+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków

    [MkII] Płyn do chłodnicy - wymiana

    Zastanawiam się nad wymianą płynu w chłodnicy, ale przeglądając instrukcję natrafiłem na stwierdzenie, że płyn "nie musi być wymieniany w trakcie całego okresu eksploatacji". A na fordowskim płynie jest napisane, że czas eksploatacji to 10 lat. Czy Waszym zdaniem lepiej wymienić płyn czy nie ma takiej konieczności (auto ma 7 lat)? Jeśli wymienić, to czy stosujecie/stosowaliście jakieś "płukacze" do chłodnic? Natrafiłem na dwa takie preparaty w sklepie - jeden firmy STP i drugi Prestone. Ponoć usuwają kamień, rdzę, itp. z chłodnicy tylko czy przypadkiem te płukacze nie zaszkodzą jakoś chłodnicy lub pompie? Pzdr.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Wymiana jest zalecana co 10 lat. Jest to napisane w rejestrze obsługi jako czynności dodatkowe. Ja radzę wymianę bo nie są to duże pieniąde a pewność że nic się nie stanie złego. Co do płukania to się nie wypowiem bo nie wiem. Pozdrawiam

    P.S. Wymieniaj tylko na Fordowski
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  4. #3
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Może sprawdz najpierw czy trzeba tzn temp wrzenia i zamarzania.
    W norauto chyba to robią ( płyn hamulcowy na 100% sprwdzają pod tym kątem) i robią to gratis
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    P.S. Wymieniaj tylko na Fordowski
    A jeśli wymienię na innej firmy (np. mobil - taki oferuje mój mechanik) to nic sie nie stanie? Zastanawiam sie co ma takiego ten płyn fordowski że trzyma parametry przez 10 lat? Inni producenci zalecają wymiane co 2-3 lata.
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Wedłuk danych Forda płyn chłodzący do naszych bolidów to Super Plus 2000. Ma mieć pomarańczowy kolorek. Ja porałem swoją opinię co do płynu. Oba moje Mondki śmigaja na tym i teraz planuję wymianę profilaktycznie i będę zmieniał na ten co miałem. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    teraz super plus forda jest różowy -ja na takim jeżdżę i nic się nie dzieje ... do aut sprzed 96 roku jest zalewany ZIELONY i nie wolno tych dwóch nigdy pomieszać ... a zmiany płynu na nieoryginalny nie polecam o tyle, że nie masz pewności czy nie przereagują ze sobą po wymieszaniu -a NIGDY nie uda Ci się całego chłodziwa spuścić z układu i bloku ... wymień na forda i będziesz miał spokój...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    a ja dodam, ze w proporcjach 0,5/0,5 płyn/woda, tak jak na naklejce na zbiorniczku
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    ja miałem rdzawy płyn i mechanior mi wlał samą wodę pod korek (powyżej max) i powiedział że wody ubędzie trochę żebym się nie martwić, a co do wymiany to już to zrobić w październiku
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  10. #9
    Kursant
    Opis
    LAGUNA LIPHII
    Od
    21 Jul 2007
    Mieszka w
    Konin
    Jeżeli nie masz pewności co do wlanego płynu, to zmieniaj i się nie zastanawiaj. Koszty niewielkie i przynajmniej będziesz miał spokój na lata. Oczywiście wymieniaj na fordowski, jest to bodajże Super Plus Premium kolor chyba różowy.. niedawno wymieniałem ale nie pamiętam
    Każda minuta to szansa na to by coś zmienić...

    Pozdrawiam -Adam-

    CB - Midland 5001z,U510XL,U520XL,TTI770,Jackson,Magnum Mx
    Anteny - Hustler IC100,Magnum AT71,Sirio DV 27S,jakaś no name

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Od
    21 Jan 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    wg. mnie można wlać jaki się chce 2 lata temu w mkII zmieniłem na Texaco i wsio ok teraz będę zmieniał w mkI na Dynagela koncentrat bo nigdy nie uda się spuścić całego płynu

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Maciej
    Opis
    mondeo mk3 2.2 TDCI
    Od
    19 Jul 2007
    Mieszka w
    rumia
    a ja jezdze na rozowym z tesco TKZ cena ponizej 25 zl za 5 litrow no i uzywam go w samochodach ktore mialem kilka lat i zawsze chlodzil a tak powaznie to producent to organika wiec jakos im wierze pomimo raczej smiesznej ceny

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez basil
    Może sprawdz najpierw czy trzeba tzn temp wrzenia i zamarzania.
    W norauto chyba to robią ( płyn hamulcowy na 100% sprwdzają pod tym kątem) i robią to gratis
    Temp. wrzenia to sprawdza się przy płynie hamulcowym, a przy chłodniczym to krzepnięcia. Tak mi się przynajmniej wydaje
    Podjechałem do Shell Autoserv, ale mechanik chyba nie wiedział jak obsługiwać miernik. Skala do -40 stopni, miernik zassał płyn i podziałka poszła poza skalę co oznaczałoby, że temperatura zamarzania przekracza -40 st. Pewności żadnej nie mam, bo mechanik stwierdził, żebym lepiej pojechał sprawdzić gdzie indziej, bo on taki miernik ma w rękach po raz pierwszy, a poza tym prawdopodobnie jest zepsuty

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Cytat Zamieszczone przez boro
    Cytat Zamieszczone przez basil
    Może sprawdz najpierw czy trzeba tzn temp wrzenia i zamarzania.
    W norauto chyba to robią ( płyn hamulcowy na 100% sprwdzają pod tym kątem) i robią to gratis
    Temp. wrzenia to sprawdza się przy płynie hamulcowym, a przy chłodniczym to krzepnięcia. Tak mi się przynajmniej wydaje
    Podjechałem do Shell Autoserv, ale mechanik chyba nie wiedział jak obsługiwać miernik. Skala do -40 stopni, miernik zassał płyn i podziałka poszła poza skalę co oznaczałoby, że temperatura zamarzania przekracza -40 st. Pewności żadnej nie mam, bo mechanik stwierdził, żebym lepiej pojechał sprawdzić gdzie indziej, bo on taki miernik ma w rękach po raz pierwszy, a poza tym prawdopodobnie jest zepsuty
    Ale przynajmniej szczery był
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    odkopie stary temat i zapytam ile płynu wchodzi do 2,0

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  16. #15
    Nie Wrz 16, 2007
    Sob Cze 12, 2010

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    no co :P po co zakładać nowy temat jak tu nazwa pasuje do mojego problemu a w szukajce nic ciekawego nie ma

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar polonista
    Imię
    Zbyszek
    Opis
    MKIII V6
    Od
    22 Jan 2005
    Mieszka w
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Jondi
    odkopie stary temat i zapytam ile płynu wchodzi do 2,0
    6,6 litra wg książki

  19. #18
    Kursant Awatar manaszk
    Opis
    było MKII'01, jest MKIV'09
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    dziś zmieniłem w MKII z 2000 roku.
    nie znalazłem korka na chłodnicy (?) ale śrubkę do spuszczania wody z układu znalazłem.
    bez podniesienia auta nie da się - za mało miejsca. ja wjechałem na krawężnik a drugim kołem na cegłę.

    poluzować śrubkę - uszczelką jest dość gruba guma, więc ciężko kręcić.
    jak się pokażą kropelki 'czegoś' odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego (jako napowietrzenie układu).
    odkręciłem śrubę do końca - brudna robota, płyn się leje na twarz, po rękach ....
    poszedłem do domu po koncentrat fordowski.
    po 2 minutach już nie było śladu po starym płynie.

    jako 'płukanie' wlałem 1 litr demineralizowanej wody - momentalnie zaczęła wylatywać dołem.

    zamykanie układu:
    zakręcić śrubkę przy chłodnicy. bardzo ciężko i mozolnie to idzie.
    wlałem 1 litr koncentratu forda, 1litr wody, 1 litr koncentratu, 1 litr wody, 1litr koncentratu.
    trzeci litr wody wszedł już nie cały - pozostało gdzieś z połowę litrowej butelki.

    włączyłem silnik w celu 'wymieszania' płynów. ilość w zbiorniczku wyrównawczym się nie zmniejszyła.
    nie miałem cierpliwości czekać aż silnik się zagrzeje ....
    zjechałem z krawężników, posprzątałem wszystko, zakręciłem zbiorniczek i do domu.
    w ciągu paru godzin nie widziałem wycieków.

    jutro zobaczę czy i ile ubywa płynu.

    p.s. oczywiście cała zabawa przy chłodnym silniku - nie chcemy dostać w twarz albo po rękach wodą 95stopni

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ja żeby nie babrać się tak to nie odkręcałem zadnych śrubek tylko zdjąłem wąż najniżej położony. Zlałem całość zalałem wodą i odpaliłem na kilka minut w celu przepłukania, potem zlałem wszystko i jeszcze dmuchnąłem przez zbiornik wyrównawczy żeby wszystko wydmuchać. Następnie poskładałem cały układ i zalalem nowym koncentratem, weszło jakoś niecałe 6 litrów.

  21. #20
    Zielony listek
    Opis
    MK2
    Od
    02 Jul 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    A jest jakiś korek spustowy do płynu czy trzeba odmę ściągać ??
    MK II, 2.0i 16V GHIA PB + LPG Sequent 24,1996 po lifcie

Podobne wątki

  1. [MkI] płukanie silnika i chłodnicy?; płyn do chłodnicy czy koncentrat? olej synt.mix?
    By marcn24 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 18:01
  2. [MkIII] płyn do chłodnicy
    By masahuku in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 11:16
  3. [MkI] Płyn do chłodnicy
    By welshman2 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 20:54
  4. [MkII] Płyn do chłodnicy
    By qentin in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 16:59
  5. [MkI] Płyn do chłodnicy
    By mania290 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2006, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów