+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21
    Kursant Awatar mondi99
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Mondeo mk3
    Silnik
    2.0tdci 115km
    Opis
    Brak
    Od
    18 Jul 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    Klucz p³aski 27mm

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar marthinek
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    17 May 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    jakby kto¶ jeszcze mia³ ochotê na samodzieln± regeneracjê zaworka, ku przestrodze polecam w±tek:

    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=94922

    w którym pokrótce s± opisane moje boje z zaworkiem. -niemo¿liwo¶æ wyci±gniêcia tego górnego dekielka, okazuje sie ¿e trzeba do tego dospawaæ ¶rubê i nie wiem co jeszcze.

    Szkoda ze mnie nikt nie ostrzeg³ wcze¶niej, mimo ¿e du¿o pyta³em zanim siê zabra³em. wszyscy zapewniali ze szybko ³atwo i przyjemnie, no jak siê ma warsztat w którym jest spawarka pod rêk±, to zapewne.
    By³a Skoda Favorit 1.3, by³ VW Jetta II 1.6D, by³ VW Passat B3 1.6TD, by³o Mondeo MKII 1.8TD Kombi....

  4. #23
    Kursant Awatar CJ_New
    Opis
    MkII
    Od
    20 Dec 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec ¦w.
    Te twoje boje to ¿adna przestroga, a jak przestroga, to dla osób które same potrafi± sobie tylko ko³a zmieniæ. Mnie ten dekielek te¿ nie chcia³ wyj¶æ po rozgiêciu zakoñczenia korpusu, gdybym mia³ spawarkê to te¿ my¶la³em o dospawaniu jakiego¶ ucha by go wyj±æ, ja obci±³em dooko³a korpusu zagiêcia flexem, uda³o siê dekielek wyj±æ, potem szczelnie wszed³, a dla pewno¶ci oblecia³em go dooko³a poxilin±. Je¿d¿ê ju¿ 3 miesi±c na takim zestawie i nic nie cieknie, wszystko chodzi w porz±dku.
    Podsumowuj±c:
    Faktycznie ku przestrodze dla osób nie posiadaj±cych zdolno¶ci manualnych ani wyobra¼ni, by na cokolwiek samemu wpa¶æ bez porady krok po kroku i trzymania za r±czkê polecam powy¿szy w±tek.

  5. #24
    Kursant Awatar marthinek
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    17 May 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Najwyra¼niej, nie zrozumia³e¶ co mnie najbardziej uderzy³o w solucji dotycz±cej tego nieszczêsnego korektora.

    A mianowicie: brak informacji dotycz±cej trudno¶ci z wyci±gniêciem tego dekla.

    Poza autorem solucji, nikt tak naprawdê nie przyzna³ siê do u¿ywania jakich¶ sprytniejszych sposobów przy rozbiórce tego¿ urz±dzenia.

    Atakujecie mnie ¿e nie potrafiê odkrêciæ ¶ruby a zabieram siê za takie rzeczy, wydaje mi siê ze zupe³nie nie s³usznie, ale mniejsza o to. Problem, te¿ w tej chwili zrobi³ siê bardziej ideologiczny ni¿ techniczny.
    Mianowicie by³a informacja o podwa¿aniu ¶rubokrêtem ko³nierzyka, o u¿ywaniu m³oteczka, postukiwaniu etc -wg mnie w³a¶nie sposób opisu pozbycia siê tego ko³nierzyka i BRAK! informacji o dalszych trudno¶ciach z pozbyciem siê dekla wskazywa³ ¿e najtrudniejszym momentem w rozbiórce jest w³a¶nie pozbycie siê tego ko³nierzyka (NIE DEKLA -jak siê pó¼niej okaza³o)

    nie wiem czy przekaza³em to jasno, spróbuje jeszcze raz w punktach:
    1)sposób podwa¿enia ko³nierzyka by³ zrobiony dla idiotów -a nie przedstawia³ sob± trudno¶ci technicznych
    2) nie by³o informacji o trudno¶ciach zwi±zanych z pozbyciem siê dekla.

    Co po opisie (bardzo szczegó³owym!) odchylania ko³nierzyka, mog³o spowodowaæ fa³szywe przekonanie, ¿e pozbycie siê dekla nie jest trudne.
    I mniejsza o to czy ty u¿y³e¶ pó¼niej pi³ki rêcznej, no¿nej, czy podgrza³e¶ to na kuchence, albo poprosi³e¶ dziecko ¿eby Ci z±bkami rozgryz³o i nie chodzi mi te¿ o to ¿eby robiæ instrukcje krok po kroku w punktach w³±cznie z uwzglêdnianiem przerw na piwo i siku. Tylko o to ¿e w takim opracowaniu, a konkretnie w informacjach udzielanych przez forumowiczów, którzy juz rozbierali ten zawór i wiedzieli jak to wygl±da zabrak³o informacji o konieczno¶ci kombinowania z tym deklem. nikt o tym nie wspomnia³, wszyscy uznali dospawanie elementów, albo pi³owanie jako rzecz tak oczywista jak spuszczanie wody po sobie w kiblu.

    to jest mój g³ówny zarzut.
    By³a Skoda Favorit 1.3, by³ VW Jetta II 1.6D, by³ VW Passat B3 1.6TD, by³o Mondeo MKII 1.8TD Kombi....

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar mirpo
    Imiê
    Mirek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    1.8 TD ---> 2.0 TDCI
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Pruszków / L±dek Zdrój
    Trochê nie rozumiem, bo skoro twierdzisz ¿e potrafisz wiêcej ni¿ zmieniæ ko³o, to powiniene¶ sobie zdawaæ sprawê z tego ¿e zabieraj±c siê do naprawy mo¿e siê przydarzyæ co¶, co spowoduje ¿e reperacja wcale nie przebiegnie "jak po ma¶le". Robi±c co nieco przy samochodzie ka¿dy chyba siê z tym liczy. A forum nie jest autoryzowanym poradnikiem napisanym przez konstruktora pompy Lukas ¿eby musia³o zawieraæ wszystkie przypadki i sposoby rozwi±zania problemów. Wielu osobom, poprzez liczne porady za pewne pomog³o ale jeszcze siê nie spotka³em z takim podej¶ciem do jakiegokolwiek artyku³u. Jak dla mnie podej¶cie karygodne...

  7. #26
    Kursant Awatar marthinek
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    17 May 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    no to w takim razie wyja¶nij mi po co zamieszczaæ opis szczegó³owy podwa¿ania ¶rubokrêtem ko³nierzyka, a zapomnieæ o dospawaniu jakiego¶ elementu!? Bo ja tego nie kumam po prostu! nie chce autoryzowanego przewodnika. Zreszt± w ¿adnym autoryzowanym nikt takiej solucji nawet by nie umie¶ci³. Co do niespodzianek przy naprawie auta, to faktycznie zawsze jakie¶ wyskakuj±, ale nie spodziewa³em siê a¿ tak wielkiej niespodzianki. Nie wiem co jest z³ego w moim podej¶ciu? Mo¿e brak znajomo¶ci zwyczajów na forum- nie wiedzia³em, ¿e porady tu s± udzielane w najprostszych sprawach, bo z tymi sobie forumowicze nie radz±, natomiast bezproblemowo rozwi±zuj± te sprawy które s± problematyczne i skomplikowane. Dobrze ze nikt nie napisa³ na pocz±tku ¿e zawór siê odkrêca w lewo, a lewa to jest ta w stronê paso¿yta.

    Nie chcê ju¿ tego jako¶ dalej ci±gn±æ i za¶miecaæ forum kolejnymi postami. Nie bardzo wiem, czego nie rozumiecie i nie bardzo potrafiê ju¿ to ja¶niej wy³o¿yæ. W ka¿dym razie z mojej strony uwa¿am sprawê za zamkniêt±, zawór mam nowy. Do nikogo nie mam osobistych pretensji. Jak kto¶ wci±¿ uwa¿a ¿e zachowa³em siê nie fair, albo zbyt ma³ym profesjonalizmem/umiejêtno¶ciami etc. to nic na to nie poradzê. Dalsze pretensjê proszê na priv, albo za³ó¿my osobny watek dotycz±cy tego typu spraw.
    By³a Skoda Favorit 1.3, by³ VW Jetta II 1.6D, by³ VW Passat B3 1.6TD, by³o Mondeo MKII 1.8TD Kombi....

  8. #27
    Kursant Awatar CJ_New
    Opis
    MkII
    Od
    20 Dec 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec ¦w.
    Cytat Zamieszczone przez marthinek Zobacz posta
    no to w takim razie wyja¶nij mi po co zamieszczaæ opis szczegó³owy podwa¿ania ¶rubokrêtem ko³nierzyka, a zapomnieæ o dospawaniu jakiego¶ elementu!?
    Bo pewnie w 5 na 10 przypadków rozbierania tego korektora samo rozgiêcie korpusu wystarczy by "wyd³ubaæ" dekielek bez ¿adnego dospawania i w tych 5 znalaz³ siê autor porady, rozumiesz? Znajd¼ sobie temat odno¶nie ¶ci±gania wskazówek zegarów metod± "na widelec" - kilka osób k³óci³o siê ze mn±, ¿e ta metoda jest bezpieczna. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e nie jest bezpieczna, ale w 5 na 10 przypadków uda siê ¶ci±gn±æ wskazówki bez konsekwencji, wiêc te osoby bêd± polecaæ tê metodê. Analogia mo¿e nie do koñca idealna, bo w przypadku zegarów, nic nie poradzisz na uszkodzenie, w przypadku korektora pomy¶lisz co tu dalej zrobiæ.
    EOT

  9. #28
    conair1
    Go¶æ
    Witam.
    Czy ma kto¶ namiary na jaki¶ sklep, najlepiej wysy³kowy, w którym mo¿na kupiæ te oringi? Szuka³em na allegro ale niestety nie ma.

  10. #29
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD '94
    Od
    31 Jan 2011
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Ja kupi³em w Czêstochowie przy ulicy Bór. Kupi³em takie jak do MK2, a mam Mondeo MKI i pasowa³y tylko te 11mmx2mm, z czym, ¿e musia³em je troche przytoczyæ, bo potrzeba 1,8mm. Mam jeszcze niepotrzebne w wymiarach MK2, bo kupi³em po 5 sztuk, na zapas.

  11. #30
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk2 Ghia
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Bytom
    A ja mam pytanie, pod korektorem k±ta wtrysku jest taki gumowy kranik jak by, po³±czony z metalowa cienk± rurk± która biegnie najprawdopodobniej do silnika, za co to odpowiada? pytam bo dzi¶ ta rurka wypad³a mi z tego gumowego kranika....

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar konrados
    Model
    Focus MKII
    Silnik
    1.6
    Opis
    Ti-VCT 115 KM
    Od
    21 Mar 2010
    Mieszka w
    Inowroc³aw
    Mo¿e masz silnik z MK 1 . Bo ¿adnego kranika nie ma w mk 2 , chyba ze booster który jest poni¿ej korektora , ale to ma ka¿de Mondeo MK1/MK2 i wtedy przewód prowadzi do turbo , i to odpowiada za do³adowanie , najlepiej wstaw fotkê i zaznacz o co Ci chodzi kolego

  13. #32
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk2 Ghia
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Dok³adnie biega³o mi o booster, przewód wypad³ z tego ''gumowego kranika'' przy boosterze, ta guma przy koñcu siê ponacina³a dlatego wypad³o, ju¿ opanowa³em w³o¿y³em z powrotem, zacisn±³em paskami i na razie jest okej.

    Pozdrawiam.

  14. #33
    archiwaldos
    Go¶æ
    Witam, dla tych którzy chcieliby sami zregenerowaæ zawór to nale¿y post±piæ tak jak opisuj± koledzy i zastosowaæ w/w oringi, z mojego do¶wiadczenia w tym temacie dodam tylko ¿e nale¿y uwa¿aæ na si³ê zaklepania dekla po wymianie oringów. U mnie zaworek po regeneracji by³ szczelny i ³adnie cyka³ na zimnym silniku ale jak siê silnik nagrza³ a wraz z nim zawór to siê zacina³ co objawia³o siê falowaniem obrotów i kopceniem na bia³o, doszed³em do tego po d³u¿szym namy¶le i po zluzowaniu dekielka zaworek cyka czy to zimny czy ciep³y i nie ma problemów. A je¶li kto¶ nie czuje siê na si³ach to my¶lê ¿e warto zregenerowaæ za 85 zeta na allegro zawsze to parê stówek w kieszeni.

  15. #34
    ozda
    Go¶æ

    KUPIÊ NIESPRAWNE ZAWORY K¡TA WTRYSKU

    Witam,
    Kupiê niesprawne nie daj±ce siê zregenerowaæ lub po nieudanych próbach regeneracji zawory k±ta wtrysku. Zainteresowanych proszê o kontakt el.primo@wp.pl

  16. #35
    Kursant
    Imiê
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo Mk II kombi 1.8TD 97'
    Od
    28 Mar 2013
    Mieszka w
    Piastów
    Wyjêcie tego czopka z zaworu rzeczywi¶cie jest problematyczne, ale da siê go spokojnie wybiæ. Ca³y zawór ma prost± konstrukcjê. Wraz z ojcem spokojnie wymienili¶my oringi i teraz Fordzik pali za pierwszym razem. Wcze¶niej to ³apa³ powietrze i nie dawa³o siê go uruchomiæ. Ucierpia³o tylko fabryczne zaklepanie (kolejnego otwarcia na pewno ju¿ nie przetrwa). Nastêpnym razem przy wymianie usuwam to i inaczej zrobiê zamkniêcie.

    Co do oringów. Jeden z tych ma³ych, co ma mieæ max 1,8mm grubo¶ci ma ¶rednicê wewnêtrzn± 11,3mm. Przynajmniej ja taki kupi³em (11,3 x 1,8) bo 11mm nie mieli.
    Ostatnio edytowane przez tommo1982 ; 02-04-2013 o 17:10 Powód: b³êdy, b³êdy :/

  17. #36

    wymiana uszczelek

    witam,
    trochu kotlet
    mam ten sam problem jak w tym temacie, rozebra³em ten zaworek, ale teraz problem mam ze znalezieniem uszczelek do tego badziewia mozna kupiæ do tego jakis zestaw naprawczy ?
    pozdr.

  18. #37
    Mistrz pobocza
    Imiê
    £ukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Zestawem naprawczym jest nowe badziewie
    Poszukaj dobrego sklepu z uszczelkami moto - na pewno bêd± mieli.

  19. #38
    nie wiem jak u was ale jedna uszczelka w przekroju jest kwadratowa
    albo kiedy¶ by³a okr±g³a ?

  20. #39
    Mistrz pobocza
    Imiê
    £ukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    niemo¿liwe - wszystkie s± okr±g³e
    mo¿e siê zawinê³a i wygiê³a przez to

  21. #40
    one wszystkie s± okr±g³e ale ta jedna wygl±da jak by jej przekrój by³ kwadratowy
    mo¿e ten elektrozawór j± wyklepa³ na kwadrat

Podobne w±tki

  1. [TD MkI] Jak naprawiæ korektor k±ta wtrysku.
    By krzy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 16:43
  2. Korektor k±ta wtrysku wymiana i diagnoza-1,8td MKII
    By Redakcja in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 13:23
  3. [TD MkII] korektor k±ta wtrysku
    By Wojtas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 16:09
  4. [TD MkI] MKI 1,8TD 95r Korektor k±ta wtrysku
    By Stacho22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 13:48
  5. [TD MkII] Korektor k±ta wtrysku
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów