+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kaiser68
    Gość

    [MkI] Silniki 1.8TD

    Chcę kupić MKI z silnikiem 1.8TD i chciałbym dowiedzieć sie jakie są jego plusy i minusy.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    plusy jeżeli trafisz na nie zajechany to mała ilość spalanego paliwka no i dosyć bezawaryjna praca silnika...aby turbo działało (2200 powinno odczuć się kopa...) aby nie kopcił... najlepiej do mechaniora na diagnostykę silnika i podzespołów...uważaj na przystanki autobusowe z darmowym planem jazdy pomocy drogowej...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    aaa...minusy...zapomniał bym to jak trafisz na zajechany motorek to kupujesz skarbonkę bez dna w którą włożysz trochę kasy i będzie chciała więcej ... motor ma tylko 90 koni...to tylko zwykły diesel z silnikiem 60 konnym i dorzuconą turbiną która ciągnie na wyższych obrotach...na niższych mułowaty jest trochę...przy włączonej klimie ucieka z max 10koni (ja nawet tego nie odczuwałem ostatnio na trasie)

    jestem właścicielem autka od 3miechów...zrobiłem już ponad 4tys km i jestem ZADOWOLONY !!
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie żebym miał coś przeciwko klekotom , ale mkI z nie zajechanym silnikiem (wtryski, turbawka) to raczej ciężko będzie wyszukać może benz 1.8 albo 2.0.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Nie żebym miał coś przeciwko klekotom Satan , ale mkI z nie zajechanym silnikiem (wtryski, turbawka) to raczej ciężko będzie wyszukać może benz 1.8 albo 2.0
    może trafi z przebiegiem 100tys km od jakiegoś dziadka który jeździł nim tylko w dalekie trasy i do kościoła... i jeszcze z książką serwisową, w idealnym stanie i jakieś tam inne naciągające chwyty... co do benzyny w tym roczniku też ciężko o nie zajechane motory...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    Napewno MKI ma mniej problematyczny silnik niż MKII- różnią się szczególami-ale diabeł tkwi w szczególach-za dużo zbędnej elektroniki która tylko problemy robi. Wady i zalety: miałem MKII, miałem MKI- i faktycznie stary nie robił tylu problemów a tak na poważnie samochód jak każdy inny ma "plusy dodatnie i ujemne", musisz się tylko nauczyć słuchać samochodu bo zanim się rozsypie, to chce ci to powiedzieć. No i musisz się nauczyć w MKI paru świętych zasad: rozrząd robiony na czas i kompletny, robiony przez kogoś kto się zna na tym silniku i wie że tego się nie robi na znaczki, bez potrzeby nie ruszać śruby na wale bo rozwali ci głowicę, sucha turbina i parę jeszcze innych które znajdziesz na forum
    "Prawdziwe samochody skończyli produkować w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupiłem bez podłogi...

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    co do benzyny w tym roczniku też ciężko o nie zajechane motory...
    Też racja
    Jak trafisz zajechanego klekota to można o lekki remoncik się postarać i wtedy plusem będzie że na rzepaku zaoszczędzisz.
    Przy zajechanej benzynie remont silnika tańszy ale paliwko droższe.
    Sam musisz wybrać co lepiej
    Jak będziesz się decydował na boćka to weź jeszcze kogoś kto ma dobre pojęcie o dieslach i na diagnostykę też warto podjechać żeby się z ceną wtrysków na dzień dobry nie zapoznać.
    Z tego rocznika co szukasz autka to ciężko będzie trafić z dobrym silnikiem.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    no ale jak to mówią ... "kto szuka ten znajdzie" a więc do boju...jak masz na oku jakiś cel wrzucaj a my tu sprytnym okiem i przebiegłością mondo-posiadacza opowiemy historię autka już nie jeden dzięki forum nie kupił złomu więc pisz jak coś wpadnie w oko, daj foty albo linka do ogłoszenia
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    daj foty albo linka do ogłoszenia
    Co prawda to prawda po zdjęciach koledzy potrafią dużo o danym autku powiedzieć. Czy np. nie poskładany z kilku, albo po jakim dzwonie, czy nie przekładany z angola... itd.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10

  12. #11
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    link pierwszy...silnik chyba z salonu
    link 2..300 tys nalotu to duzo jak za taka kase(moje zdanie) i "blondyna"..ciezko sprzedać(tyz moje zdanie) zwazka jeszcze na znaczki ..moge sie mylić ,ale czy nie sa za nisko ?
    Link 3..lampy od modelu przejsciowego rocznik 96..i grill od benzyny..mógł być bity
    link 4 ...to samo co linku3
    link 5..zapytaj sprzedawce czym poleruje samochood hehe a tak powaznie to brak zdiec silnika i ze srodka...reszte niech powiedzą"znawcy"

    Pozdrwiam i moja rada ...NIE NAPALAJ SIE !!! lepiej wiecej pogmerac i pojezdzic niz koopić padło...wiem coś o tym.
    POWODZENIA

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    link 2 znajome autko jak mi się wydaje...chyba jakiś klubowicz je sprzedaje (sprzedawał)

    zdjęcia mało szczegółowe ale nic przerażającego nie ujrzałem...najlepszy sposób brać jakiegoś klubowicza albo usera z MKP i jechać oglądać...ktoś kto użytkuje takie autko z takim silnikiem wie co boli diesle i te modele...aha jeżeli szukasz mondeo mkI kombi to klubowicz sprzedaje...i coś mi się wydaje że zejdzie jeszcze z cen
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  14. #13
    Kaiser68
    Gość
    To dajcie namiary na tego klubowicza to z nim pogadam i zobaczę co on oferuje

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    motor ma tylko 90 koni
    delikatne sprostowanie MK1 ma 88KM a MK2 ma 90KM
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    chętnie...ale nie pamiętam który to

    po szukaj w markecie...tam ludzie wrzucają ogłoszenia...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    kurcze...exodus sprzedał już autko...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  18. #17
    Gość
    A ja kupiłem bo mk1 bo nie miałem wyjścia. Chciałem luksus za małe pieniadze i mam. Było 180tyś teraz jest 216, jeżdzę już 2 rok i jest ok.
    Dołożyłem na wtryski, koszt 680 zł z robocizną. Po mieście zawsze 8l na trasie zawsze 6-6.5l Teraz wróciłem z Poznania, spalił 5.4 ale przezywałem katusze... jazda deklikatna nie przekraczajac 110. Ja tak jeżdzic nie lubie. Głośny!
    PS. moje prawdziwe auto uciekło .... passat b5. Mk kupilem w ciemno, prawie jak na allegro i jestem zadowolony

Podobne wątki

  1. Jakie silniki???
    By bartje in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 01:34
  2. jakie silniki ???
    By skirav in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-09-2006, 20:46
  3. [MkI] Silniki
    By kat13 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów