+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    podatek 2% od wartosci auta

    mialbym pytanie w przypadku kiedy sie kupuje aut w komisie to kupujacy nie placi sie 2 % podatku! to komis ma obowiazek ow podatek za mnie odprowadzic? tak czy nie
    ale jak to jest bo z Faktur Vat wynika ze oni zarobili 100zl sprzedajacy oddal za 21900 a ja kupilem za 22000

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Tomi
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X Aut.
    Od
    20 Jan 2005
    Mieszka w
    ELW - Koluszki
    Jeżeli masz fakturę, to nie płacisz podatku - robi to za Ciebie auto - komis. Chyba, że na fakturze jest to zaznaczone, że kupujący jest zobowiązany do uiszczenia podatku. Ale 90 % faktur nie ma takiego zapisu.

    A co do ceny - polska rzeczywistość. Tak się wpisuje, żeby jak najmniej zapłacić podatku od tej operacji. Po prostu wedle prawa mało zarobili.
    MkI Hb 1.8 16V --> MkII Kombi Ghia --> MkIII V6 Stardust Silver Ghia --> MkIV TDCI Thunder Titanium X

  4. #3
    zastanawiam sie jak on odprowadzi 2% skoro jego zarobek jest 100 zl nie wiem jak bym nie liczyl to jest mniej niz 2% to nikt tego nie uiscil do skarbowki?czy nie ma tu kombinacji? czy nie jest to za malo?
    chce napisac np doniesienie do skarbowki na ow komis niech to sprawdza! co proponujecie? bo moim zdaniem jesli traktuja cie przedmiotowo i nie maja ochoty z toba rozmawiac to trzeba sie zabrac za nich np w taki sposob jesli macie jakies pomysly lub sugestie prosze o odp

  5. #4
    Daj sobie spokój z tymi donosami. Z tego co wiem to autokomisy rozliczają sie z podatków jak każda firma czyli płacą podatek od zysku. Dla nich zysk w tym przypadku to 100. Oczywiście mają jeszcze jakieś tam koszty. Pozdrawiam.
    <div>mk2 sprzedany szukam mk3</div>

Podobne wątki

  1. [MkIII] Reset komputera - bezpiecznik 32 o wartosci 3A da rade bez obaw?
    By mateusz_513 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 11:17
  2. Koncesja, podatek od radyjka ?
    By tlp in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2006, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów