+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 590
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez Dotti&Netoper
    Prawdopodobnie błąd przyłożenia 2 biegu.
    Mógłbyś oświecić o co chodzi, czy to usterka mechaniczna czy coś związanego ze sterowaniem elektrycznym?
    Przypadkiem nie poszaleliście ostatnio mondkiem ?
    Zrobiliśmy 150km trasy Dotti jechała tak do 140 ale bez gwałtownych wciskań gazu w podłogę. Cyrk się zaczął w Wa-wie 3 km przed domem.
    Może wiesz co mogło piszczeć?
    Netoper
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez rufus_k
    W naszych skrzyniach potrafią wyskoczyć błędy przyłożeń biegów, objawia się to szarpnięciem przy zmianie biegów, u mnie pojawiło się to po jeździe typu pedał gazu w podłogę. Usterka jest związana ze sterowaniem elektrycznym. U mnie pomógł reset komputera, jednak na krótko, po każdej kolejnej jeździe szarpanie ponownie się pojawiało. Mechanik powiedział, że to wina oleju. Zmieniłem więc go... teraz mam problemy z ruszaniem na zimnej skrzyni, biegi wypadają i ślizgają się. Na ciepłym silniku objawy znikają. Mondek czeka właśnie na przeszczep na manuala. Prawdopodobnie może też to byś koniec sprzęgła hydrokinetycznego. Niestety bez rozebrania skrzyni nikt wam dokładnie nie powie co mogło się stać. Jeżeli chcecie zmieniać olej tak jak ja to zrobiłem, róbcie to w warsztacie specjalizującym sie w automatach, w którym sprawdzą wam od razu wszystkie podzespoły i w razie jakiejś usterki od razu niech wam to robią.
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez Dotti&Netoper
    Mondek czeka właśnie na przeszczep na manuala
    Jak już zrobisz podmianę daj znać co jest potrzebne do wymiany(najlepiej jakbyś w punktach wypisał), ile czasu to zajęło i orientacyjne koszta.
    Netoper
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  5. #24

    OBJAWY SĄ TAKIE:

    Witam was,

    Po dłuższej jeździe zaczyna się coś dziwnego dziać, tak jakby nie mógł wrzucić na wyższy bieg (na 3 i 4), tak samo jak zwalniam i dochodzi do redukcji - obroty skaczą jak szalone do 4500 a bieg nie chce wejść, tak jakby się ślizgał. Olej ok. Sprawdzalem. Macie jakiś pomysł?

    Wczoraj jechałem z Krakowa do Poznania - za Łodzią jazda stała się koszmarem.

    Ford Mondeo Ghia
    1996
    1.6v

    Grzegorz

  6. #25
    1 przykazanie: Wymieniaj olej w skrzyni biegów!
    GILOTYNA WCALE, ZE NIE. Kupujessz olej do szkrzyni za 400 zl i wlewasz go do pelna. Skrzynia (jesli olej nie wycieka) bedzie dzialac do konca swojej zywotnosci. Tak jest w autoryzowanej ksiazce forda Nie mozna wymieniac co chwile oleju, bo jest to drogie i bez sensowne skoro mozna jezdzic ciagle na jednym :P:P

  7. #26
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Kobi13
    1 przykazanie: Wymieniaj olej w skrzyni biegów!
    GILOTYNA WCALE, ZE NIE. Kupujessz olej do szkrzyni za 400 zl i wlewasz go do pelna. Skrzynia (jesli olej nie wycieka) bedzie dzialac do konca swojej zywotnosci. Tak jest w autoryzowanej ksiazce forda Nie mozna wymieniac co chwile oleju, bo jest to drogie i bez sensowne skoro mozna jezdzic ciagle na jednym :P:P
    Kobi13







    Skrzynia (jesli olej nie wycieka) bedzie dzialac do konca swojej zywotnosci.
    Pytanie tylko kiedy nastąpi ten koniec żywotności??



    Tak jest w autoryzowanej ksiazce forda Smile
    A za jakiś czas zapytasz na forum dlaczego szarpie i źle zapina biegi, albo że przejechałeś na dwójce 200 kilometrów, albo wcale nie pojechałeś

    NIE WIERZ W TE BZDURY!!!!!



    Ja jeździsz jak emeryt, nigdy niie wyrywasz sie spod świateł i ogólnie jeździsz bardzo luźno to spoko, troche pociągnie, ale też nie za długo...

    Ktoś na forum napisał o znajomku co ma Vałke w automacie, gruby nalot (300-400... nie pamiętam dokładnie), regularna wymiana oleju i działa!! Co we v6 nie jest regułą...


    I nie mam na myśli wymiany co 10 tysi tylko powiedzmy 40-60... Jak kto woli, więc 400 zeta raz na 2-3 lata to znikomy koszt... Obecnie pełniusi bak benzynki kosztuje 250-280 zeta.... A spale go w tydzień lub 2...


    I nikt nie mówił że z automatem bedzie tanio



    PS kompletna wymiana razem z filtrem kosztuje ponad tysiączek

  8. #27
    Co za koleś... Jedz do kazdego serwisu forda to Ci powiedza panie madrala Dla pana ktory na niczym sie nie zna. A koniec zywotnosci chodzi mi o to, ze tak dlugo jak samochod bedzie jezdzil tak dlugo bedzie skrzynia dzialala.

  9. #28
    Aha i ja robię 70 tys km rocznie, wiec tym bardziej to jest na korzyść tych co duzo jezdza i ogolnie taka prawda

  10. #29
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    A koniec zywotnosci chodzi mi o to, ze tak dlugo jak samochod bedzie jezdzil tak dlugo bedzie skrzynia dzialala.
    No oczywiste, jak bedziesz dbać to bedzie to i 400 tyś, a jak nie to przez 400 tyś przemielisz 3 skrzynie....



    Co za koleś... Jedz do kazdego serwisu forda to Ci powiedza panie madrala Aplauz Dla pana ktory na niczym sie nie zna

    Nie chciałem Cie urazić tylko uświadomić Swoje spostrzeżenia oparłem nie tylko na swoich doświadczeniach, ale i wielu innych użytkowników... I mechanik który gada że oleju sie nie wymiania w aut. sk. powinien sie zająć serwisem szpadli... Nie słuchaj takich ludzi.

    Łogarnij sie troche i nie stresuj sie

  11. #30
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Kobi 13 = niereformowalny człowiek.

    Wymieniajcie olej w skrzynii automatycznej i .

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  12. #31
    Cytuję"Samochody Ford Mondeo mogą być wyposażone w nowo skonstruowaną czterobiegową automatyczną skrzynię biegów typ CDHE, w której zakresy pracy są załączane całkowicie elektronicznie przez elektroniczne urządzenie sterujące EEC IV. Na wypadek uszkodzenia elektroniki skrzynia ma program awaryjny, który po uszkodzeniu komputera sterującego przejmuje przełączanie zakresów pracy.
    Cztery różne biegi uzyskano z dwóch przekładni planetarnych sterowanych pięcioma sprzęgłami i jednym hamulcem taśmowym. Przekładnie planetarne są połączone z przekładnią główną łańcuchem. hamowanie silnika odbywa się na wszystkich biegach.
    Przełącznik umożliwia przełączenie na "program"ekonomiczny lub "program sportowy". Zamontowana blokada "szybkiego" biegu uniemożliwia przełączenie na czwarty bieg. Jeśli zapłon jest załączonym hamulec awaryjny zaciągnięty, a przycisk "odblokowania" naciśnięty, to dźwignię biegów można przestawić w inne położenie tylko z położenie "Parkowanie".
    [u][b]Olej, jakim została napełniona skrzynia automatyczna skrzynia biegó wystarcza na cały okres żywotności skrzyni. Jest to tak sam olej, jak we wcześniejszych modelach Forda. W razie konieczności(wycieku) dolania oleju należy zasięgnąć informacji w autoryzowanej stacji obsługi Forda o stosowanych gatunkach oleju..."


    Wszystko o automacie

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Wszystko o automacieLaughing

    Stary nie musisz tego cytować w innych wątkach, dokładnie wiem co jest napisane w instrukcji, wiem co mówi o tym ASO i wielu speców od automatów...
    Jednak życie wielu Mondeomaniaków skorygowało tą teorie... Nie jest to szczyt technologii i trza mocniej zadbać niż by sie wydawało...



    Nie chcesz?? Nie zmieniaj!!! Nie zmuszam cie...


    Może masz już przeszczepioną 2 czy 3 skrzynie i wydaje Ci sie że chodzi jak nowa i bez wymiany oleju....

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    Ja powiem tak: jeżeli olej zmienia się regularnie od nowości auta to zmieniać. Jak auto ma najechane ze 200 tysięcy bez wymiany zostawić i dolewać ewentualne ubytki. Mi wymiana nie wyszła na dobre Co do skrzyni CD4E jest ot jeden wielki niewypał forda (to jest moje zdanie i nikt go nie zmieni ). Co do skrzyń automatycznych mam znajomego który ma Opla Senatora w automacie poj. 3.0 na liczniku aktualnie jest ponad 780 tysięcy kilometrów. Olej w tej skrzyni był zmieniany co 50 tysięcy od nowości (często lany był najtańszy syf o odpowiedniej specyfikacji). I teraz niech mi ktoś udowodni, że regularna wymiana oleju w skrzyni to bezsens.
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


  15. #34
    CD4E taka niezawodna skrzynia biegów a tyle częsci na allegro
    http://www.allegro.pl/search.php?str...=0&new=0&pay=0
    Ford nie cuda nie każdy się uda

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    taka niezawodna skrzynia biegów a tyle częsci na allegro
    A co co chodzi? Serio pytam bo nie wiem czy to prowokacja czy czemuś ma służyć?
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #36
    Cytat Zamieszczone przez Dotti&Netoper
    taka niezawodna skrzynia biegów a tyle częsci na allegro
    A co co chodzi? Serio pytam bo nie wiem czy to prowokacja czy czemuś ma służyć?
    Netoper
    Ups sory pisałem w afekcie i tak jakoś głupio wyszło
    porostu olej należy wymieniać a zawsze znajdzie się twardogłowy który rzuci że w instrukcji stoi inaczej. rodzice wymienili akurat skrzynie automatyczną w audi w prawdziwym serwisie skrzyń automatycznych. i oto co usłyszeli olej należy wymieniać bez względu na to co mówią inni. filtru się nie wymieni bo jest zabudowany ale nie o to tu się rozchodzi porostu każdy olej ulega zużyciu a wlanie świeżego gwarantuje zachowanie optymalnych warunków pracy układu.
    Ford nie cuda nie każdy się uda

  18. #37
    Zielony listek Awatar hennessy
    Imię
    Anka
    Opis
    szukam :)
    Od
    28 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Napiszę jeszcze inaczej, co być może pomoże w zrozumieniu tematu.

    Producent napisał w instrukcji tak:
    [cut] ...olej, ktorym została napełniona skrzynia automatyczna skrzynia biegó wystarcza na cały okres żywotności skrzyni...[cut]

    Kluczem do zrozumienia tego jest formuła:
    [cut] ...cały okres żywotności skrzyni...[cut]

    bowiem żywotność definiuje PRODUCENT i można zakładać, że jest to np. 100 tys. mil albo np. 100 tys. km albo ileś tam.

    Wszystko jest zgodne pod względem prawnym i formalnym.
    Problem pojawia się w momencie rozumienia "żywotności" przez konsumenta - w szczególności w Polsce, gdzie 200 tys. km z pewnością nie jest końcem "żywotności" pojazdu.

    A jeszcze do rozważań dodam sprawę podobną, ale nie analogiczną:
    zastanówcie się nad zapisem "warranty" i "guarantee".
    pozdrawiam
    Człowiek nie sznurek, wszystko wytrzyma

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to ja zacytuję swój post

    " producentowi samochodu nie zależy na naprawie uszkodzonych podzespołów tylko na sprzedaży nowych, -om co instrukcję mają za biblię "

    I jeszcze Gilotynę
    "Nie chcesz?? Nie zmieniaj!!! Nie zmuszam cie... "

    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    co do skrzyni CD4E

    skrzynia jest od Mazdy a w instruksji Mazdy jest napisane

    w ruchu typowo miejskim wymiana co 30-40.000 w ruchu pozamiejskim 60-70.00 sa tez dwie mozliwosci wymiany oleju statyczna i dynamiczna--chyba jakos tak

    co do usterkowosci to skrzynia jest ok,oczywiscie pod warunkiem ze nalezycie sie o nia dba i uzytkuje

    z moich obserwacji wynika ze kazdy olej jest higroskopijny a wiec "ciagnie" wilgoc co oczywiscie wyklucza zasade ze w ramach wycieku wystarczy dolewac

    ASB to nie manual gdzie ze wsteki wbijamy jedynke i ogien itd-tu wymagana jest z lekka inna procedura

    w skrzyniach pada glownie konwenter/kosz ktory skutecznie usmierca skrzynie,wiele aut ktore rozebralem ma konwenter po regeneracji(mozna to poznac po dodatkowym jego wywazeniu) tzn usunieciu fabrycznej usterki

    dobrze jest tez znac procedure samego sprawdzania stanu oleju w ASB-nie polega ona na wyjeciu bagnetu a na uprzednim rozgrzaniu skrzyni,powachlowaniu lewarkiem a na samym koncu sprawdzeniu poziomu na bagnecie

    mialem swego czasu taka stronek bardzo szczegolowa zwiazana wlasnie ze skrzynia CD4E-ale gdzies mi ja wsyslo

    jesli odnajde to napewno zapodam

    jesli chodzi o przerobke na manual-nie jest to tania sprawa a roboty tez jest "troszke" a najlepiej robiac taka przekladke uszykowac stosowny set do takiej przerobki gdzyz najczesciej ta z pozoru latwa sprawa konczy sie tym ze trzeba pare tematow dokupic co znacznie opoznia cala operacje

    czesci potrzebne do przerobki

    -pedaly+wiazka
    -lewarek zmiany biegow+linki w MK II w MK I wybierak+mieszek
    -chlodnica wody
    -instalacja silnikowa+komp(najlepiej z "wydlubanym immo z kluczykow-aby uniknac przestrajania zamkow i wymiany stacyjki)-ewentualnie zmiana softu w kompie(osobiscie nie polecam) instalke mozna przerobic
    -skrzynia biegow+wysprzeglik
    -kompletne sprzeglo
    -kolo zamachowe
    -pomka przy sprzegle+przwod pomiedzy nia a skrzynia(nalezy pamietac o odcieciu krocca przy zbiorniczku na plyn hamulcowy)
    to tak na szybko-moglem o cos przeoczyc

    wiec jak widac "troszke" klamotow trzeba przygotowac a i sama robota nie jest latwa i szybka operacja

    edit

    zapomnailem o poloskach
    Adam +48603-78-75-73



  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    mialem swego czasu taka stronek bardzo szczegolowa zwiazana wlasnie ze skrzynia CD4E-ale gdzies mi ja wsyslo

    znalazlem,jedna druga niestety

    http://www.samko.pl/cd4e.php


    polatac poczytac-troche info jest :metal
    Adam +48603-78-75-73



Podobne wątki

  1. [MkII] Automatyczna skrzynia biegów z anglii
    By kuba84 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 13:08
  2. [MkIII] Automatyczna skrzynia biegów
    By spooner_gt in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 18:01
  3. [MkII] Automatyczna skrzynia biegów.
    By mad in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 10:49
  4. [MkII] [Mk III] Automatyczna skrzynia biegów
    By Jakub in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2007, 20:33
  5. [MkII] automatyczna skrzynia biegów
    By brolio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-08-2006, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów