+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    wiesiek
    Gość

    [MkIII] MKI gaz/ bezyna

    Jak sądzicie co ile kilometrów powinno się przejść na bęzynę i na niej przejechać trochę przy zabudowanej automatyce autko latem natychmiast przechodzi na gaz czy to nie jest szkodliwe dla silnika. Słyszałem że jednak bęzynka od czasu do czasu jest wskazana ze względu na wypalanie się tam czegoś w silniku zawory czy gniazda a może jest jakiś środek który zapobiega takim zjawiskom. Z pozdrowieniami :)

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    To zalezy od uznania uzytkownika.Ja rzadko smigam na benzynce.No moze ostatnio czesciej bo robilem czesto adaptacje i kompa od gazu oddalem do naprawy i 600km zrobilem na pb.Ogolnie mozesz sobie zalozyc raz w miesiacu,czy raz na trzy miesiace 100km na pb.Ja odpalam na pb i jade troszke na nim,potem przekraczam 2100obr/min i jade na lpg.Gaz jak jest dobrze ustawiony czyli nie ma ubogiej mieszanki to nic nie wypali.Zawory jezeli masz na hydraulice to tez nie ma co martwic sie.W lato szybciej sie przelacza u Ciebie poniewaz temperatura otoczenia jest wyzsza,a co za tym idzie i temperatura plynu chlodzacego tz wyzsza.Tylko jezdzic i cieszyc sie,ze lpg po 1,70 jest
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  4. #3
    wiesiek
    Gość
    właśnie tak sie u mnie dzieje powyżej 2000 obr przeskakuje na gaz ostatnio przestala mi swiecic dioda czerwona musze jechac do gazownika

  5. #4
    Jazda na Pb jest zalecana ze wzgledu na prace wtrysków

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    octavia I
    Silnik
    1.9 TDI
    Od
    07 Feb 2007
    Mieszka w
    Świdnica
    jesli ktos ma sekwencje to nei ma innej mozliwosci jak odpalanie na pb pozniej przeskakuje sam na lpg ale to juz chyba wszyscy wiedza
    -----------------------------------------------------------
    Mondeo 1995 r. 2.0 Ghia Kombi
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::
    LPG BRC Sequent 24
    ------------------------------------------

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Jazda na Pb jest zalecana ze wzgledu na prace wtrysków
    i czasem jakis dodatek do paliwka zalac,ja tak zrobilem :metal
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  8. #7
    wiesiek
    Gość
    O jakim dodatku do paliwa wspmiales kolego . W tym temacie jestem zielony

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź
    Cytat Zamieszczone przez wiesiek
    O jakim dodatku do paliwa wspmiales kolego . W tym temacie jestem zielony
    zapewne chodzi o dodatek do oczyszczania wtryskiwaczy - wlewa się go do zbiornika paliwa - dostępny na każdej stacji benzynowej.
    Niektórzy polecają STP - podobno najlepszy.
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    zapewne chodzi o dodatek do oczyszczania wtryskiwaczy - wlewa się go do zbiornika paliwa - dostępny na każdej stacji benzynowej.
    Niektórzy polecają STP - podobno najlepszy.
    oo witam kolege z pokoju z Boszkowa Remik07 dobrze godo,chodzi o dodatek ,ktory nie tylko przeczysci wtryski,ale sa takie tez,ktore wytracaja wode z paliwa w baku.Przewaznie mamy pb malo w baku ,hdy poginamy na lpg.Ja leje nie stp tylko inny,u nas jest taka hurtownia i gosc ,ktory sam produkuje od dawien dawna dodatek i sie sprawdza :metal
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  11. #10
    Mało benzyny w baku to ogólnie marna sprawa. Pompy paliwa tego nie lubią. Nawet przy braku instalacji LPG trzeba raczej unikać niskiego poziomu paliwa w baku. Instrukcje obsługi aut o tym mówią.
    Na benzynce trzeba torchę jeździć coby wtryskom nie dokuczać. Ja osobiście pozwalam silnikowi popracować przy porannym rozruchu na benzynie. Przełączanie na LPG ustawiłem na 2800 rpg przy malejących obrotach. Z początku jadę spoko. Dopiero po kilometrze czy dwóch dociskam gaz. Jak na razie samochód odpałaca się poprawną pracą i na Pb i na LPG.

  12. #11
    Hejka Panowie no mam problem moj Mondus 1.6 16v zetec r 95 jest na gazie troszke zmulony no nie ma kopyta jednym slowem Poradzcie mi co zrobic !!! czy za bogata mieszanka gazu :???

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    jest na gazie troszke zmulony Ściana no nie ma kopyta jednym slowem Get some Poradzcie mi co zrobic !!! czy za bogata mieszanka gazu :???
    Przyczyn może być wiele: zła mieszanka, padający reduktor, zapchane filtry (gazowy/e i powietrza), źle dobrany mikser (w przypadku II generacji gazu). A poza tym jak masz zwykły gaz założony to masz mikser który zwęża średnicę dolotu.


    Po pierwsze uzupełnij profil, następnie napisz jaką instalacje masz założoną, kiedy były zmieniane filtry, ile km przejechałeś na gazie, kiedy była robiona regulacja i czy na PB jest wszystko ok.
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    MKI 1.8 16v
    Od
    17 Dec 2006
    Mieszka w
    kuj.pom.
    Cytat Zamieszczone przez B4n4n
    jesli ktos ma sekwencje to nei ma innej mozliwosci jak odpalanie na pb pozniej przeskakuje sam na lpg ale to juz chyba wszyscy wiedza
    można na gazie,można - podczas odpalania przytrzymujesz przycisk przełączania na gaz, tak jest bynajmniej w stagu.to na wypadek np. spalenia pompy paliwowej żeby awaryjnie odpalić i jechać.
    A nawiązując do tematu -miałem kilka samochodów[sierra,poldek,corolla] które nie widziały przez 20-40 tys. km benzyny i jakoś nic im nie było,ilu ludzi tyle zdań....

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Model
    octavia I
    Silnik
    1.9 TDI
    Od
    07 Feb 2007
    Mieszka w
    Świdnica
    w brc sequent nie da sie odpalic na gazie ja mam przelacznik ciagle na gaz wlaczony i jak go niby mam przytrzymac ?? co do tych 20-40 tys. bez benzynki ciekawa co nastepni wlasciciele mowia moze nic sie nie dziac ale jak juz zacznie sie dziac to
    -----------------------------------------------------------
    Mondeo 1995 r. 2.0 Ghia Kombi
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::
    LPG BRC Sequent 24
    ------------------------------------------

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    MKI 1.8 16v
    Od
    17 Dec 2006
    Mieszka w
    kuj.pom.
    Corolla i sierra miały po 300 tys. przebiegu i chodziły jak złoto.Poldek miał 100tys. i cały czas przeźroczysty olej,nie brał ani kropli od wym. do wymiany.Nikt nie chciał wierzyć....Każdy gadał że pewnie dopiero co zmieniłem olej-taki czysty..A wypalanie zaworów....Podejrzewam że tyle samo takich przypadków jest w samochodach napędzanych gazem co benzyną.Ale tak jak pisałem - ilu gaziarzy tyle zdań. Mam sekwencję,ale gdybym mógł jeździłbym tylko na gazie.Później ktoś się chwali-mnie to pali 9 lpg po mieście-no tak tylko nie wspomni że do tego 2 litry benzyny.Później takie cuda ludzie piszą.Hej.

  17. #16
    można na gazie,można - podczas odpalania przytrzymujesz przycisk przełączania na gaz
    Jest jak pisze Robertoz. ZANIM przekręcisz kluczyk naciskasz i przytrzymujesz przełącznik. Auto odpala wtedy na gazie. Oczywiście nie należy tego robić bez wyraźnej przyczyny.
    Co do jazdy na LPG tylko przez 20-40 tys. km. Tzn. jak? Brak zbiornika paliwa w ogóle? W instalacjach z parownikiem to raczej marna sprawa. Wymiana lub naprawa parownika co ile km w takim wypadku?

  18. #17
    Zielony listek
    Opis
    MKI 1.8 16v
    Od
    17 Dec 2006
    Mieszka w
    kuj.pom.
    Broń Boże, paliwo w baku koniecznie coby pompa nie padła.Ale mówie tu raczej o tradycyjnych instalkach gażnikowych,reszta to zupełnie inna bajka, jak choćby teraz moja stag 200.

  19. #18
    Miałem na myśli pomysł (podobno uskuteczniany przez niektórych) pozbycia się baku razem z pompą paliwa i jeździe wyłącznie na gazie. Jakoś słabo to widzę zimą przy naprawdę niskich temperaturach. Dyć nawet latem parownik potrafi zamarznąć. Sam odpalałem awaryjnie na gazie także zimą i owszem, dało się. Tyle, że na wiosnę parownik diabli wzięli

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    MKI 1.8 16v
    Od
    17 Dec 2006
    Mieszka w
    kuj.pom.
    a mnie sierra na gazie lepiej zimą chodziła niz na pb??

  21. #20
    Klubowicz honorowy
    został pokonany przez rudą
    Awatar dlugi64
    Imię
    Piotrek
    Model
    Opel Astra G Kombi
    Silnik
    2.0 DTI
    Opis
    hOpel na wypasie
    Od
    30 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa Białołęka WA
    zapewne chodzi o dodatek do oczyszczania wtryskiwaczy - wlewa się go do zbiornika paliwa - dostępny na każdej stacji benzynowej.
    czy ten środek wlewa się do zbiornika wtedy jak się chce przejechać na Pb te 100 km czy ogólnie po prostu wlać kiedykolwiek??
    -------------------------------------
    Piotrek
    Opel Astra G 2.0 DTI 2002 Kombi Czarny, na wypasie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów