+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 81415161718
Pokaż wyniki od 341 do 342 z 342
  1. #341
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Było MK I, MKIII 2.0 TDDi jest MKIV 2.0 TDCi
    Od
    10 Apr 2007
    Mieszka w
    Upper Silesia
    Cytat Zamieszczone przez klb Zobacz posta
    Cześć, jestem po regeneracji wtrysków itp , rozmawiałem z mechanikiem na temat dodatków i powiedział tak. Dodatki lej jak zakładasz nowy filtr paliwa , one maja za zadanie rozpuścić syf w zbiorniku i w przewodach , jeżeli wlejesz dodatek na brudnym filtrze ten syf zostanie również rozpuszczony w filtrze i cały pójdzie do układu paliwowego , a tak nowy filtr wyłapie ten osad. Zalecana wymiana filtra paliwa co 10 tys km na markowe boscha knechta lub oryginalne Fordowskie.
    Może nie wymieniam filtru paliwa co 10 kkm ale zgadzam się w całej rozciągłości. Mój mechanior też tak mówi i jak tak robię od lat z dieslami. Zawsze przed zimą na jesień po wymianie filtra dolewam preparatu (zazwyczaj przeciwko wytrącaniu się parafiny w minusowych temperaturach). Najgorsze co nas spotyka to zasyfione paliwo i to klasy premium . Na kilkanaście lat jazdy Mundkami w dieslu 2 razy w zimie miałem taki przypadek, raz po zatankowaniu syfu na BP i w tym tygodniu na Orlenie. Ostatnio przy minus 12 stopni C, po 30 kilometrach mój Mundek zaczął kaszleć i w końcu zdechł. Na kompie przed zgonem pokazywało chwilowe zużycie 56,5 l/100. Powrót na lawecie.
    Szybka diagnostyka u kumpla, oględziny filtrów, wtryskiwaczy i... masakra, szlam, woda w baku, dodatkowo 7 metrów mułu i pozatykane wszystko parafiną. Nie miało prawa spalić takiego oleju napędowego. A wina uważam, że jest moja, bo akurat przy ostatnim tankowaniu tuż przed nadejściem mrozów nie dolałem preparatu, a gdybym wlał choćby głupiego diesel protectora, który działa do minus 40 st.C , to może by mi nie zapaprało parafiną układu. I nadmieniam, że nigdy w zimie nie dopuszczam abym miał mniej niż 3/4 wachy w baku. Na szczęście po oczyszczeniu i diagnostyce okazało się, że wtryskiwacze są w b.dobrym stanie, bo początkowo już myślałem, że czeka mnie wydatek 4x1541 za komplet....
    Nie wiem jak inni ale ja zawsze przed zimą wymieniam filtr paliwa i przynajmniej wlewam środka do zapobiegania wytrącaniu się parafiny . Jakość polskiego paliwa woła o pomstę do nieba, i ma zasadnicze znaczenie dla stanu paliwowego układu zasilania.
    Ostatnio edytowane przez Monkin ; 02-03-2018 o 15:18
    MK IV 2.0 TDCi 2008

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #342
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Jeśli przy -12 stopniach miałeś pełno parafiny to nie miałeś zimowego paliwa. No chyba, że w nocy miałeś dużo większy mróz. Zimowe paliwo ma temperaturę zablokowania zimnego filtra minimum -20stopni. Czy ta stacja należy do Orlenu czy ma tylko szyld Orlenu - zobacz kto jest właścicielem na paragonie z tankowania.
    Tankując zawsze możesz poprosić o kartę jakości paliwa. Tam są m.in. parametry temperaturowe paliwa. Zazwyczaj ma ją kierownik pod kluczem, którego zwykle nie ma na stacji w weekendy i w nocy. Ale w tygodniu w ciągu dnia jest do wyciągnięcia.

    Jeśli miałeś wodę w baku to mogła już tam być od dawna. Przyszły większe mrozy i ścięła się.
    Jaki preparat stosujesz? Żaden nie zwiększy temperatury zablokowania filtra więcej niż o kilka stopni. Podstawa to paliwo zimowe (do -20 stopni) a w niższych temperaturach paliwo arktyczne ( -32 stopni)
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 04-03-2018 o 00:45

Podobne wątki

  1. [MkII] Dodatek czyszczący Valvoline
    By fala in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 09:52
  2. [MkIII] Schemat serwisowy???
    By maxikacper5 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 22:34
  3. Preparat czyszczący wtryski STP
    By pawelwozniak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 12:41
  4. [MkII] Płyn czyszczący wtryski i ukł. paliwowy
    By maselh7 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 19:37
  5. Środek czyszczący przed czy po wymianie filtra benzyny ?
    By missiek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2005, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów