieni³em 3 szpile w tym dwie w przednich ko³ach i zarówno u³amana jak i nowa szpila na styk wychodz± z ty³u tarczy i nic dodatkowo nie trzeba wykrêcaæ... Mysle ¿e w MKII jest tak samo

  7. #6
    Spokojnie. Ja pare razy ju¿ to przerabia³em. Szpilka kosztuje grosze, roboty na 20min, ¿adnego powa¿nego rozbierania auta. Nic nie tniemy. Jak napisa³ Mirron -¶ci±gasz ko³o i t± urwan± musisz wybiæ w do ¶rodka. Mo¿e byæ konieczno¶æ jedynie ¶ci±gniêcia tarczy je¶li chcesz mieæ dobre doj¶cie i przegl±d sytuacji. Szpilka siedzi ciasno wiêc siê nie obawiaj jak nie bêdzie ustêpowaæ. Trzeba solidnie waln±æ przez jaki¶ trzpieñ (stary zawór z g³owicy). Now± szpilkê wciskasz lekko a pu¼niej doci±gaj±c ko³o ustalisz j± we w³asciwym punkcie

  8. #7
    Bêdê musia³ ci±æ, bo ja szpilki nie z³ama³em , tylko obraca siê ona razem z nakrêtk± i ko³a nie mo¿na zdj±æ. Te z±bki z ty³u prawdopodobnie siê zerwa³y. Mam nadziejê ¿e tylko na szpilce a nie w pia¶cie. Mechanior powiedzia³ mi, ¿e roboty jest na kilka godzin bo trzeba bêdzie zdj±æ piastê i najprawdopodobniej przy okazji rozwali siê ³o¿ysko, ale skoro mówicie ¿e szpile wychodz± bez zdejmowania nawet tarczy, to trochê siê uspokoi³em.
    Zastanów siê czy ty³ka w który dzisiaj kopiesz, nie bêdziesz jutro musia³ ca³owaæ.

  9. #8
    Klubowicz
    Foczka

    Imiê
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    wsad¼ jakiego¶ ³oma i mocno naci±gaj ko³o tak jak by¶ chcia³ wyrwaæ z tej ¶ruby a druga osoba niech sprubuje odkrêciæ (najlepiej kluczem pneumatycznym)

    by³a ukochana Amanda ST-killer by³ Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 ³apy pêdzony, jest Jaguar XF na nie w³a¶ciwe paliwo
    ju¿ nie nale¿e do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod g³owic± za to nale¿e do klanu KLS
    jaki¶ problem dzwoñ 669 997 993



  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar bartek-kg
    Imiê
    Bartek
    Opis
    Mondeo MK2 97/00 Pakiet ST
    Od
    16 Jan 2007
    Mieszka w
    Ko³obrzeg/Szczecin
    ja tez kiedys ukrecilem szpilke w przednim lewym kole. Wystarczylo ja troche popukac mlotkiem i odciac z drugiej strony. Wystarczylo zalozyc inna szpilke i gitara. Troche sie nadenerwowalem bo to mi sie zdarzylo na trasie, wentyl mi wystrzelil w oponie, pomyslalem trudno trzeba wymienic kolo. Wystawilem trojkat i zabieram sie do wymiany kola. Odkrecam 1,2,3 srobe a czwarta sie kreci w kolo (zonk) dzwonilem do kumpli i przyjechali z katowka

  11. #10
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Panowie czytajcie dok³adniej.Koledze sie nie urwa³a tylko kreci sie z nakretka.To jest najgorsze bo nie wiadomo jak sie dobrac do niej.Nie wiem czy nie da sie od tylu jakos odejsc zeby leb szpilki rozwalic.Jak mechanik sprytny to moze nie zniszczy lozyska.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mk1 Sedan 1.6
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Katowice
    ¯eby nie zak³adaæ nowego tematu to napiszê tutaj. Czy w mk1 te¿ tak samo mo¿na wyci±gn±æ szpilki?

  13. #12
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Dok³adnie tak. Wymienia³em i nie by³o wiêkszego problemu. Szpilka wychodzi z ty³u na styk, ale da siê j± wyj±æ. Trzeba tylko pokombinowaæ coby znale¼æ odpowiednie miejsce, w którym wyjdzie.
    By³ Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  14. #13
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Mozesz GrekaPL zapytac on ostatnio w swoim ST uwalil szpilki i musial wymieniac

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  15. #14
    Kursant
    Imiê
    Dawid
    Model
    Mondeo MKIII 2001
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo kupa nieszczê¶æ
    Od
    15 Nov 2010
    Mieszka w
    Turek
    Od¶wierze temat. Dzisiaj by³em na wymianie opon na zimowe i podczas odkrêcania nakrêtek na tylnym kole jedna z nich siê ukrêci³a. Nie wiem teraz jak j± odkrêciæ. Mo¿e kto¶ mia³ ju¿ taki przypadek i podpowie jak wykrêciæ t± czê¶æ nakrêtki z gwintem. Próbowa³em przecinakiem j± odkrêciæ ale przez to ¿e jest na alusach trudno jest j± odpowiednio uderzyæ by siê odkrêci³a. Proszê o poradê. Model mk3

  16. #15
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    kup sobie wykretaki albo wiertlo do srub i sie pobaw troche

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imiê
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Ja wczoraj rozwierci³em nakrêtkê gdy¿ ukrêci³a siê szpilka. Rozwierca³em nakrêtkê do momentu, a¿ wwierci³em siê w szpilkê, powiêkszy³em otwór i da³o radê wyj±æ nakrêtkê. Wymiana szpilki w mk3 nie jest bardzo problematyczna, jednak¿e radzê sprawdziæ czy damy radê wyj±æ szpilkê jeszcze przed rozwiercaniem nakrêtek, gdy¿ w sytuacji gdy pozbêdziemy siê ¶ruby a nie uda siê wyj±æ szpilki mamy spory problem bo w czasie jazdy szpilka moze wyskoczyc i w skrajnym przypadku zablokowaæ ko³o lub narobiæ szkód po prostu. ¯eby w mk3 za³o¿yæ now± szpilkê trzeba j± przeszlifowaæ na ³bie ¿eby siê zmie¶ci³a.


  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Ostatnio co¶ mi obciera³o, wiêc zacz±³em ogl±daæ ko³a, ¶ruby by³y poluzowane, ale jednej nie uda³o mi siê dokrêciæ.

    Krêci siê w jedn± jak i w drug± stronê z takim samym oporem, co mo¿na z tym zrobiæ:
    - przyspawaæ szpilkê od ¶rodka?
    - jako¶ wybiæ szpilkê i próbowaæ z now± (co je¿eli to nie szpilka siê wyrobi³a tylko otwór w pia¶cie? Spotka³ siê kto¶ z czym¶ takim?)
    - czy (i jak d³ugo) mo¿na je¼dziæ na dobrze dokrêconych ¶rubach i jednej nie do koñca? Pomijaj±c problemy przy z³apaniu kapcia.

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imiê
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Siema!
    Ad1: Dobra metoda, z tym ¿e ja bym najpierw wymieni³ szpilkê na now± i t± now± przyspawa³.. Gdy ju¿ na sta³e ma byæ montowanie to wg mnie lepiej now± za³o¿yæ.
    Ad.2: W moim przypadku jest to wyrobiony otwór w pia¶cie, rozwierca³em ¶rubê, a wybicie szpilki by³o leciutkie za wzglêdu na wyrobione elementy. U mnie wystarczy³ d³ugi gwó¼d¼ i dwa uderzenia m³otkiem. PRZED wybijaniem trzeba sprawdziæ czy da radê wybiæ szpilkê, tzn czy szpilka przejdzie obok piasty! W moim przypadku nie by³o problemu bo kto¶ ju¿ t± szpilkê wymienia³ wcze¶niej i zeszlifowa³ czê¶æ ³ebka dziêki czemu wysz³a bez problemu i tak samo potraktowa³em now±.
    Ad.3: Nie pamiêtam czy mk2 s± 4 czy 5 ¶rub, ja kilka dni na czterech z piêciu je¼dzi³em i dziwnych zjawisk nie zarejestrowa³em, ale nie przed³u¿a³bym takiego stanu rzeczy nadmiernie, dla spokoju


  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    No ja mam 4 szpilki, 3 w miarê dobrze trzymaj±.
    Pojadê do jakiego¶ magika niech co¶ zrobi aby dobrze by³o, ale dobrze prawisz, jak przyspawaæ to lepiej now± w razie czego...

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓÆ
    Witam. W którym miejscu/pozycji nale¿y ustawiæ piastê w mk2 aby wybiæ naderwan± szpilkê w przednim kole? U mnie z³ama³a siê w po³owie i odpad³a wraz z nakrêtk± w trakcie wymiany kola.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 23-06-2019 o 22:05

Podobne w±tki

  1. [MkII] Co¶ ukrêci³em w pokrêtle od tempewratury
    By moses27 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów