+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1

    kantuja na klimach

    Witam wszystkich. Panowie zrobilem to sam, sam odgrzybilem klime poniewaz jak slyszalem metody i zdzierstwo za pare ruchow reka przy moim mondkuto wolalem to sam zrobic i nie zaluje. Nic strasznego.Dzieki "Szczerbie" za materialy na temat klimy.Dzieki nim poznalem zasade i budowe dzialania klimy i wykorzystalem to przeciwko zdzierca i bajkopisarzom. Najlepiej udac ze nic sie niewie na ten temat i grac glupa jednoczesnie zadawac pytania na temat np sposobu wykonania uslugi badz uzyawnych materialow do tego, ale tak aby goscie nie zatrybili ze masz mniej wiecej pojecie o tym i ze wiesz co masz w swoim autku. Przy okazji mozna naprawde dobrze bawic i smiac sie po odejsciu od mechanika. A wiec kupilem nowy filtr przeciwpylowy za 37 zt w serwisie wolaja 105 zl. Na jednym z serwisow pogadalem jak czlowiek z czlowiekiem i sprzedal mi srodki dwa rodzaje za w sumie 23 zl( w sklepie 0,4 l kosztuje 80 zl )z korzyscia dla niego i do mnie i sciagnalem stary filtr i przystapilem do dziela. Postepowalem z godnie zastosowaniem i sposobem uzycia zapisanym na srodku do odgrzybiania.Zalozylem nowy filtr i jestem zadowolony bo zaoszczedzilem troche kasy.W porownaniu z pierwszym fachmanem to za samo odgrzybianie zaplacil byn 150 zl a wiec zaoszczedzilem 90 zl.. Pozdeawiam wszystkich i nie dajcie sie nabierac.
    mondeo 1.8 16 V mk1

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    No to super - żal pewnie masz i do mnie bo też radziłem do serwisu się udać. Ale spoko - powiedz tylko jakch środków użyłeś i czy możesz załatwić i mi.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    I bardzo dobrze. Trzeba samemu to zrobić, aczkolwiek NIE ZAWSZE jest to takie proste. U mnie np. jest mocno zasyfiony parownik i na nic nie zda się psikanie środkiem do nawiewów, otworu filtra itd. Trzeba konkretnie dopaść sam parownik, zlać go preparatem itd. I to nie byle jakim preparatem.
    We wtorek jadę na reklamacyjne czyszczenie klimatyzacji - tym razem facet nie napsika mi tam "old spice'a", tylko zrobią to (mam nadzieję) konkretnie i tak jak to robić się powinno (wypytałem o całą akcję). Więc miejmy nadzieję, że będzie dobrze, bo nadal wali mi z klimy jak z murzyńskiej chaty

  5. #4
    waldemarz
    Gość
    To tak moze przy okazji napiszesz jak to zrobiles te odgrzybianie, wiec podziel sie w jaki sposob i co pokolei robic

  6. #5
    Witam serdecznie . Nie mam zalu do ciebie .Wiem ze miales dobre intencje i za to dziekuje ale juz mnie wkurzylo szukanie dziury w calym tym bardziej ze goscie proponuja niezla sumke 99 zl w fordzie, mianowicie tylko za scigniecie filtra i wpuszczenie pod cisnieniem srodka w parownik i nawiewy. 30 min calej roboty 5 minut wpuszczenim srodka a pozostale 25 min odczekanie na zadzialanie srodka. Tak by najmniej robia w serwisie forda i 99 zl. Srodek zdobylem z jednym z serwisow (tu bede anonimowy ze wzgledu na pracownika) Ale znalazlem juz po fakcie sklep Karchera za szpitalem Rydygiera gdzie mozna kupic taki srodek 1 l - 48 zl. Nie mam tego adresu przy sobie bo zostal w samoch na parkingu ale jutro obiecuje to ci go przesle, w kazdym razie jadac od szpitala w strone Proszowic na pierwszych swiatla w prawo i jakies 200 m i jest ten sklep. 1 litr wystarcza na kilka razy w zaleznosci od sposobu uzycia. W tym tygodniu tez sobie kupie ten srodek, bo suma sumarum wychodzi troche taniej i oszczedzasz na czasie(gdzie dla mnie prawie zawsze oprocz niedziel i to nie zawsze jest bardzo cenny) niz zalatwienie od nieznajomych. Za dwa takie srodki w areozolu ze sonda po 330 ml zaplacilem 24 zl (flacha). Jak bym wczesniej przejezdzal obok tego sklepu to bym uniknal jeszcze tych wydatkow za srodek w serwisie . Pozdrowka
    mondeo 1.8 16 V mk1

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa

    Re: kantuja na klimach

    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    Witam wszystkich. Panowie zrobilem to sam, sam odgrzybilem klime poniewaz jak slyszalem metody i zdzierstwo za pare ruchow reka przy moim mondkuto wolalem to sam zrobic i nie zaluje. Nic strasznego.Dzieki "Szczerbie" za materialy na temat klimy.Dzieki nim poznalem zasade i budowe dzialania klimy i wykorzystalem to przeciwko zdzierca i bajkopisarzom. Najlepiej udac ze nic sie niewie na ten temat i grac glupa jednoczesnie zadawac pytania na temat np sposobu wykonania uslugi badz uzyawnych materialow do tego, ale tak aby goscie nie zatrybili ze masz mniej wiecej pojecie o tym i ze wiesz co masz w swoim autku. Przy okazji mozna naprawde dobrze bawic i smiac sie po odejsciu od mechanika. A wiec kupilem nowy filtr przeciwpylowy za 37 zt w serwisie wolaja 105 zl. Na jednym z serwisow pogadalem jak czlowiek z czlowiekiem i sprzedal mi srodki dwa rodzaje za w sumie 23 zl( w sklepie 0,4 l kosztuje 80 zl )z korzyscia dla niego i do mnie i sciagnalem stary filtr i przystapilem do dziela. Postepowalem z godnie zastosowaniem i sposobem uzycia zapisanym na srodku do odgrzybiania.Zalozylem nowy filtr i jestem zadowolony bo zaoszczedzilem troche kasy.W porownaniu z pierwszym fachmanem to za samo odgrzybianie zaplacil byn 150 zl a wiec zaoszczedzilem 90 zl.. Pozdeawiam wszystkich i nie dajcie sie nabierac.
    Gratuluję, fajnie jak można zrobić coś samemu ale nasuwa mi się jedna rzacz i nie wiem czy klubowe gremium to potwierdzi. Chodzi o to że zazwyczaj istnieje znaczna różnica pomiędzy jakością i wydajnością środków stosowanych w specjalistycznych warsztatach a tych które można nabyć np. w supermarketach czy nawet sklepach branżowych. Nawet jeżeli rozmawiamy o produktach tego samego producenta a jednyna różnica tkwi w kanale dystrybucji i podejściu marketingowym (na rynek masowy kierowane są produkty które muszą odpowiadać jego wymaganiom (głównie cenowym) natomiast klient wyspecjalizoany oczekuje przede wszystkim rozwiązań sprawdzonych i skutecznych które budowałyby jego markę a nie producenta środków). Oczywiście nie odnosiłbym tego do wszystkiego tylko traktował raczej w kategoiach kolejnego czynnika pomagającego w podjęciu decyzji zakupowch.

    Czy się mylę?
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  8. #7
    waldemarz
    Gość
    Ale tak przy okazji to kto cie wkurzyl bo juz nic nie rozumiem

  9. #8
    a ha warto miec taki srodek napewno sie przyda. Jak bede mial chwile czasu to zrobie sobie jeszcze raz , juz tak na full wypas :banan:
    mondeo 1.8 16 V mk1

  10. #9
    waldemarz
    Gość

    Re: kantuja na klimach

    Cytat Zamieszczone przez robocord
    Gratuluję, fajnie jak można zrobić coś samemu ale nasuwa mi się jedna rzacz i nie wiem czy klubowe gremium to potwierdzi. Chodzi o to że zazwyczaj istnieje znaczna różnica pomiędzy jakością i wydajnością środków stosowanych w specjalistycznych warsztatach a tych które można nabyć np. w supermarketach czy nawet sklepach branżowych. Nawet jeżeli rozmawiamy o produktach tego samego producenta a jednyna różnica tkwi w kanale dystrybucji i podejściu marketingowym (na rynek masowy kierowane są produkty które muszą odpowiadać jego wymaganiom (głównie cenowym) natomiast klient wyspecjalizoany oczekuje przede wszystkim rozwiązań sprawdzonych i skutecznych które budowałyby jego markę a nie producenta środków). Oczywiście nie odnosiłbym tego do wszystkiego tylko traktował raczej w kategoiach kolejnego czynnika pomagającego w podjęciu decyzji zakupowch.

    Czy się mylę?
    Nie wiem czy wiesz ale tak naprawde to moze byc ten sam producent tylko ze dla hipermarketow pod ich marka sa naprawde innej jakosci wyroby. Bylem 10 lat handlowcem jako kupiec w marketach i znam ta cala prawde o dobrych wyrobach pod nazwami hipermarketow. Dlatego nie kupuje takich rzeczy.

  11. #10
    cytuje fragment poprzedniej mojej wypowiedzi "Na jednym z serwisow pogadalem jak czlowiek z czlowiekiem i sprzedal mi srodki" Nie kupilem tego w supermarkecie. Tak apropos nigdy nie kupuje takich srodkow w supermarkecie oprocz srodkow do deski rozdzielczej i to nire zawsze. Wiec sugestie amatorszczyzny sa omylne panie robocord. Pozdrawim
    mondeo 1.8 16 V mk1

  12. #11
    Tak to właśnie bywa - przekonasz się jeszcze nie raz że można DUŻO rzeczy przy MDO zrobić samemu lub z kolegą (niekoniecznie mechanikiem) przy pomocy kolegów z MKP
    Można zaoszczędzić sporo kasy
    Druga zaletą wykonania "własnego" jest pewność że jak coś robisz robisz dokładnie - ja wziąłem się za naprawy, bo miałem dosyć jeżdzenia do poprawek (nie mam na to czasu) a przy okazji okazało się że kupa kasy zostaje w kieszeni więc naprawy można sobie znakomicie uprzyjemnić

    W sumie czas naprawy własnej (nawet przy bardzo leniwym podejściu do pracy) jest wielokrotnie niższy jak czas spędzony w serwisach+kilkukrotne dojazdy i poprawki
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK

    Re: kantuja na klimach

    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    Panowie zrobilem to sam, sam odgrzybilem klime.
    A tak z ciekawości. Jaki był powód odgrzybiania i jaki jest jego efekt?

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Heva powody są zawsze dwa twoje zdrowie i zapach skarpet wojaka Szwejka po tygodniu. Po tym zabiegu ustępuje przykra woń i napewno twoje płuca to odczują poprzez samopoczucie

  15. #14

    klima

    odgrzybilem poniewaz po wylaczeniu klimy w czasie jazdy bylo czuc specyficzny zapach dosc nieprzyjemny cos w postaci kurzy. Dezynfekcja i wymiana filtra przeciwpylowego bardzo pomogla juz tego nie czuc. Czesto jezdze z malymi dzieciakami wiec boje sie aby nie nabawily sie jakiegos dziadostwa w postaci alergii nczy innych chorob. Pozdrowka
    mondeo 1.8 16 V mk1

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    no cóż widzę że i mnie czeka rozprawa z przyczyną rozprzestrzeniania smrodka po wyłączeniu klimy, no i oczywiście wymiana filtra :metal
    w poszukiwaniu ...

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez specjalforce
    cytuje fragment poprzedniej mojej wypowiedzi "Na jednym z serwisow pogadalem jak czlowiek z czlowiekiem i sprzedal mi srodki" Nie kupilem tego w supermarkecie. Tak apropos nigdy nie kupuje takich srodkow w supermarkecie oprocz srodkow do deski rozdzielczej i to nire zawsze. Wiec sugestie amatorszczyzny sa omylne panie robocord. Pozdrawim
    Nie bierz tego do siebie, przecież nie napisałem że KUPIŁEŚ swój środek w supermarkecie. Też bym chciał trafić sprawdzony, dobry środek do odgrzybiania klimy który można nabyć w przystępnej cenie. Głównie chodziło mi o opinie innych użytkowników w powyższym temacie i ich doświadczenia. Nieraz zdarza mi się widzieć w makro gościa (na pewno nie z ASO bądź lepsieszego serwisu samochodów) który bierze zgrzewę środka do pielęgnacji kokpitu, mycia felg itd..... A tak na marginesie zaprzyjaźniony człowiek w specjalistycznym serwisie mechanicznym to prawdziwy skarb (dosłownie biroąc pod uwagę kasę jaką trzeba w dłuższej perspektywie wydać na utrzymanie furmanki w przyzwoitym stanie).

    pozdrawiam
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    OK. Ale ja po zakupie filtra za 30 PLN nie byłbym z siebie taki dumny. W seriwsiie faktycznie 105 to drogo, ale ja kupiłem za 90 PLN Motorcraft. Różnica jest taka, że ten za 90 ma aktywny węgiel i nie czujesz zapachu gówien, spalin,etc. w samochodzie... ja zmieniłem na zwykły i po tygodniu kupiłem oryginał z weglem...

    .. co do reszty to gratuluje. Ja (odpukać) od 3 lat nie odgrzybiałem klimy, bo nie czuje takiej potrzeby

  19. #18
    Zamość
    zwykły 32 zł
    z węglem 87 zł
    widziałem na allegro z węglem za 45 zł, ale coś mi tu nie gra ?
    Tak więc masz wybór :metal - jakbyś postał w korku godzinke za dymiącym autosanem wiedziałbyś co kupić

    Popieram - zawsze będę obstawał za dewizą "co możesz rób sam - bo taniej i solidniej" niemniej i tak wcześniej czy później do serwisu zjechać trzeba (chociażby ze względu na brak specjalistycznych narzędzi) dlatego warto szukać, pytać innych gdzie szybko - tanio i solidnie :metal

    A może tak listę solidnych warsztatów z podziałem na województwa :metal

    Admin - please
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez straits
    OK. Ale ja po zakupie filtra za 30 PLN nie byłbym z siebie taki dumny. W seriwsiie faktycznie 105 to drogo, ale ja kupiłem za 90 PLN Motorcraft. Różnica jest taka, że ten za 90 ma aktywny węgiel i nie czujesz zapachu gówien, spalin,etc. w samochodzie... ja zmieniłem na zwykły i po tygodniu kupiłem oryginał z weglem...

    .. co do reszty to gratuluje. Ja (odpukać) od 3 lat nie odgrzybiałem klimy, bo nie czuje takiej potrzeby
    3 lata nie odgrzybiana klima to dużo! To że nie czujesz niemiłych zapachów nie znaczy, że w instalacji nie tworzą się grzyby i siedliska bakterii. Prócz niemiłych zapachów mogą jeszcze występować: piekące oczy, drapanie w gardle, drażnienie nosa i częste kichanie. Najgroźniejszą bakterią jaka lubi zagnieździć się w nieodkażanej klimie jest Legionella. Wywołuje ona tak zwaną chorobę leginistów i późno zdiagnozowana ma sporo powikłań ze skutkiem śmiertelnym włącznie (a zaczyna się niewinnie, jak zwykłe przeziębienie).
    Apeluję więc do Ciebie i wszystkich czytających to klubowiczów, zmieniaj filtr przeciwpyłkowy( najlepiej na węglowy) i odkażaj klimatyzację co najmniej raz w roku.

    Jak sam to będziesz wykonywał to koszt materiałów jest minimalny w porównaniu z kosztem lekarstw jaki poniesiesz na leczenie.

  21. #20
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Wrr... przestraszyyłeś mnie. Jade odgrzybiać A tak poważnie - skąd wynaleźć środki do odkażania ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów