+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 342
  1. #21
    Zielony listek
    Od
    17 Feb 2006
    Mieszka w
    Podlaskie, PL
    Juz pod koniec czyszczenia silnik pracowal "bardzej metalicznie". Poza tym bez zmian. Srodek ten polecil mi fachowiec - pompiarz. On uzywa tylko silniejszego srodka. Zreszta, on twierdzil, ze moje wtryski nie wymagaja czyszczenia, ale "tak dla zasady " poczyscilem slabszym srodkiem.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    15 May 2005
    Mieszka w
    Wolbrom

    wtryski

    Witam,
    koledzy podajcie nazwę tego środka do czyszczenia wtrysków i gdzie można go dostać. Najlepiej sprzedaż wysyłkową.

    Pozdrawiam

  4. #23
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze

    Re: wtryski

    Cytat Zamieszczone przez Lysy
    Witam,
    koledzy podajcie nazwę tego środka do czyszczenia wtrysków i gdzie można go dostać. Najlepiej sprzedaż wysyłkową.

    Pozdrawiam
    przeczytaj pierwszy post
    _______________________________________
    MK II 2.0 kombi powered LPG by BRC Seqent 24 - poszedł z dymem :-(
    MK III 2.0 kombi powered LPG by BRC Seqent 24

  5. #24
    Zielony listek
    Od
    17 Feb 2006
    Mieszka w
    Podlaskie, PL
    koledzy podajcie nazwę tego środka do czyszczenia wtrysków i gdzie można go dostać. Najlepiej sprzedaż wysyłkową.
    Preparaty LIQUI MOLY nie sa na ogolnodostepne, tylko dla warsztatow.
    W mojej okolicy Łyski k/Choroszczy, Wyszkow przy stacji benzynowej - pierwsza jadac do strony W-wy.
    Miejsca wysylkowe: od czasu gdy wynaleziono Google i np Allegro znikly wszystkie problemy.
    Pozdrawiam

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Remigiusz
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    06 Dec 2007
    Mieszka w
    Wrocław/Świdnica
    Ja z kolei polecam środki angielskiej firmy Tetrosyl występujące pod nazwą handlową Carlube. Mój klekot jakiś rześki się po nich zrobił. Zresztą firma u nas nieznana, ale ja jeżdżę na olejach Carlube już z 7 lat. Lałem do Łady 2107, do Ibizki no i od 2 lat do mondzia. A olej wymieniam trzy razy w roku.

  7. #26
    Ja wczoraj dzwoniłem do tego ABSCAR i pani w sklepie totalnie mnie zlała i do tego delikatnie op...chrzaniła że "ciągle jacyś ludzie dziwni dzwonią i pytają o jakiś super srodek do wtrysków, a to przecież nie rozwiązuje problemu!!!" po czym oznajmiła że może to i jest jakiś service coś tam, a z wysyłką za 30 zł towaru to sie nie bedzie fatygować bo sie jej nie opłaca. Wszystko. Tak się robi biznes w tym kraju!!!!!! Gratulacje.

  8. #27
    Cytat Zamieszczone przez fartnocker
    Ja wczoraj dzwoniłem do tego ABSCAR i pani w sklepie totalnie mnie zlała i do tego delikatnie op...chrzaniła że "ciągle jacyś ludzie dziwni dzwonią i pytają o jakiś super srodek do wtrysków, a to przecież nie rozwiązuje problemu!!!" po czym oznajmiła że może to i jest jakiś service coś tam, a z wysyłką za 30 zł towaru to sie nie bedzie fatygować bo sie jej nie opłaca. Wszystko. Tak się robi biznes w tym kraju!!!!!! Gratulacje.
    Miałem "przyjemność" poznać tę Panią przy okazji rozmów o wtryskach, i rzeczywiście przydałby się jej weekendowy kurs obsługi klienta, a już na pewno jeśli jest jego szefową bądź osobą z zarządu.

    W warzywniaku pod blokiem wiedzą więcej o tym jak traktować każdego klienta. Szkoda. Ale ludzi nie zmienimy.

  9. #28
    "7. Dostawy realizujemy za pośrednictwem kuriera DHL.
    8. Koszt dostawy wynosi 30,00 pln brutto do kwoty zamówienia 300,00 pln, powyżej 300,00 pln dostawa gratis."

    i wszystko jasne
    pozdrawiam
    Roman
    Mondeo MkIII 2002 2.0 TDCI 130KM

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 3po3
    koledzy podajcie nazwę tego środka do czyszczenia wtrysków i gdzie można go dostać. Najlepiej sprzedaż wysyłkową.
    Preparaty LIQUI MOLY nie sa na ogolnodostepne, tylko dla warsztatow.
    W mojej okolicy Łyski k/Choroszczy, Wyszkow przy stacji benzynowej - pierwsza jadac do strony W-wy.
    Miejsca wysylkowe: od czasu gdy wynaleziono Google i np Allegro znikly wszystkie problemy.
    Panowie nie rozumię waszych problemów z zakupem środka czyszczącego wtryski. Wystarczy wejść na stronę LIQUI MOLY i wybrać zakładke dystrybutorzy i wyskoczy kilku którzy sprzedają te preparaty.
    Ja tak zrobiłem i np w Warszawie bez problemu można kupić w sklepie HIPPOL na ul odrowąża. Cena ok 45 zł. Są też dostępne środki smarujące tej samej firmy za ok 23 zł.
    -------------------------------------------------------
    MK III 2.0 TDCi

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIII
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Witam

    Panowie czytając ten watek muszę rozgraniczyć a przy tym przyporządkować parę punktów i tym samym wrzucić swoje parę groszy.
    Pierwszy to:

    Zapobieganie
    To o czym piszecie o środkach typu STP, Wynss, LIQUI MOLY i inne to oczywiście zaliczać można do środków zapobiegawczych powstawaniu, korozji powierzchni układu paliwowego, pracujących mechanicznie części i zapobiegający przed nadmiernym ich przelewaniu a tym samym utrzymaniu ciśnienia, tworząc na ich powierzchni warstwę ochronną przed nadmiernym ich ścieraniem i korozji, dotyczy to wtryskiwaczy i regulatorów ciśnienia oraz innych czujników, które mają styczność z paliwem.

    i czyszczących ...

    Oczywiście są dostępne środki w/w firm, które czyszczą układ paliwowy a przy tym wtryskiwacze i regulatory, ale tylko, jeśli one są faktycznie zanieczyszczone a nie
    zużyte mechanicznie /skorodowane/ one nie regenerują wtryskiwaczy jak co niektórym Szanownym Forumowiczom się zdaje.
    Każdy zapewne z Was widział zaworek dopływu paliwa w gaźniku np. F.126 i jakiekolwiek środki by stosował nie wpłyną one na regenerację tegoż stożka. Zawór do wymiany, tak samo można porównać wtryskiwacz wysokiego ciśnienia CR przy tym jego nieszczelność.
    Jeżeli chodzi o wtryskiwacze CR to można je regenerować i owa regeneracja polega na wyeliminowaniu jego nieszczelności wymieniając uszczelki i zawór.
    Koszt regeneracji to ok. 50% nowego wtryskiwacza.

    Niemniej jednak jestem zdania że zawsze można zapobiegać korozji, którą przyczyną jest znaczne zasiarczenie naszego paliwa i woda, stosując przez Was wymienione dodatki do paliwa, a w których środkach chemicznych stosowane są neutralizatory wody i nadmiaru siarki.
    Znacznie zanieczyszczony układ wtryskowy można wyczyścić po przez podłączenie bezpośrednio pod pompę CR profesjonalnej maszyny i odpływ z listwy, która wtłacza w układ paliwowy typowy środek czyszczący na którym pracuje silnik, lecz jest on dostępny tylko w profesjonalnych serwisach specjalizujących się w owych układach benzyny czy Diesla.
    Tudzież jestem ZA stosowaniem środków jak w wątku.

    mburz
    MKIII2.0TDCI '05 HB

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Koszt regeneracji to ok. 50% nowego wtryskiwacza.
    Koszt regenerowanego to 80% nowego.

    A co do środków to się wlasnie zastanawiam czy warto ich używać do nowych wtrysków (mówię o Liquid Molly)?
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning mająca prawie wszystko (jak dla mnie)
    Było i odeszło na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc Było i gdzieś jest Mondeo MKI.

  13. #32
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 130KM
    Od
    02 Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fartnocker
    Ja wczoraj dzwoniłem do tego ABSCAR i pani w sklepie totalnie mnie zlała i do tego delikatnie op...chrzaniła że "ciągle jacyś ludzie dziwni dzwonią i pytają o jakiś super srodek do wtrysków, a to przecież nie rozwiązuje problemu!!!" po czym oznajmiła że może to i jest jakiś service coś tam, a z wysyłką za 30 zł towaru to sie nie bedzie fatygować bo sie jej nie opłaca. Wszystko. Tak się robi biznes w tym kraju!!!!!! Gratulacje.
    A ta pania znam.. ciezki przypadek...

    a tak wogole to nie to :

    http://www.abscar.pl/sklep/czesci_do_forda/4/3/14/3/13/

    o czym rozmawiamy?

  14. #33
    ale w ABS car mają promocję weekendową wtrysków, oryginały po 700 za sztukę, sprawdźcie ich stronkę nic ino brać...
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 130 KM 2002 r.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    hmmm idą coraz bardziej w dół, pewnie delphi zrobiło nowe linie produkcyjne i produkują ogromne ilość . Moim zdaniej i tak pewnie ze 200zł abs jeszcze na tym zarabia. Jak pisałem kiedys tam wtrysk trzeba traktować jako zwykłą część eksploatacyjną i mniejmy nadzieję, że ich cena pozwoli nam na to.

  16. #35
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Panowie to mój pierwszy post.
    W Auchan i nietylko można kupic taki preparat firmy Carfil -są dwie wersje słaba na cały bak i ekstra mocna wlewana tylko do rezerwy.Kosztuje to ok 12zł i naprawde jest bdb, nie wiem jka przy dieslu (są do ON i PB )
    ale przy Pb dizła rewelacyjnie - czyściłem całkiem zapieczone wtryski po jeździe na gazie i poczyniło cuda!

  17. #36
    LIQUI MOLY podałem bezpośrednio na pompę bez rozcieńczania powrót paliwa do zasobnika z preparatem odpaliłem mojego klekota i przeprowadziłem procedurę czyszczenia według schematu trochę gazu potem wolne obroty gaz do dechy wolne obroty i tak dalej.
    efekt zdecydowanie cichszy sie zrobił a i również praca silnika równiejsza.
    Ford nie cuda nie każdy się uda

  18. #37
    Kursant Awatar adeksa
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Adek

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar kazik80
    Opis
    Mondeo
    Od
    25 Mar 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Mam TDDi czy poczyscic wtryski ??

  20. #39
    moim zdaniem dodawanie dodatkó czyszczcych do auta o duzym przebiegu zadziała tak samo jak zmiana minaeralnego na syntetyk -wszystko sie rozszczelni....
    co innego gdy będziemy dawać to do nowego auta od początku eksploatacji
    poza tym mam pytanie - jakie są wtryski w TDCi - długie czy krótkie ??

  21. #40
    Pieszy
    Imię
    bori
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    14 Mar 2009
    Mieszka w
    świdnik
    siemka
    ponawiam pytanie któregoś z przedmówcy
    czy mozna stosować te srodki do tddi i jaki najlepiej

Podobne wątki

  1. [MkII] Dodatek czyszczący Valvoline
    By fala in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 09:52
  2. [MkIII] Schemat serwisowy???
    By maxikacper5 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 22:34
  3. Preparat czyszczący wtryski STP
    By pawelwozniak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 12:41
  4. [MkII] Płyn czyszczący wtryski i ukł. paliwowy
    By maselh7 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 19:37
  5. Środek czyszczący przed czy po wymianie filtra benzyny ?
    By missiek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2005, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów